Виборчу компанію Зеленського "проспонсорували" люди, близькі до сім'ї Януковича, — ЗМІ

4 червня 2019, 13:24
624
последние новости в Украине останні новини в Україні

Шостий президент України Володимир Зеленський витратив на виборчу компанію порівняно невелику суму грошей, однак серед інвесторів його політичної перемоги є дві людини, які тісно пов'язані з побіжним президентом Віктором Януковичем.

Розслідування даних обставин опублікувала журналістка Марія Ульяновська на сайті theБабель.

Згідно з інформацією в статті, Володимир Зеленський витратив на виборчу кампанію 156 мільйонів гривень, з яких половина прийшла у фонд від його прихильників.

Одними з його "прихильників", як з'ясувалося, виявилися соціолог Ігор Дементьєв і бізнесмен Андрій Савченко, які у свою чергу пов'язані з ключовими людьми з оточення Віктора Януковича.

Так, як пише журналістка, на відміну від виборчої компанії колишнього президента України Петра Порошенка, який фінансував кампанію виключно з власної кишені, Володимир Зеленський збирав гроші з різних джерел; в тому числі йому їх перераховували виборці:

12 мільйонів гривень Зеленський вніс сам.
66 мільйонів йому перерахувала партія "Слуга народу".
7 мільйонів надійшли від юридичних осіб.
72 мільйони перерахували виборці.

Повідомляється, що прихильники Зеленського жертвували на підтримку свого кандидата від 50 гривень до кількох тисяч.

Найбільша разова пожертва склала майже 1,5 мільйона гривень, яку вніс бізнесмен Андрій Савченко. Його ім'я, до слова, згадується поруч з ім'ям сина колишнього президента Віктора Януковича.

Як повідомляється, разом з Олександром Януковичем бізнесмен Андрій Савченко володіє підприємством з обслуговування та ремонту автомобілів МПП "Десна-Н". Воно зареєстроване в Київській області й досі приносить гроші своїм власникам.

Що стосується другого "одіозного донора" виборчої компанії Зеленського, соціолога Ігоря Дементьєва, то він перерахував у виборчий фонд нинішнього президента України 140 тисяч гривень.

Як пише журналістка Ульяновська, у 2012 році Ігор Дементьєв допоміг Сергію Арбузову стати першим віце-прем'єром в уряді Миколи Азарова. Арбузов тоді очолював Нацбанк України, а Дементьєв представлявся виконавчим директором німецького Центру міжкультурної співпраці та комунікації. Ця організація визнала Сергія Арбузова кращим державним банкіром у Східній Європі. Пізніше журналісти видання Deutsche Welle з'ясували, що фонд фіктивний, але саме на це «визнання» Арбузов побудував свою рекламну кампанію і створив собі образ молодого і перспективного держчиновника.

Цим зв'язок Дементьєва з "сім'єю" Януковича не обмежується. Восени 2014 року Дементьєв стає першим заступником голови правління Всеукраїнського банку розвитку, який належав Олександру Януковичу. Головою правління банку була Валентина Арбузова-мати колишнього голови НБУ. У 2015 році банк ліквідували.

Журналісти theБабеля звернулися за коментарем в штаб партії "Слуга народу", де їм відповіли, що пожертвування брала бухгалтерія, у якої не було можливості скрупульозно перевірити всіх донорів.

"Якби там були одіозні Імена, ми б відреагували", -сказала прес-секретар партії Тетяна Циба.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 15 листопада, стало відомо, що народного депутата Антона Полякова хочуть виключити з фракції "Слуги народу".

10:16, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 15 листопада, відбудеться чергове пленарне засідання українського парламенту.

10:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 14 листопада, повідомляється, що фінансування сфери охорони здоров'я в Україні в 2020 році становитиме 113 млрд грн, що на 13% більше, ніж у 2019 році.

22:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 14 листопада, генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що прокурор Костянтин Кулик, який вів справу щодо компанії Burisma, буде звільнений з органів прокуратури, оскільки не пройшов атестацію.

20:16, Вчора

У ДПС розповіли про сервіс повторного формування сертифікатів за е-запитом

15 листопада 2019, 10:27
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 15 листопада, пресслужба Державної податкової служби України розповіла про успіхи сервіса повторного формування сертифікатів за е-запитом.

Рік тому запроваджено новітній сервіс повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом, який значно спростив процедуру отримання електронних довірчих послуг. За цей час сервісом скористались більше 131 тис. клієнтів, яким сформовано понад 263 тис. сертифікатів.

Сервіс дозволяє отримувати електронні довірчі послуг онлайн, тобто без відвідування відокремлених пунктів реєстрації користувачів, заповнення реєстраційних карток, підготовки інших паперових документів, що заощаджує час та кошти користувачам.

Дистанційно сформувати нові сертифікати зможуть користувачі, які мають:
чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилося декілька днів);
незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);
особистий ключ, який доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

Загалом з 9 листопада минулого року було сформовано більше 1 млн. сертифікатів понад 426 тис. клієнтам.

Раніше голова ДПС Сергій Верланов заявив, що за 10 місяців загальні надходження до бюджетів і фондів зросли на 17,9% порівняно з аналогічним періодом торік.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 15 листопада, Національний банк України (НБУ) встановив курс валют, згідно з яким долар США, євро і російський рубль продовжують своє зниження в ціні.

08:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні 14 листопада, повідомляється,що згідно з ухваленим Верховною Радою законопроєктом №2249 вносяться зміни до закону про публічні закупівлі, що спрощують перехід прав і обов'язків за договорами АТ "Укртрансгаз" до нового оператора ГТС України - ТОВ "ОГТСУ".

21:04, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 14 листопада, стало відомо, що Богдан Данилишин залишається на посаді голови Ради НБУ. 

17:01, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 14 листопада, Верховна Рада схвалила проєкт Закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік" в другому читанні та в цілому.

16:01, Вчора