Стратегічний план оборони України буде оприлюднено у 2020 році

21 вересня 2019, 16:55
7
последние новости в Украине останні новини в Україні

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що план оборони країни наразі розробляється і буде представлений в 2020 році.

"План оборони буде представлено наступного року. Але проект плану, перші напрацювання його будуть вже цього року", – сказав глава Міноборони в інтерв'ю "Радіо Свобода" в суботу, 21 вересня.

Він нагадав, що розробку такого плану доручив президент України Володимир Зеленський.

"План оборони – це не документ, випущений один раз. Його переглядатимуть... Паралельно з ним розроблятимуть концепції щодо кожного виду Збройних сил. У кожному з них – план розвитку можливостей", – розповів Загороднюк.

Крім того, за його словами, пріоритетні завдання цього року – оборонний огляд і аналіз контексту безпеки, на базі якого визначаються сценарії загроз, а потім – стратегія оборони і національної безпеки.

Загороднюк також вважає, що Стратегічний оборонний бюлетень (СОБ) слід переробити. "Тому що багато рішень формально виконані, а по суті нічого не змінилося", – пояснив він.

Міністр оборони також зазначає, що наступного року ЗСУ мають завершити процес переходу на нову структуру, яка відповідає структурі НАТО. "Я вважаю, що це буде дуже складний перехід, тому що це не просто перейменування департаментів або їх реструктуризація – це зміна парадигми організації Збройних сил", – сказав він.

Загороднюк нагадав, що НАТО – стратегічна мета для України і перехід ЗСУ на стандарти Альянсу – "це абсолютний пріоритет, який ми прискорюємо і посилюємо".

"Коли країна відповідає стандартам НАТО, то питання вступу до Альянсу лежатиме тільки в політичній площі", – зазначив він.

Як повідомлялося, Зеленський доручив міністру оборони розробити і затвердити план оборони і комплекс заходів щодо гарантування безпеки країни від агресії.

"Пріоритет – потужна та боєздатна армія. Міністру оборони – запропонувати зміни до законодавства, необхідні для розбудови потужного війська. Розробити і затвердити план оборони та комплекс заходів щодо гарантування безпеки країни від агресії", – сказав він на зустрічі з членами Кабінету Міністрів, керівництвом Верховної Ради та правоохоронних органів у Києві в понеділок.

Нагадаємо, 19 вересня Міністр оборони України Андрій Загороднюк провів телефонний діалог з главою Пентагону Марком Есперо.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, народні депутати більшістю голосів ухвалили закон про управління безпекою автомобільних доріг.

13:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, ЗМІ повідомили про вартість поїздки президента Зеленського до США.

12:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, в пресслужбі президента повідомили про підписання главою держави Володимиром Зеленським закону, спрямованого на посилення захисту бізнесу.

12:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, під час засідання Верховної Ради більшістю голосів був підтриманий у другому читанні та в цілому законопроєкт №1010 про захист викривачів корупції.

12:03, Сьогодні

Окупанти на Донбасі проводять інтенсивну бойову підготовку розвідників

17 жовтня 2019, 13:45
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 17 жовтня, стало відомо про навчання окупантів на Донбасі.

На обладнаних на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях полігонах під керівництвом інструкторів з підрозділів спеціального призначення ЗС РФ проводиться інтенсивна бойова підготовка розвідувальних підрозділів.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Передбачено проведення змагань розвідників. Характерно, що з метою нав’язування особовому складу хибних традицій і посилення антиукраїнських настроїв, церемонію нагородження переможців цих змагань заплановано провести 5 листопада – під час урочистих заходів з нагоди чергової річниці заснування радянської розвідки", - розповіли у розвідці.

Командири передових підрозділів російсько-окупаційних військ продовжують практику безконтрольного направлення у так звану "сіру зону" диверсійно-розвідувальних груп, сформованих з числа прибулих у ході останньої ротації найманців, для мінування місцевості та обстрілів позицій Об’єднаних сил.

Нагадаємо, 17 жовтня штаб ООС повідомив про підвищену збройну активність на Донбасі з боку бойовиків незаконних збройних формувань.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Донбас»
последние новости в Украине останні новини в Україні Донбас

Сьогодні, 17 жовтня, штаб ООС повідомив про підвищену збройну активність на Донбасі з боку бойовиків незаконних збройних формувань.

08:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Донбас

Сьогодні, 16 жовтня, стало відомо, що у районі проведення операції Об'єднаних сил (ООС) на Донбасі з початку доби збройні формування Російської Федерації і її найманці 14 разів порушили режим припинення вогню.

19:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Донбас

Сьогодні, 16 жовтня, стало відомо, що бойовика терористичного угруповання "Заря" так званої "ЛНР" затримала СБУ на лінії розмежування.

18:04, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Донбас

У Луганській області СБУ виявила два схрони зі зброєю, раніше обладнаних бойовиками терористичної організації "ЛНР".

11:01, Вчора