Зеленський оприлюднив імена всіх дітей, яких ракета РФ вбила у Кривому Розі
Внаслідок російської атаки по Кривому Рогу загинуло 9 дітей. Їхні імена у Telegram назвав президент Володимир Зеленський.
"Трирічний Тимофій, на жаль, помер сьогодні в лікарні. Семирічний Радислав. Аріна, якій назавжди теж 7 років. Дев’ятирічний Герман. П’ятнадцятирічний Данило. П’ятнадцятирічний Микита. П’ятнадцятирічна Аліна. Костянтин, якому назавжди 16 років. Нікіта – 17 років. Це діти, які були вбиті ударом російської балістичної ракети по Кривому Рогу. Було лише кілька хвилин після запуску з району Таганрога на території ворога", написав Зеленський.
Він додав, що через російський удар також загинуло 9 дорослих. Ще 62 людини, з яких 12 – діти, постраждали від ракетної атаки. Наразі медики роблять усе можливе, щоб врятувати життя цих людей, сказав Зеленський. "Ракета влучила просто по вулиці – навколо звичайні будинки, дитячий майданчик, магазини, ресторан. На додачу до цієї балістики росіяни застосували вчора проти Кривого Рогу ударні дрони – просто в час рятувальної операції, у час цього горя для людей. Через удар дронами 7 людей були поранені, одна людина загинула. Просто не буває глибших цинізму, підлості й ненависті до людей, ніж ті, які Росія собою зараз уособлює", – додав Зеленський.
Президент подякував країнам-партнерам, які відреагували на російську атаку. Водночас він зазначив, що його "неприємно дивує" реакція посольства США на цю трагедію. "Така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово "російська" бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей. Так, війна має завершитись. Але щоб її завершити, треба не боятися називати речі своїми іменами. Треба не боятися тиснути на того єдиного, хто цю війну продовжує та ігнорує всі пропозиції світу для її завершення. Треба тиснути на Росію, яка обирає вбивства дітей замість припинення вогню", – написав Зеленський.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що перший день саміту Європейської політичної спільноти в Єревані був насичений зустрічами та обговореннями.
У столиці Вірменії президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем. Лідери обговорили перспективи двосторонньої співпраці та подальші кроки на шляху до членства України в Європейському Союзі, підкресливши важливість європейської інтеграції для майбутнього країни.
Президент Володимир Зеленський підкреслив, що для Кремля 9 травня стало не святом, а приводом для страху. Він заявив, що Росія боїться втратити контроль над власною пропагандою, адже українська армія щодня доводить неспроможність міфів про «велику перемогу».
Американський політолог Кіт Келлог звернувся до Володимира Путіна із жорсткою заявою, наголосивши, що Росія програє війну проти України. Він підкреслив, що стратегія Кремля зазнала краху, а міжнародна ізоляція та економічні проблеми лише поглиблюють кризу.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українські сили знищили малий ракетний корабель «Каракурт», оснащений установкою для запуску восьми крилатих ракет «Калібр».
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що міжнародні партнери передали Києву нові пакети допомоги, які включають системи ППО та обладнання для енергетики. За його словами, ці поставки дозволять ефективніше захищати українські міста від російських ударів і підтримати стабільність енергосистеми.
У столиці Вірменії президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Лідери обговорили перспективи мирного процесу, посилення оборонної підтримки та необхідність створення європейської системи протиповітряної оборони для захисту від російських атак.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до американської сторони із пропозицією приїхати до Києва для проведення переговорів. Він підкреслив, що особисті зустрічі є ключовими для зміцнення партнерства та узгодження стратегічних кроків, однак наразі делегація США не підтвердила свій візит.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна йде на саміт Європейської політичної спільноти з чіткою програмою: наблизити гідне завершення війни, забезпечити швидке фінансування європейського пакета допомоги та зміцнити оборонну й енергетичну стійкість країни.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що перший день саміту Європейської політичної спільноти в Єревані був насичений зустрічами та обговореннями.
У столиці Вірменії президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем. Лідери обговорили перспективи двосторонньої співпраці та подальші кроки на шляху до членства України в Європейському Союзі, підкресливши важливість європейської інтеграції для майбутнього країни.
Президент Володимир Зеленський підкреслив, що для Кремля 9 травня стало не святом, а приводом для страху. Він заявив, що Росія боїться втратити контроль над власною пропагандою, адже українська армія щодня доводить неспроможність міфів про «велику перемогу».