Як ООН допомагає українцям згуртуватися

28 листопада 2019, 16:23
45
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 28 листопада, у київському готелі Intercontinental розпочався дводенний Національний форум із громадської безпеки та соціальної згуртованості, організований Програмою розвитку ООН в Україні.
Одним із зазначених завдань форуму є обговорення стратегічних напрямків суспільної безпеки, доступу до правосуддя, мобілізації громад та соціальної згуртованості на місцевому, регіональному та національному рівнях. 
Як зазначив ASPI спеціаліст з комунікацій Максим Кицюк, Програма ООН втілюється чотирма агенціями – Програмою розвитку ООН, структурою з підсилення прав та можливостей жінок, продовольчою та сільськогосподарською програмою ООН (FAO) та фондом народонаселення UNFPA. Ці організації об’єдналися, аби працювати над трьома основними напрямками на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. 
За словами  експерта, перший напрямок роботи включає в себе відновлення критичної інфраструктури, будівництво пошкоджених мостів, лікарень, шкіл, а також підтримку бізнес- грантами. 


«Внутрішньо переміщені особи, місцеве населення із територій вздовж лінії зіткнення, які втратили бізнес або хочуть його створити, можуть звернутися до нас і отримати невеликий грант на відновлення або запуск бізнесу, і цим вже багато хто скористався – запущено більш ніж півтисячі бізнесів за кілька років нашої роботи», – поділився подробицями з ASPI Кицюк.


Другим напрямком роботи агенцій спеціаліст з комунікацій назвав роботу з реформами на підконтрольних Україні східних регіонах. Третій компонент – громадська безпека та соціальна згуртованість, що передбачає надання грантів на розвиток ініціатив громадської безпеки та соціальної згуртованості, роботу з громадами, що хочуть підвищити рівень соціальної безпеки, а також роботу із Державною судовою адміністрацією, Національною поліцією, Державною службою з надзвичайних ситуацій та іншими партнерами національного рівня. 
На запитання кореспондента ASPI, що учасники форуму вкладають у поняття згуртованості в контексті української нації, відповіла заступниця постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.


«Коли мова йде про згуртованість, ми маємо на увазі те, що ми можемо бути різними, але об’єднатися навколо однієї важливої справи. В контексті України – це благополуччя і робота на покращення життя українців, робота над проведенням важливих реформ», – сказала вона. 
Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес де Молл зазначив в коментарі ASPI, що вважає важливим, аби місцеві ініціативи були підтримані на національному рівні. 
«Я розумію, що до цього також треба докласти певних зусиль. І ми, як донори у співпраці з програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, будемо продовжувати надавати таку підтримку», – запевняє посол.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 8 грудня, повідомляється, що в Одесі в ніч на неділю сталася пожежа у багатоповерховому будинку на вулиці Святослава Ріхтера, в результаті чого загинули дві людини. 

16:39, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 8 грудня, в усіх храмах Православної церкви України (ПЦУ) моляться за встановлення справедливого миру та перемогу України.

15:44, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 8 грудня, Національна поліція України повідомляє про скасування проведення акції "16 днів проти насильства".

12:44, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 8 грудня, стало відомо, що народна артистка СРСР і Герой України Софія Ротару взяла участь у фестивалі "Пісня року — 2019", запис якого відбулася в Москві.

12:06, Вчора

Блокада Офісу президента: противники капітуляції зібралися на попереджувальну акцію (Наживо)

8 грудня 2019, 19:10
33
последние новости в Украине останні новини в Україні

Представники "Руху опору капітуляції", різних політичних партій та проукраїнських сил проводять попереджувальну акцію під Офісом президента напередодні переговорів у нормандському форматі в Парижі. 

Основна мета - заявити про неприпустимість компромісів, що суперечать національним інтересам і безпеці України.

Учасники заявляють, що акція "Варта на Банковій" буде цілодобовою – аж до сьомої вечора 9 грудня, коли повинні стати відомі результати переговорів. Після цього, в залежності від отриманої інформації, організатори акцій оголосять план подальших дій.

Передбачається, що в ніч з 8 на 9 грудня біля Офісу президента поставлять намети-штаби політичних партій, організують виступ політиків, а також проведуть лекції та дискусії з участю дипломатів, експертів і вчених. З 22.00 8 грудня запланований нічний показ українського кіно.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 8 грудня, речниця президента України Юлія Мендель у Facebook написала, що війна на Донбасі не закінчиться наступного дня після проведення  "нормандського саміту", проте ця зустріч дає змогу рухатися далі у питанні врегулювання ситуації на Донбасі.

17:56, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 8 грудня, у Києві на Майдані Незалежності відбувається мітинг напередодні переговорів президента України Володимира Зеленського з лідерами країн "нормандського формату", що заплановані на 9 грудня в Парижі. 

13:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідає Житомирську область в найближчий понеділок, 9 грудня.

7 грудня, 17:15
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Пресслужба Держбюро розслідувань повідомила, що стороною обвинувачення визнані докази, зібрані під час досудового розслідування, достатніми для складання обвинувальних актів щодо чотирьох підозрюваних у вбивстві дитини в Переяслав – Хмельницькому.

7 грудня, 11:50