Зеленський пояснив, що передбачає новий законопроєкт про НАБУ та САП, чи є ризики для євроінтеграції України

Новий законопроєкт щодо НАБУ і САП, який має незабаром розглянути Верховна Рада України, базується на принципах незалежності антикорупційних органів. Водночас він враховує ризики впливу на згадані структури з боку Росії – і має унеможливити такий вплив.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами 24 липня. Глава держави також визнав недостатність комунікації з суспільством у згаданому питанні та заперечив, що останні події поставили під загрозу євроінтеграцію України.
Що передбачає новий законопроєкт про НАБУ і САП
За словами Зеленського, новий законопроєкт, що був підготований після хвилі протестів через ухвалення парламентом законопроєкту 12414, базується на основних принципах незалежності антикорупційних органів і водночас враховує ризики воєнного часу. "Є нові норми в цьому законопроекті, які про захист від впливу Російської Федерації, передусім через кейси, які відбулися з деякими представниками НАБУ. Мова, зокрема, про детектор брехні для всіх співробітників антикорупційних органів, правоохоронних органів, це і Нацполіція, і ДБР, які мають родичів з Росії або в Росії. Є пропозиція, що раз на два роки вони будуть проходити детектор. Всі правоохоронці і всі антикорупціонери повинні бути в рівних умовах", – зазначив глава держави.
Зеленський також запевнив, що новий законопроєкт не містить норму про підпорядкування антикорупційних органів генеральному прокурору, яка викликала обурення у суспільства. "До речі, там є дуже важливий момент – бізнес дуже хотів, щоб були обшуки тільки через судову систему. Це норма про невідкладні обшуки. Як ідея – хороша. Але ця норма зупинила всю правоохоронну систему – не тільки НАБУ, САП, це стосувалося всіх органів. Це прибрали", – додав президент.
Він також наголосив на важливості діалогу влади з суспільством, підкресливши, що він є фундаментом для єдності. "Ми всі повинні чути людей. Я думаю, що це найголовніше.Тому що головний виклик – це війна. І найголовніше в цій війні – це єдність нашої держави. І дуже важливо – не втратити єдність. Чути людей, мати діалог тощо. Повинні бути дійсно незалежні антикорупційні органи. Але при цьому вони мають відповідати запиту сусупільства на справедливість. Мають діяти ефективно і контролювати, що відбувається в самій структурі. Якщо через деякі зміни, які були визначені законодавцями, є ризик втратити незалежність антикорупційних органів, то треба цих ризиків позбавитися", – зазначив Зеленський.
Він заперечив повідомлення низки ЗМІ про те, що після скандального голосування у парламенті йому зателефонувала президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, і що розмова стосувалася саме необхідності зберегти незалежність антикорупційних органів України. "Я не спілкувався з Урсулою фон дер Ляєн в останні дні. Все, що про це писали, все, що вона мені ніби то говорила – це фейк. Ми не мали розмови", – заявив президент.
Також він знову підкреслив важливість діалогу з суспільством. "Дуже важливо, що суспільство говорить. Я поважаю думку суспільства. Я вважаю, що це абсолютно нормально – реагувати, коли люди чогось не хочуть, коли людям це не подобається. Нормально. Люди мають право на те, щоб сказати, що вони думають. Люди сказали – все повинно бути за законом. Для мене було дуже важливо, щоб ми адекватно почули, відреагували. Люди попросили змін. Ми відреагували", – сказав Зеленський.
Провал комунікації з суспільством, що призвів до виходу людей на вулиці українських міст після ухвалення 12414, президент пояснив зосередженістю влади на війні "Напевно, треба було робити діалог. Завжди треба комунікувати. Я зосереджений на питанні війни, тому що зараз в Україні питання номер один – це питання війни. Найголовніша проблема – війна. Головний ворог – Росія. Вам не подобається, що я часто кажу слово "війна"? Вона є просто. І це найбільший виклик. Важлива справедливість. В цьому випадку треба зробити справедливі кроки", – зазначив глава держави.
Він також висловив впевненість у тому, що парламент новий законопроєкт про НАБУ і САП підтримає. "Найважливіше зараз – це те, що є законопроект. Він заареєстрований. Я думаю, що за нього проголосують. Я хочу, щоб це відбулося", – сказав Зеленський.
За його словами, останні події та завданий парламентом удар по незалежності антикорупційних органів не вплинули ані на євроінтеграцію України, ані на підтримку нашої держави з боку ЄС. "Наприклад, сьогодні я говорив зі Стармером, прем'єр-міністром Британії. І він сказав, що якщо тобі потрібно, ми всі будемо підтримувати; точно ми розуміємо, що у вас є там питання – вони внутрішні. Точно не знизиться допомога. Всі все розуміють... Ми ж в одній інфраструктурі з Європою, ми хочемо бути частиною Європи. Ніхто не хоче нічим ризикувати. Я запевнив всіх наших партнерів, які зі мною спілкувалися про війну, про Туреччину. Сьогодні, наприклад, ми обговорюємо "Рамштайн", ми обговорюємо багато питань. Що стосується НАБУ і САП, то я їм сказав, що я знайду вихід. Я запропоную своє бачення, базуючись на тому, що потрібно антикорупціонерам, і чого хоче суспільство", – резюмував глава держави.
У Москві сумніваються щодо можливості підготувати зустріч російського лідера Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського до кінця серпня. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу.
Якщо Україна не подбає про свій захист у майбутньому, повномасштабна війна може затягнутися до 2034 року або й довше.
Війни майбутнього – це постійне впровадження нових технологій та змагання у швидкості їх опанування і застосування. При цьому сама зброя буде поєднувати в собі максимальну дешевизну і ефективність.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний в інтервʼю "LB.live" розповів, чи можливий в Україні миротворчий контингент з країн-партнерів.
Росіяни можуть ще довго терпіти війну, але для переломного моменту має настати одна умова, вважає командир Російського добровольчого корпусу Денис Нікітін в інтерв’ю Українській правді.
Україні необхідно знайти $65 млрд, щоб закрити дефіцит на рік. Про це напередодні сказав президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Російські загарбники намагаються прорватися на тих чи інших ділянках фронту, але без успіху. Натомість військове керівництво окупантів тисне на свої військовослужбовців збільшуючи мобілізацію у країні-агресорці.
Росія вигадала десятки цивільних з Курщини, яких нібито утримує Україна. Цей вкид став черговим проявом тактики "віддзеркалення" Москвою вимог та звинувачень з боку Києва.
У Києві відбулась офіційна зустріч представників Національної поліції України із співробітниками Міністерства внутрішніх справ Королівства Іспанії. Сторони обговорили шляхи поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема в рамках протидії наркозлочинності.
Президент Володимир Зеленськиовідомивй п, що Україна надіслала запит партерам про потребу в десяти зенітних ракетних комплексах MIM-104 Patriot. Завдання влади – знайти кошти, яких вистачить на залучення всіх цих систем протиповітряної оборони.
У Москві сумніваються щодо можливості підготувати зустріч російського лідера Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського до кінця серпня. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу.
Якщо Україна не подбає про свій захист у майбутньому, повномасштабна війна може затягнутися до 2034 року або й довше.
Війни майбутнього – це постійне впровадження нових технологій та змагання у швидкості їх опанування і застосування. При цьому сама зброя буде поєднувати в собі максимальну дешевизну і ефективність.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний в інтервʼю "LB.live" розповів, чи можливий в Україні миротворчий контингент з країн-партнерів.