Зоозахисники запропонували всеукраїнську програму "всиновлення" тварин з притулків (Відео)
В інформаційному агентстві "УНІАН" відбулась пресконференція, учасники якої закликали вирішити проблеми з безпритульними тваринами гуманним шляхом. Експерти розповіли, які кроки за червень-липень 2020 року було зроблено у цьому напрямку, які запроваджені проєкти подолають безпритульність тварин, і створять нову культуру адопції тварин із притулків чи центрів перетримки.
Україна наразі входить у десятку країн світу, в яких велика кількість безпритульних тварин. Під час пресконференції експерти пояснили, які проєкти для вирішення проблеми вже діють, а які планується впровадити. Радниця мера Львова по питаннях поводження з тваринами Оксана Кошак розповіла про результати праці за останні 2 місяці у вирішенні вищевказаного питання, і першим кроком на шляху до цього було відкриття центру адопції.
"У Львові поступово вдається залучати до допомоги не тільки приватні притулки, але й звичайних людей та меценатів. Нам вдалося реалізувати площадку, яка знімає навантаження з притулків і допомагає сім'ї знайти свого чотирилапого друга, оскільки випускати тварин після піклування, лікування означає наражати їх на небезпеку. Наступний центр ми плануємо відкрити у Києві", - розповіла Кошак.
Віцепрезидент ВСГО "Асоціація зоозахисних організацій України" Марина Суркова розповіла, які проєкти будуть впроваджуватися в Україні для вдосконалення сфери поводження з тваринами: "Є три моделі закордонного досвіду, які ми взяли за приклад. По-перше, це освітницька робота з населенням, оскільки люди відповідальні за тварин і не повинні про це забувати. По-друге, робота з дітьми у навчальних закладах, яка вже проводиться у Львові. По-третє, робота над законодавством. Вже є законопроєкт щодо обов'язкової верифікації тварин, також чекає ухвалення депутатами у другому читанні законопроєкт №2351 про заборону евтаназії безпритульних тварин. Є декілька проєктів щодо заборони експлуатації тварин у цирках та дельфінаріях, які поки не зареєстровані. Є ідея скористатися американським досвідом і розробити майданчик, де люди зможуть брати тварин на виховання. Як показала практика, багато хто забирав тварину, звикав до неї і не повертав, але є ті, хто привчав тварину слухати команди, тим самим допомагав їй знайти в подальшому сім'ю.
Мені здається, реальне покарання за насильство над тваринами відсутнє через нерозуміння поліцією, що це дійсно проблема. Коли вони приїжджають на місце подій і бачать труп тварини, вони не розуміють, куди його дівати. Не усі знають, що статтею 89 Кодексу про адміністративні порушення передбачене покарання за те, що ви вчините насильство над твариною або викините її з будинку. Проте не всі поліцейські в курсі, що вони можуть скласти за цією статтею протокол, тому є ідея розробити методичні рекомендації і для співробітників правоохоронних органів і пробації. Хоча є такі випадки, коли зоозахисники добивалися від поліції притягнення злодіїв до відповідальності за насильство над тваринами, але через суд".
Олександра Мезинова, засновниця найбільшого в Європі притулку для тварин "Сіріус", спираючись на власний досвід підкреслила, що наявність притулків не вирішує вищевказану проблему. За її словами, подібні заклади знаходяться в жалюгідному стані, оскільки не вистачає фінансування, ліків, корму та співпрацівників. Засновниця підкреслила, що гуманним відношенням до тварин повинна перейматися влада: "Проблема з безпритульними потребує комплексного підходу: реєстрації тварин, масової та планової стерилізації, праці зі ЗМІ, соціальної реклами, ухвалення відповідних законів. Наприклад, мій притулок вже переповнений, в ньому знаходяться більше 3 тисяч тварин. За 2019 рік нам вдалося влаштувати більше 800 тварин в гарні руки, і з цієї кількості повернули лише трьох. Наразі волонтери допомагають, роблять фотокартки з тваринами і дають рекламу у соціальних мережах. Було б чудово, якщо громада приєднається і допоможе з теплими ковдрами, з будуванням вольєрів, з ремонтом підлоги та будок. Ми дуже потребуємо їжу для тварин та пелюшки для маленьких щенят.
До речі, поки я йшла на пресконференцію, дізналася, що наразі є петиція, ідея якої збудувати єдиний центр, в якому помістяться усі безпритульні тварини Києва. Я хочу звернутися до тих, хто є власником ідеї і до киян загалом – притулок не витримає і тижня. Перша проблема почнеться з керування, друга – з адопцією, усім тваринам неможливо буде приділити увагу. Замість цього треба об'єднувати притулки, як це зробили ми у Київській області – "Гостомельський притулок", "Сіріус", і "SOS". Ми допомагаємо один одному як фінансово, так і фізично", - розповіла Мезинова.
ASPI news писало, що народні депутати ініціювали закон про чіпування домашніх тварин. Також кияни під стінами КМДА влаштували акцію протесту проти евтаназії бездомних тварин та тварин з інвалідністю.
Митрополит Епіфаній - митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України в 1000-й день повномасштабного вторгнення РФ в Україну освятив пакет допомоги від українських та іноземних благодійників для Сил оборони України, що воюють на лінії зіткнення.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив про проведення систематичного моніторингу транспортних засобів: «Працівники районних органів поліції Полтавщини минулої доби перевірили близько 600 транспортних засобів та 822 особи».
Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.
На цей момент усі без винятку підрозділи "Гвардії наступу" вже перебувають на лінії фронту. Вони виконують бойові завдання на всіх напрямках на передовій, від Харківщини до Запорізької області.
Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель 1002 дитини, але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила.
Вбивства українських військовополонених є свідомою тактикою Росії, аби її власні солдати боялися здаватися в полон. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі "Радіо Свобода».
Уряд України готується до зими, а навколо енергооб'єктів побудовано захист. Водночас ситуація зі світлом буде залежати від інтенсивності російських атак.
Кожен, хто отримає 1000 грн від держави, зможе задонатити їх на дрони та системи радіоелектронної боротьби для Сил оборони України. Про це повідомила перший віцепремʼєр — міністр економіки Юлія Свириденко.
98% повісток у першу чергу отримують ті військовозобов'язані, хто офіційно не працює та взагалі не платить податки з доходу.
Митрополит Епіфаній - митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України в 1000-й день повномасштабного вторгнення РФ в Україну освятив пакет допомоги від українських та іноземних благодійників для Сил оборони України, що воюють на лінії зіткнення.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив про проведення систематичного моніторингу транспортних засобів: «Працівники районних органів поліції Полтавщини минулої доби перевірили близько 600 транспортних засобів та 822 особи».
Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.