Яким має бути регулювання азартних ігор в Україні (Відео)
Сьогодні, 11 листопада, в інформагентстві "Укрінформ" відбувся круглий стіл на тему: "Пропозиції законодавчого регулювання організації та проведення азартних ігор в Україні", під час якого обговорювалось регулювання азартних ігор в Україні та недоліки законопроєкту №2285.
Організатор заходу Український інститут майбутнього (УІМ) вважає питання врегулювання цієї індустрії вкрай важливим. Як демонструє практика, заборона у 2009 році цього бізнесу не призвела до його ліквідування, а лише ввела велику частину індустрії у тінь.
Під час обговорення експерт з правоохоронної та судової діяльності УІМ Олександр Чебаненко висловив свою думку з приводу законопроєкту.
"Я згоден з тим, що цей законопроєкт потрібен, проте наразі він не відповідає оголошеним у ньому принципам. Він просто недопрацьований. Навіть закладені в бюджет 3 мільярди доходу від нього не варті проблем, які з ним зв'язані. Тому я вважаю, що законопроєкт №2285 треба суттєво змінювати!, – підкреслив Чебаненко під час дискусії.
До обговорення приєднався заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський.
"Я вважаю, що законопроєкт №2285, який був поданий Кабінетом міністрів та альтернативні законопроєкти, які подані до нього моїми колегами, не вирішує проблему легалізації ринку азартних ігор. Фактично, ми маємо таку ж ситуацію, як і в 2009 році. Тобто, ми по суті залишаємо безвідповідальним "чорний" гральний бізнес. Тому убрати з вулиць гральні салони можна тільки забороною лотереї, і тільки жорсткою відповідальністю за відкриття салонів, за пособництво такого бізнесу та відповідальністю за кришування", – наголосив народний депутат.
Начальник відділу адміністративних і загальних послуг департаменту досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Антимонопольного комітету Галина Верцімаха зазначила, що законопроєкт не вирішує глобальних проблем.
"Ми проаналізували законопроєкт і погоджуємося з тим, що він потребує доопрацювання. Якщо не акцентувати увагу на технічних питаннях, які вимагають уточнення, то основний момент – цей законопроєкт не вирішить глобальних проблем, які є на сьогодні щодо розмежування лотерей та інших азартних ігор, які маскуються під виглядом лотерейної діяльності. Це спроба об'єднати в одному законі як азартні ігри, так і лотереї. Тут і відсутність розмежування поняття щодо грального обладнання, що саме є лотерейним обладнанням, а що обладнанням, яке використовується в інших видах азартних ігор", – сказала Верцімаха.
Проте деякі учасники дискусії висловили думку, що саме жорсткий контроль та заборона сприятиме новим тіньовим схемам.
Як вже повідомлялось, 17 жовтня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт №2285 "Про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор", який розробив Кабінет міністрів. Автори цього закону стверджують, що він має створити умови для зниження соціальних ризиків, пов'язаних з організацією та провадженням грального бізнесу, забезпечення дотримання організаторами азартних ігор вимог законодавства.
Що саме планується законопроєктом:
• обмеження кількості ліцензій, гральних закладів та грального обладнання;
• розміщення гральних закладів винятково на території готелів (класу 3-5 зірки – для залів ігрових автоматів і класу 5 зірок – для казино);
• обов'язкова верифікація гравців під час прийому ставок/виплати виграшів і реєстрації виграшів у "Системі онлайн моніторингу", які адмініструватимуться податковою службою;
• обов'язкова сертифікація грального обладнання для проведення азартних ігор з міжнародними стандартами;
• посилення фінансової та кримінальної відповідальності за діяльність у сфері азартних ігор без ліцензії;
• обов'язковість цільового спрямування платежів за ліцензії в сфері азартних ігор на розвиток спорту, медицини та культури в Україні.
Легалізація грального бізнесу, за підрахунками уряду, має принести бюджету майже 5 млрд грн. Проте остаточні цифри залежать від того, в якій редакції Верховна Рада підтримує закон.
Кількість країн, які бажають миру, не залежить від тривалості війни, заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що серед північнокорейських військових, що воюють на боці РФ на Курщині вже є втрати.
Президент України Володимир Зеленський вірить, що Дональд Трамп хоче швидкого закінчення війни, однак просто "скоро" - може означати втрати для України, а потрібен справедливий мир.
Наразі ще не відомо, якими будуть конкретні кроки переможця президентських перегонів в США Дональда Трампа.
Директор НАБУ Семен Кривонос, керівник САП Олександр Клименко зустрілися із Генеральним інспектором Держдепу США Карделлом Річардсоном. Під час зустрічі було обговорено нагляд за використанням міжнародної допомоги та підзвітність перед її надавачами.
Президент Володимир Зеленський прокоментував чергові російські обстріли, внаслідок яких постраждали Одеська, Харківська та Київська області. Відповідний допис глава держави оприлюднив у Facebook.
Заяви обраного президента США Дональда Трампа про намір відновити відносини з Росією і вирішити "українську кризу" "заслуговують на увагу". Про це заявив Володимир Путін на пленарній сесії дискусійного клубу Валдай у Сочі.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна виступає проти будь-яких поступкок Росії і вважає, що це буде самогубство для всієї Європи.
Один з ключових елементів нового плану посилення України стосуватиметься економіки. Бізнесу запропонували долучитися до розробки внутрішнього плану.
Володимир Путін зробив нові заяви щодо України. Зокрема, він вкотре заявив про нібито готовність почати "мирні переговори". Про це написалоє російське провладне інформагентство РИА Новости.
Кількість країн, які бажають миру, не залежить від тривалості війни, заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що серед північнокорейських військових, що воюють на боці РФ на Курщині вже є втрати.
Президент України Володимир Зеленський вірить, що Дональд Трамп хоче швидкого закінчення війни, однак просто "скоро" - може означати втрати для України, а потрібен справедливий мир.
Наразі ще не відомо, якими будуть конкретні кроки переможця президентських перегонів в США Дональда Трампа.