В Раді анонсували законопроект, який не дозволить Україні звернути з євроінтеграційного курсу

15 травня 2019, 16:33
125
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Верховній Раді до Дня Європи Комітет ВРУ з питань євроінтеграції, разом з представниками уряду анонсували законопроект, який поглиблює співпрацю з Європейським Союзом.

Про це сказала на брифінгу ВР секретарка Комітету з питань євроінтеграції Олена Сотник, разом з представниками уряду, передає кореспондент АСПІ.

Вона підкреслила, що законопроект "Про політику у сфері європейської інтеграції", змінює підходи до ухвалення будь-яких законодавчих ініціатив, які стосуються євроінтеграції.

Даний законопроект, за її словами, дає гарантію, що навіть наступний парламент не відступить від євроінтеграційного прагнення та в першу чергу зможе ухвалити законопроекти націлені на зближення з Європою.

Сотник сказала, що в деяких країнах Євросоюзу зараз виникає питання, чи може Україна звернути зі шляху євроінтеграції, і у зв'язку з цим, вона дала чіткий меседж Європі:

"Немає іншого варіанту в України, ніж шлях до Європейського Союзу. Україна – це Європа".

Віце-спікерка парламенту Ірина Геращенко наголосила, що протягом останніх п'яти років була зроблена велика робота в напрямку євроінтеграції.

Вона також додала, що ключовим, що має ухвалити парламент цього скликання, є реформа Верховної Ради. І ключовим її пунктом має стати посилення Комітету євроінтеграції.

"Без цього, на жаль, ми можемо тільки говорити про членство в ЄС, але без домашньої роботи це неможливо, тому ми будемо разом наполягати на реформі парламенту", - зазначила Геращенко.

Заступниці голови комітету Марія Іонова підтвердила тверде та безальтернативне прагнення України до членства в ЄС та запевнила, що комітет буде дотримуватись євроінтеграційного курсу.

Вона виразила сподівання, що в майбутньому на порядку денному у всіх гілках влади буде стояти питання євроінтеграції так, як це було минулі п'ять років.

Марія Іонова зазначила, що євроінтеграція для України має стати незворотнім курсом і вони, як члени парламенту, віддані цьому порядку денному.

Крім цього, вона запропонувала новообраному президенту Володимиру Зеленському доєднатися до цього прагнення і об'єднати зусилля.

Також члени Комітету анонсували низку законопроектів, які направлені на зміцнення та поглиблення співпраці України та ЄС.

На брифінгу також був присутній Посол ЄС Хьюг Мінґареллі.

Посол підкреслив, що зусилля, які робить уряд, парламент та громадянське суспільство в Україні є дуже визначним в рамках імплементації угоди з ЄС.
Він зазначив, що в Європі високо оцінили закріплення у Конституції України прагнення до ЄС та НАТО.

Крім цього, Хьюг Мінгареллі підкреслив, що сподівається що новообраний президент буде дотримуватись обраного курсу на євроінтеграцію.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народна депутатка Надія Савченко планує іти на парламентські вибори зі своєю політичною силою "Громадсько-політична платформа Надії Савченко".

11:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський порушив Конституцію України, коли заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

11:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У понеділок, 20 травня, під час свого виступу, шостий президент України Володимир Зеленський заявив про дві ключові зміни, які він хотів би привести в дію найближчим часом.

10:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Міський голова Києва Віталій Кличко приїхав на інавгурацію на велосипеді.

10:51, Сьогодні

Вести світ до трансформацій: у Києві відкрилась Генеральна Асамблея Міжнародної ради жінок (ФОТО)

20 травня 2019, 11:30
44
последние новости в Украине останні новини в Україні

20 травня у КМДА відкрилося засідання Генеральної асамблеї Європейського центру Міжнародної ради жінок.

Про це повідомляє кореспондентка АСПІ.

Учасниками заходу стали делегатки з країн Європи, голова Міжнародної Ради жінок Джон Сук Кім, голова Європейського Бюро Міжнародної Ради жінок Козіма Шенк, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, голови всеукраїнських та міжнародних громадських організацій, представники державних структур.
Захід ініційовано та проводиться Національної Радою жінок України.

Зазначається, що асамблея проводиться для активного залучення жінок до участі в ухвалені рішень.

"Жінки-лідерки України - піонерки в боротьбі за рівність. Я б хотіла привітати українок за свою роботу за гендерну рівність та просування цілої ради жінок. Ми зробили багато, але і цього мало, і нам є над чим працювати. Мільярди жінок і дівчат зазнають насилля нині по всьому світу. Ми тут, аби мобілізувати свої сили. Жінки мають знищити будь-які прояви насильства. Давайте вести світ до позитивних трансформацій", - сказала президентка Міжнародної ради жінок Джон Сук Кім.

Проведення Асамблеї це також привід нагадати, що попри страждання, спричинені війною та революціями, жінки мають бути сильними. А це дозволить їм зорганізуватися для залагодження втрат, якими супроводжуються війни чи революції. 

Асамблея продовжить свою роботу 21-22 травня у Чернігові.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, в понеділок, 20 травня, під стінами Верховної ради проходить акція, спрямована на підтримку Міхеіла Саакашвілі.

09:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

За прогнозами метеорологів, понеділок, 20 травня в Україні обіцяє бути сонячним і без опадів.

08:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Тепло і сухо буде в більшості регіонів України на початку тижня, і лише на заході пройдуть дощі.  

17:54, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Інспектор Одеської митниці за посередництва двох мешканців Вінниці налагодив механізм отримання неправомірної вигоди за продаж інформації з обмеженим доступом.

15:20, Вчора