Трамп дав Путіну зрозуміти, що у нього розв'язані руки у війні з Україною – The Hill

Володимир Путін відверто насміхається над Дональдом Трампом, ігноруючи усі заклики до мирного врегулювання війни та лише посилюючи атаки на Україну.
Про це а авторській статті для The Hill повідомив співробітник Центру міжнародної безпеки та співробітництва Стенфордського університету Стівен Пайфер, який був послом США в Україні у 1998-2000 роках. "Президент Трамп неодноразово називав своїм позитивним фактором свої "дуже добрі" стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак ці "дуже добрі" стосунки не призвели до більш поступливого підходу Кремля до врегулювання російсько-української війни", – пише він.
Пайфер перераховує усі нещодавні заклики Трампа до припинення вогню в Україні і його погрози санкціями на адресу Росії – Путін не зробив жодних серйозних кроків у відповідь. Так, Кремль відкинув пропозицію про 30-денне перемир’я, а на прямий заклик Трампа припинити ракетні удари по Україні Росія відповіла масштабним повітряним терором українських міст.
Попри очевидну непоступливість Путіна, Трамп не вжив жодних практичних кроків, аби примусити Росію до переговорів – не було ані нових санкцій, ані навіть скасування візитів спецпредставника Стіва Віткоффа в Москву. "Путін грає з Трампом. Чи розуміє це тепер президент США? Чи вживе Трамп нарешті заходів? Путін з досвіду навчився не очікувати від президента США реальних заходів, а лише слів. І ці слова виглядають дедалі безсилішними та слабкими", – пише Пайфер.
Колишній дипломат зазначає, що Трамп, як президент США, насправді має багато потенційних важелів впливу, які за бажання можна було б задіяти. В першу чергу у площині санкційного тиску та посилення військової допомоги Україні. "Такі дії зіткнуть Путіна з реальністю: якщо він продовжить війну і не буде серйозно вести переговори, військові, економічні та політичні витрати для Росії зростуть. Трамп справді може зробити багато речей, щоб змусити росіян серйозніше підійти до припинення війни. Якщо він хоче привернути увагу Путіна, він повинен почати це робити", – наголошує екс-посол США.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.