Відпочинок Гонтаревої на Мальдівах не цікавить НАБУ

Автор:
21
последние новости в Украине останні новини в Україні

Суд не знайшов складу злочину в декларуванні Валерією Гонтаревою витрат на мальдівський відпочинок.

Кримінальне провадження, відкрите в зв'язку з відпочинком на Мальдівах екс-глави Національного банку України Валерії Гонтаревої, в якому розглядалося можливе недостовірне декларування, закрито Національним антикорупційним бюро.

Справа була закрита ще 19 грудня 2018 року.

Однак заявник у справі зробив спробу оскаржити вказану постанову, у результаті чого з'явився відмова в задоволенні скарги від 13 лютого 2019 року, винесеною Солом'янським районним судом Києва.
Заявник пізніше подав апеляційну скаргу на вказане рішення.

У ній було зазначено, що детектив НАБУ в порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України не здійснював належних процесуальних дій, спрямованих на доведення подій і обставин.

Іншими словами, заявник вказав на те, що слідчий не збирав, не перевіряв і не оцінював докази з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Заявник підкреслив, що після повторного відкриття провадження, детектив обмежився допитами Гонтаревої і її чоловіка, які, на його думку, є зацікавленими в закритті справи.

Крім того заявник вказав, що детектив так і не отримав докази, що підтверджують і відображають суму витрат екс-глави НБУ на відпочинок на Мальдівах.

У ході розглядів, судом було встановлено, що детективи дізналися вартість квитків на Мальдіви, яка становила 972,20 доларів на одну людину. Надалі після прибуття в столицю Мальдівських островів чоловік Гонтаревої готівкою ще заплатив 6590 доларів, проте квитанції про сплату не вимагав і не отримав. Таким чином, загальна вартість поїздки не перевищує 250 прожиткових мінімумів, за що не передбачена кримінальна відповідальність за статтею 366-1 Кримінального кодексу України (недостовірне декларування). Зазначене також підтверджується результатами перевірки декларацій Гонтаревої Національним агентством з питань запобігання корупції.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро викликало на допит заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка та бізнесменів Григорія й Ігоря Суркісів.

Джерело: Слово і Діло

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Обмеження, пов'язані з заходами карантину в Україні показали свої перші "плоди". Соціологи шляхом методу CATI змогли дізнатися, як відбився карантин на фінансовому полі у наших громадян.

08:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Через пандемію коронавірусу постраждала третина українських заробітчан в Польщі, частина з них скаржаться на обмеження і зниження доходів, пише Кореспондент. Дані опитування показали, що 60% українців скаржаться на погіршення після введення в Польщі карантину.

22:46, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Колектив Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" звернувся до міського голови Києва Віталія Кличка з клопотанням вшанувати пам’ять  видатної української соціологині й громадської діячки Ірини Бекешкіної  назвою однієї з вулиць міста на її честь. 

22:09, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

З 1 квітня в громадському транспорті Києва будуть діяти нові види проїзних квитків - електронна картка Kyiv Smart Card синього кольору. Про це повідомили в КМДА.

21:56, Вчора

Дозволяється застосування незареєстрованих в Україні ліків:  Зеленський підписав закон COVID-19

Автор:
15
последние новости в Украине останні новини в Україні

Закон про забезпечення лікування коронавірусу був ухвалений Радою на позачерговому засіданні.

Президент України Володимир Зеленський підписав проєкт закону 3268 про забезпечення лікування коронавірусу. 

На сайті Верховної Ради зазначається, що закон "повернутий з підписом президента".

Законом 3268 дозволено застосування незареєстрованих в Україні лікарських засобів, які рекомендовані офіційним органом США, країн - членів Європейського Союзу, Великобританії, Швейцарської Конфедерації, Австралії, Ізраїлю, Канади, Китайської народної республіки, Японії для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) у відповідній країні, а також зареєстрованих лікарських засобів за показаннями, які не визначені інструкцією для медичного застосування, за умови наявності доведеної ефективності щодо лікування коронавірусної хвороби та/або, якщо ці ліки рекомендовані офіційним органом однієї із зазначених вище країн для лікування COVID-19 у відповідній країні.

Законом, зокрема, передбачено можливість використання для лікування особи, у якої лабораторно підтвердили коронавірус, незареєстрованих лікарських засобів.

Раніше стало відомо, що 30% українських заробітчан в Польщі залишилися без роботи через коронавірус.

Також ASPI писало, Польща зупинила курсування залізничних поїздів в Україну через спалах коронавірусу з 14 на 15 березня.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак дає брифінг щодо ситуації в Україні по коронавірусу.

15:38, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

На сайті Верховної Ради України у вівторок, 31 березня, з'явилися два проєкти постанов, якими парламентарі хочуть скасувати рішення Верховної Ради про ухвалення в цілому законопроєкту про ринок землі. Авторами постанови виступили два позафракційних народних депутата.

15:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 31 березня, о 15:00 на Facebook-сторінці Офісу президента України почнеться онлайн-брифінг керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Представники ЗМІ зможуть в текстовому режимі поставити голові Офісу свої запитання.

14:56, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Максим Степанов заявив, що посилення боротьби з коронавірусом та завершення медреформи -  його головні пріоритети.

13:04, Вчора