"Справа Межигір’я". Суд звільнив від відповідальності екс-главу ДУС Тарасюка
Згідно з документом, суд також зняв арешт із майна Тарасюка, а саме: з домоволодіння й чотирьох автомобілів, у тому числі Bentley Brooklands і Porshe 911 Turbo S. А також, із пістолета Glock 19, пристрою, візуально схожого на спеціальні технічні засоби для відстеження спецсигналів Protect 1203, чотирьох золотих злитків, металевої шаблі й двох ножів.
Зазначено, що 1 серпня в суд надійшло клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності Тарасюка у зв'язку із закінченням строків. У судовому засіданні прокурор і захисник підсудного підтримали це клопотання.
Відповідно до ухвали, Тарасюк не був обізнаний зі схемою заволодіння держвласності й не мав на меті заподіяння збитку державним інтересам.
Наголошується, що строк притягнення до відповідальності за статтями, порушення яких йому інкримінували, становить п'ять років і минув в 2012 році.
"Суд задовольнив клопотання, звільнив Тарасюка від кримінальної відповідальності й закрив кримінальне провадження", - йдеться в документі.
Як повідомлялося, у березні суд відпустив під заставу в розмірі 6 мільйонів 400 тисяч гривень екс-главу Державного управління справами Ігоря Тарасюка.
Нагадаємо, колишньому керівнику Державного управління справами Ігорю Тарасюку повідомили про підозру у кримінальному провадженні за фактами створення і діяльності злочинної організації та заволодінням в 2006-2007 роках у її складі державним майном - комплексом відпочинку “Пуща-Водиця” урочища “Межигір’я”. При обшуку в нього вилучили 1 млн грн.
Після втечі Віктора Януковича з України 22 лютого його резиденцію відкрили для відвідувачів. Тим часом, сам Янукович заявив, що в Межигір'ї йому належить тільки будинок. Водночас, у Межигір'ї представники самооборони та журналісти знайшли документи, які свідчать про порушення законодавства, підкуп суддів, ухиляння від сплати податків тощо.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.
У Кремлі не підтвердили можливість проведення у вересні нового раунду переговорів між Україною, Росією та США. Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва наразі не має інформації про продовження переговорного процесу, хоча раніше українська сторона допускала його відновлення вже наступного місяця.
Переговорний процес між Україною та Росією наразі перебуває на паузі, однак найближчим часом його можуть спробувати відновити. Керівник Офісу президента Кирило Буданов припустив, що вже у вересні може відбутися зустріч українських, російських та американських представників.
Росія вперше застосувала для ударів по Києву оновлену балістичну ракету 9М723-2, яку в розвідці називають «Іскандер-1000». За даними ГУР, модернізований боєприпас отримав збільшену дальність ураження — до 550 кілометрів, що розширює можливості російських військ під час атак по українській столиці.
Колишній спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що Володимир Путін не має наміру найближчим часом припиняти повномасштабну війну.
У Кремлі заявили, що Росія продовжить війну проти України, оскільки нібито не бачить можливості досягти поставлених цілей мирним шляхом.
Президент України Володимир Зеленський під час урочистостей у Кишиневі з нагоди Дня незалежності Молдови заявив, що Росія програє, а Україна, Молдова та інші європейські країни переможуть у боротьбі за свободу й незалежність.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.