Хабарництво та шахрайство в ДФС: терпіти немає сил

30 листопада 2017, 16:43
286

Похмурим ранком 30 листопада 2017 року, під стіни будівлі Державної фіскальної служби у Києві прийшло понад півсотні реальних ветеранів АТО у супроводі представників громадськості та ЗМІ, щоб з’ясувати обставини чергового «наїзду» (інакше не скажеш) на бізнес ветеранів АТО з боку Закарпатського відділу по боротьбі з корупцією, яке вже давно варто було б перейменувати у «закарпатський відділ корупції», адже це далеко не перший випадок обґрунтованих скарг на їхню діяльність.

Можливо, чергове невігластво з боку представників ДФС залишилося б поза увагою широкого загалу і все відбулося б тишком-нишком, проте, громадяни все частіше не піддаються вимогам хабарників, навіть ризикуючи бізнесом, і висвітлюють проблему за допомогою громадських організацій та ЗМІ, адже більшість злодіїв боїться публічності і воліє робити свої справи по-тихому.

Шахрайські схеми, які використовують злодії, не змінюються протягом десятиріч, проте допоки ці схеми можна ефективно використовувати – зміни і не потрібні. Суть злодійської схеми дуже проста: митники затримують цінний вантаж (причина може бути будь-яка: наприклад те, що вантажівка, яка перевозить вантаж, належить третій компанії, діяльність якої варто було б перевірити. Хоча всі супроводжуючі документи у повному порядку); для того, щоб власник вантажу не постраждав через затримку на митниці (кожна доба затримки обходиться власнику у суму понад 200 доларів) йому кажуть сакраментальну фразу : «Потрібно (ж)дать». Багато хто дійсно (ж)дає, але є і такі, хто чекає на чисельні перевірки. Подальша доля цінного вантажу може бути різною: його можуть підмінити, вкрасти або ж, якщо фірма-арештант не витримує податкового тиску і позовів контрагентів і банкрутує (кому потрібні компаньйони, які не можуть виконати умови контракту) – цей вантаж просто зникає. Саме тому, багатьом підприємцям набагато безпечніше дати хабар фіскалу, ніж ризикувати бізнесом. Проте, все частіше у хабарників «находить коса на камінь».

Варто зауважити, що пошук правди і вимога покарати винних представників ДФС, у головному відомстві фіскальної служби не завжди знаходить порозуміння з боку керівництва цієї служби.

Зазвичай, за старою бюрократичною звичкою, шукачів правди намагаються «відфутболити» у якісь паперові лабіринти та нескінчені черги на прийоми до відповідальних держслужбовців. Саме так спробували вчинити і цього разу хитруни з ДФС.

Але часи змінилися. Суспільний терпець за останні роки надзвичайно потоншився, і увірватися може лише від одного розуміння, що держслужбовці в котре намагаються ошукати народ. Якщо представники фіскальної служби цього не зрозуміли – їм недвозначно на це натякнули.

Як би там не було, більшість українців, в першу чергу, шукають справедливості. Їм не потрібен хаос та неконструктивний конфлікт. Навіть коли потрібно показати власну силу та рішучість у відстоюванні власних прав та інтересів. Тож наші люди, а особливо ті, хто дивився у вічі смерті на війні, воліють при нагоді вирішувати мирно більшість питань.

Коли фіскали зрозуміли, що затягнути справу не вийде, виконавці наказів спробували незграбно виправдати своє керівництво, яке, у свою чергу зрозуміло, що доведеться давати відповіді на незручні запитання.

Після того, як представники громадськості, постраждалої компанії та журналісти, в решті-решт, потрапили на прийом до заступника головного фіскала пана Шкурата Ігоря Петровича, їм пообіцяли терміново виправити ситуацію з незаконним затриманням вантажу на Закарпатті, провести службове розслідування та притягнути до відповідальності винних. Проте, якщо у вирішення проблем з постраждалою компанією ще сяк-так віриться, то у справедливе покарання винних – існує певний сумнів, заснований не лише на природному скепсисі автора цих рядків але й на конкретних прикладах, тобто відсутності реальних покарань для корупціонерів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53
23 березня 2019

ПЦУ запровадила молитву про президентські вибори

23 березня 2019, 18:49
6

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надав благословення протягом наступного часу до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної української Православної церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори Глави української держави, за мир та єдність в Україні.

Про це повідомили у прес-службі ПЦУ. 

"У зв’язку з особливою відповідальністю, яка в час виборів президента України покладається на наш народ, враховуючи необхідність захистити державність України, єдність, суспільний мир перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь, протягом наступного часу до завершення голосування за обрання Глави держави благословляється за богослужіннями в храмах Помісної української Православної церкви на літургіях після заамвонної молитви або під час молебню виголошувати наступну молитву", - повідомили у ПЦУ. 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53