Верховна Рада опублікувала план роботи з 14 по 17 травня: ряд питань не терплять зволікання

У списку обговорюваних питань у Верховній Раді з 14 по 17 травня включені питання за реформу парламенту, ряд питань самоврядування та паливно-енергетичного комплексу
Про це було зазначено в плані робіт, опублікованому на сайті ВР.
Є передумови і того, що що протягом поточного тижня народні депутати приймуть рішення про дату інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського. Крім того, очікується і розблокування підписання закону про державну мову.
Так, як наголошується в плані, числі ряду питань, 14 травня, депутати мають намір почати роботу з блоку питань паливно-енергетичного комплексу.
Також буде розглянуто два законопроекти про використання ядерної енергії та один-про поводження з радіоактивними відходами (друге читання).
Намічено обговорення проекту звернення до міжнародної спільноти щодо засудження порушення прав корінних народів в Російській Федерації.
У плані роботи є питання місцевого самоврядування, зокрема про призначення позачергових виборів сільських та селищних голів.
Парламент має намір розглянути в першому читанні три варіанти проектів про професійну передвищу освіту.
У Верховній Раді буде можливість остаточно встановити кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування могил українських військовослужбовців, загиблих під час бойових дій на Донбасі, а також штрафи за неправомірне носіння військової форми або нагороди.
На порядку денному є законопроект, спрямований на безперебійне постачання електроенергії місцевим комунальним підприємствам за передбаченими тарифами (перше читання).
Якщо встигнуть, народні обранці спробують перейменувати ряд населених пунктів, зокрема місто Переяслав-Хмельницький Київської області.
Середа, 15 Травня, повинна бути присвячена ратифікаціям (відзначимо, на практиці у народних депутатів вже давно не виходить продуктивно розглянути ратифікації в середу).
На цей раз в плані роботи - затвердження домовленостей з Австрією про взаємний доступ на ринки праці членів сімей співробітників дипломатичних представництв та консульських установ; ратифікація змін до угод з Туреччиною і Великобританією про уникнення подвійного оподаткування.
Верховна Рада має намір запланувати кілька парламентських слухань та розглянути проекти постанов про рекомендації слухань, які вже пройшли.
В порядку денному є ряд проектів постанов про зміну і встановлення меж населених пунктів та внесення змін в адміністративно-територіальний устрій областей.
У другій половині дня депутати працюватимуть у комітетах, фракціях і групах.
На четвер, 16 травня, заплановано продовження реформування парламенту, зокрема розгляд у другому читанні законопроектів про скорочення кількості комітетів ВРУ та розподілу посад у комітетах за принципом д Ондта.
У першому читанні зможуть розглянути законопроект про протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
На четвер перенесли ряд ратифікацій, зокрема про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва і розповсюдження фільмів Eurimages, а також затвердження угод з Аргентиною про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, видачі порушників, передачу засуджених осіб
Парламент планує приділити увагу питанням інформатизації, у тому числі законопроекту № 3549-1, який передбачає створення держрегулятора з повноваженнями встановлювати тарифи на мобільний та інтернет-зв'язок.
Також в плані роботи-проекти законів Про радіочастотний ресурс, про публічні електронні реєстри.
У зв'язку з прийняттям Закону" Про електронні довірчі послуги " хочуть внести зміни до Податкового та Митного кодексів.
В черговий раз планується розглянути ратифікацію угоди з США про відкриття інформації про рахунки американців в Україні (застосування закону Сполучених Штатів FATCA) і внести зміни до чинного законодавства у зв'язку з цим.
У першому читанні парламентарі мають намір розглянути законопроект, який дозволить громадянам подавати заяви про шлюб, розлучення і т. п. в електронному вигляді, а також скоротити терміни розгляду документів.
Також планують зробити крок до посилення відповідальності за керування авто в нетверезому стані.
У п'ятницю, 17 травня, традиційно відбудеться "Година запитань до уряду" і зачитають депутатські запити.
Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації, яка 23 липня візьме участь в переговорному процесі з міжнародними партнерами України, а також із представниками Росії у турецькому Стамбулі.
Президент Володимир Зеленський пояснив позбавлення НАБУ та САП незалежності необхідністю позбавити їх від "російських впливів". Про це він сказав у зверненні 23 липня.
Служба безпеки України продовжує системну роботу з викриття та нейтралізації агентури спецслужб рф у державних структурах, діючи виключно в межах закону та в інтересах національної безпеки.
Наступного року Україна потребуватиме щонайменше $120 млрд на оборону. Про це повідомив міністр оборони Денис Шмигаль у Telegram.
У Кремлі не чекають проривів від чергового раунду переговорів Росії та України в Стамбулі, заявляючи, що російська сторона має намір домагатися своїх цілей.
Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков спробував відповісти на запитання про те, чи готовий російський диктатор Володимир Путін зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Берлін надасть Україні додаткові системи протиповітряної оборони та необхідні боєприпаси.
Росіяни висувають максималістські вимоги за кожної можливості, однак перемовини про мир не є підкоренням однієї сторони іншій, їхньою передумовою має бути припинення бойових дій. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро під час спільного брифінгу з українським колегою Андрієм Сибігою у Києві.
Країни НАТО повинні не відставати від темпів упровадження інновацій у Збройні сили, як це відбувається в українському війську. Про це заявив Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, генерал Повітряних сил США Алексус Грінкевич, повідомило Defence Industry Europe.
Європа та Канада мають розширити свою підтримку України через інвестування у нові американські військові розробки.
Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації, яка 23 липня візьме участь в переговорному процесі з міжнародними партнерами України, а також із представниками Росії у турецькому Стамбулі.
Президент Володимир Зеленський пояснив позбавлення НАБУ та САП незалежності необхідністю позбавити їх від "російських впливів". Про це він сказав у зверненні 23 липня.
Служба безпеки України продовжує системну роботу з викриття та нейтралізації агентури спецслужб рф у державних структурах, діючи виключно в межах закону та в інтересах національної безпеки.
Наступного року Україна потребуватиме щонайменше $120 млрд на оборону. Про це повідомив міністр оборони Денис Шмигаль у Telegram.