Україні потрібна допомога, аби війна з РФ не переросла у континентальну чи світову – Єрмак
За словами керівника ОП Андрія Єрмака, попри всі злочини Росії у Бучі, Маріуполі, Чернігові та десятках інших місць, Україна постійно чує заклики до капітуляції заради миру в Європі. Інші країни повинні допомогти Україні перемогти, щоб війна з РФ не переросла у континентальну та навіть світову.
Про це керівника Офісу президента Андрій Єрмак заявив під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. "Більше немає сумнівів: Україна – це Європа. Шкода, що європейцям знадобилося вісім років, щоб усвідомити це. За ці вісім років був розтрощений світовий порядок, була незаконно змінена політична карта, десятки тисяч людей загинули, а мільйонам довелося тікати", - зазначив він.
За словами Єрмака, попри всі злочини російських солдатів у Бучі, Маріуполі, Чернігові та десятках інших місць, Україна постійно чує заклики до капітуляції заради миру у Європі. Він уточив, що деякі з партнерів досі пропонують Україні поступитися агресору, щоб врятувати життя, чи провести перемовини щодо так званих територіальних суперечок. "Україна не має територіальних суперечок із Росією. Росія просто окупувала й намагалася анексувати українські території. Цілком нелегально", - наголосив керівник ОП.
На його думку, є лише один спосіб не допустити переростання війни в Україні у континентальну та навіть світову війну - він полягає у допомозі Україні перемогти. "Вам не потрібно вести цю війну. Просто допоможіть нам це зробити. Інакше вам доведеться відправляти свої війська на битву", - сказав Єрмак.
В Офісі президента України заявили, що ймовірність прямого нападу Росії на країни НАТО є мінімальною, адже Кремль усвідомлює наслідки зіткнення з потужним військовим блоком.
Журналісти оприлюднили записи розмов між міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та його угорським колегою Петером Сіярто, які свідчать про цілеспрямовану стратегію Кремля щодо зриву євроінтеграції України.
У команді президента Володимира Зеленського пояснили, що масовані денні атаки російських дронів мають не лише військовий, а й економічний підтекст.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви віцепрезидента США Джей Ді Венса, який раніше різко критикував позицію Києва.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс різко розкритикував будь-які спроби України вести переговори з Росією, назвавши їх небезпечними та такими, що можуть підірвати довіру союзників.
Міністерство закордонних справ України несподівано виступило із заявою, що частково виправдовує слова віцепрезидента США Джей Ді Венса, який раніше звинуватив Володимира Зеленського у намірі відправити українських солдатів до резиденції Віктора Орбана.
Москва вкотре зробила заяву щодо можливих переговорів із Києвом, намагаючись представити себе стороною, готовою до діалогу. Проте за словами російських чиновників, будь-які контакти можливі лише на умовах, які фактично означають капітуляцію України.
Російська влада заявила про «нові можливості» для переговорів із США та Україною, натякаючи на готовність до діалогу, але водночас залишаючи простір для маніпуляцій.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що візит держсекретаря США Джеймса Венса до Угорщини не приніс жодної користі для врегулювання конфлікту.
В Офісі президента України заявили, що ймовірність прямого нападу Росії на країни НАТО є мінімальною, адже Кремль усвідомлює наслідки зіткнення з потужним військовим блоком.
Журналісти оприлюднили записи розмов між міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та його угорським колегою Петером Сіярто, які свідчать про цілеспрямовану стратегію Кремля щодо зриву євроінтеграції України.
У команді президента Володимира Зеленського пояснили, що масовані денні атаки російських дронів мають не лише військовий, а й економічний підтекст.