Зеленський назвав одну з найбільших перемог України у війні та пояснив, коли Путін почне думати про мир
Курська операція Збройних сил України є однією з найбільших українських перемог у війні з РФ. Водночас потрібен тиск на Москву, зокрема санкції, адже Володимир Путін почне думати про мир лише тоді, коли його оточення скаже йому, що в нього закінчилися гроші.
Про це заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на 25-му засіданні "Рамштайну". Він вказав, що цілі Путіна залишаються незмінними – він, як і раніше, прагне знищити Україну, "зламати всіх нас і вас також".
Тож метою України та її партнерів має бути пошук інструментів, які дозволять змусити Росію до миру, сказав Зеленський. "Візьмемо Курську операцію – це одна з наших перемог, я думаю найбільших перемог. Не лише минулого року, а протягом війни. Росія повинна була відвести майже 60 тис. військ від українського фронту, щоб справлятися з нею, і станом на понеділок минуло п'ять місяців з того моменту, як наші війська утримують буферну зону на російській території", – заявив президент.
Зеленський додав: багато з російських погроз та "сміливих заяв" виявилася блефом, особливо після того, як українці увійшли в Курську область. "І я впевнений, що ще більше їх погроз виявляться блефом, якщо ми всі разом працюватимемо ще старанніше разом, щоб підштовхнути Росію до миру", – підсумував український лідер.
Крім того, Зеленський у своєму виступі заявив, що змова Путіна з Північною Кореєю показує слабкість кремлівського диктатора, оскільки "жоден правитель у Москві ніколи не опуститься до жебрацтва в Пхеньяні, якщо не зіткнеться з критичними проблемами".
Тому необхідно продовжувати тиск на Москву, зокрема постачанням зброї Україні та посиленням санкцій, закликав президент: "І я прошу всіх наших партнерів – особливо США та ЄС – посилити розпал пристрастей у російському енергетичному секторі. Санкції необхідні проти кожного елемента російської енергетики, і російський танкерний флот має бути зупинений".
За словами Зеленського, військовий бюджет РФ на 2025 рік на 25% більше, ніж 2024-го. "Якщо ми хочемо зупинити вбивства, потрібно перекрити Путіну грошовий потік. Путін почне думати про світ лише тоді, коли його найближче оточення скаже йому, що в нього закінчилися гроші", – сказав він.
Україна зіткнулася з критичним виснаженням запасів ракет-перехоплювачів для американських комплексів Patriot, через що під час останніх російських атак окремі пускові установки залишалися без боєприпасів.
Президент Володимир Зеленський у День Війська польського нагадав про спільну сторінку української та польської історії — участь військових Армії Української Народної Республіки у Варшавській битві 1920 року.
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про новий санкційний пакет проти учасників незаконного вивезення українського зерна з тимчасово окупованих територій.
Вночі на 16 серпня окупанти запустили балістичні ракети по кільком областям України.
Президент Володимир Зеленський під час урочистостей із нагоди 975-річчя Києво-Печерської лаври наголосив на необхідності посилити захист українських культурних і духовних пам’яток.
Міністерство оборони Росії відкрило новий сезон погроз, заявивши українцям про нібито майбутню «заморозку» взимку. У відомстві опублікували зображення ударного дрона типу «Шахед» із провокативним написом, фактично натякаючи на намір посилити терор проти України в холодний період.
Україна послідовно документує збитки, яких їй завдала Росія, щоб держава-агресор у підсумку компенсувала кожну витрачену гривню.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна досягла помітних результатів у блокуванні російського півдня та має намір розширювати цю стратегічну операцію у відповідь на удари РФ по українських портах і містах.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує у серпні завдати російській армії втрат на рівні не менше 30 тисяч окупантів.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не погоджується на припинення бойових дій по нинішній лінії зіткнення і має намір продовжувати війну доти, доки не буде досягнуто вигідного для Кремля «врегулювання».
Україна зіткнулася з критичним виснаженням запасів ракет-перехоплювачів для американських комплексів Patriot, через що під час останніх російських атак окремі пускові установки залишалися без боєприпасів.
Президент Володимир Зеленський у День Війська польського нагадав про спільну сторінку української та польської історії — участь військових Армії Української Народної Республіки у Варшавській битві 1920 року.
Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про новий санкційний пакет проти учасників незаконного вивезення українського зерна з тимчасово окупованих територій.
Вночі на 16 серпня окупанти запустили балістичні ракети по кільком областям України.