Трамп не знає, як примусити Путіна закінчити війну в Україні – Foreign Policy

Президенту США Дональду Трампу складно визначити, що означає його зовнішня політика "Америка перш за все" в контексті України, до такої міри, що його запідозрили в підтримці Росії.
Як написав у колонці для Foreign Policy старший науковий співробітник Інституту Хадсона Люк Коффі, зараз ситуація почала змінюватися. Зокрема, було оголошено, що буде поставлено зброю американського виробництва на кілька мільярдів доларів, які виділять європейці.
Водночас Трамп дав Путіну 50 днів на те, щоб він сів за стіл переговорів. Аналітик зазначив, що російські чиновники вже висміюють це, оскільки Трамп і раніше висував подібні ультиматуми, але після закінчення встановленого терміну нічого не відбувалося.
Коффі підкреслив, що проблема полягає у відсутності у Трампа послідовної та реалістичної політики для досягнення поставленої мети - завершити війну в Україні. "Частина провини лежить на його команді, особливо в Міністерстві оборони", - вважає аналітик.
Коффі навів приклад, що найтривожніший приклад стався, коли Пентагон раптово припинив постачання зброї Україні. Це рішення застало зненацька не тільки Україну та європейців, а й багатьох у Вашингтоні, включно з самим Трампом. Коли його запитали, він, схоже, не знав про це рішення.
Аналітик зазначив, що це необдумане рішення Пентагону припало на важкий час як для України, так і для Трампа. Для України багато хто із затриманих поставок зброї являли собою вкрай необхідні засоби ППО - тоді як РФ била по українських містах. Для Трампа раптова зупинка поставок зброї підірвала рідкісний момент геополітичного імпульсу після успішного саміту НАТО, вирішального удару по ядерних об'єктах Ірану і досягнутого за посередництва США припинення вогню в ірано-ізраїльській війні. "У сукупності ці кроки могли б створити для Трампа можливість примусити Кремль до переговорів. Натомість раптове припинення поставок зброї Пентагоном подало протилежний сигнал - сигнал про різкі зміни в політиці США і внутрішні розбіжності, тим самим послабивши позиції Трампа в критичний момент. Саме тому важлива заява Трампа цього тижня була насправді настільки важливою", - констатував аналітик.
Він зазначив, що складається враження, ніби Трамп втратив контроль над дипломатичним процесом, який він прагнув реалізувати щодо війни в Україні, і що тепер умови задає Путін. Крім заяви про військову допомогу, є й інші конкретні кроки, які Трамп може зробити просто зараз, щоб відновити контроль.
Аналітик зазначив, що перший і найважливіший крок - це визнання того, що справедливий і чесний мир відповідає власним інтересам Трампа, оскільки будь-який інший результат серйозно підірве його авторитет як державного діяча за кордоном і його популярність усередині країни. "Якщо Москва вважатиме, що у неї є успіхи, критики Трампа всередині країни і за кордоном справедливо засумніваються в силі і стратегії його зовнішньої політики.
Також Трампу потрібно відмовитися від думки, що війна в Україні - це "війна Байдена", і визнати, що тепер відповідальність лежить на ньому. Коффі зазначив, що після 6 місяців в Овальному кабінеті заперечення війни більше не є політично обґрунтованим і не сприяє виробленню рішення.
По-друге, Трамп має забезпечити використання всієї вже виділеної допомоги Україні. Він також повинен закликати Конгрес ухвалити новий додатковий пакет допомоги Україні після того, як поточна допомога закінчиться.
По-третє, адміністрації Трампа слід також розробити стратегію розвитку оборонного сектору України та тіснішої його інтеграції з американськими оборонними підрядниками і стартапами у сфері військових технологій: "Зміцнення оборонної промисловості України - це не тільки доставка зброї на фронт; це одна з найефективніших довгострокових гарантій безпеки України, яка також принесе значну вигоду оборонному сектору США".
Президент Володимир Зеленський за результатами доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського пообіцяв забезпечити військових силами та засобами для знищення окупантів та далекобійних ударів по РФ. Про це глава держави повідомив у Telegram 18 липня.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Президент Володимир Зеленський за результатами доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського пообіцяв забезпечити військових силами та засобами для знищення окупантів та далекобійних ударів по РФ. Про це глава держави повідомив у Telegram 18 липня.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер