Експерт Департаменту охорони здоров’я КМДА пояснила, чи може собака підхопити коронавірус і заразити людину

Автор:
299
последние новости в Украине останні новини в Україні

У мережі ширяться фото собак і котів у масках, власники яких таким чином нібито захищають від коронавірусу. ASPI вирішив дізнатися, чи правда, що домашні улюбленці теж можуть стати жертвою Covid-19, і звернувся за консультацією до фахівця з інфекційних захворювань.

Те, що гуляє зараз в Інтернеті – то просто жарти, коли люди просто одягають маску на собаку чи на кота. Але якщо поради на повному серйозі – це може залякати людей і викликати зайву паніку. Про це сказала в ексклюзивному коментарі ASPI Тетяна Єгорова, експерт Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації з інфекційних хвороб.

"Коронавірус відомий давним-давно. Але він у процесі свого існування не раз мутував. Спочатку ми пережили пташиний грип, потім був MERS. Тепер – новий бетакоронавірус SARS-CoV-2 спричиняє коронавірусну хворобу Covid-2019. Але про те, що хворіють тварини, зокрема собаки, що вони є можливим переносником цього захворювання, і що людина може захворіти від собаки – таких даних немає. Це захворювання передається тільки від людини до людини", - зазначила Тетяна Єгорова.

Вона наголосила: даних про те, що собаки були переносниками захворювання і що людина захворіла, саме контактуючи з твариною, немає.

"Даних, що тварини хворіють на коронавірус, немає. Ні з Китаю, ні з Італії, ні з Іспанії, де найбільша кількість хворих. Ніхто про це не говорить. Я не зустрічала даних, щоб собаку чи іншу тварину тестували і діагностували це захворювання", - сказала експертка.

Справжня небезпека вигулу собаки полягає в тому, застерігають експерти, що собака на шерсті чи лапах заносить з прогулянки додому бруд, в якому може бути коронавірус. Недарма в країнах, де зафіксовані випадки хвороби, дезинфікують вулиці, будівлі і навіть транспорт.

Отож власникам собак можна порадити таке:

  • припинити цілувати свого улюбленця;
  • вигулювати його, зберігаючи дистанцію до інших власників собак не менш як 1,5 метра (при цьому собаки можуть між собою обнюхатися);
  • слідкувати, щоб собака не підібрала нічого на вулиці;
  • мити йому після прогулянки лапи і "контактні місця" з милом (за тим же принципом, що і свої руки).

Раніше ASPI повідомляв, що журналісти перевірили, чи додержують супермаркети карантинних правил.

Крім того, Мін'юст повідомив, що правила видачі лікарняних на час карантину змінилися.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Українським аптекам дозволили продавати теси на коронавірус. Їх наявність тепер залежить від власника.

12:19, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У пологовому будинку запідозрили, що у щойно народженої дівчинки проблеми зі здоров’ям і відвезли її до міської дитячої лікарні, де дитині вирізали частину шлунку.

10:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в п'ятницю, 10 квітня, в щоденному брифінгу про ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції поділиться останньою інформацією про кількість хворих COVID-19 в країні.

09:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Результат ПЛР-аналізу надійшов уже після смерті чоловіка.

17:31, Вчора

Закон про банки поставив абсолютний рекорд Верховної Ради за всі роки, - Дмитро Разумков (Відео)

Автор:
10
последние новости в Украине останні новини в Україні

Спікер парламенту Дмитро Разумков зранку 10 квітня провів консультації з лідерами фракцій. Після закінчення наради він вийшов до журналістів.

Дмитро Разумков пояснив, що нардепи будуть розглядати на наступному позачерговому засіданні Ради. Зокрема, це – "коронавірусні" зміни до держбюджету та закон про банки. Кореспондент ASPI news написала з кулуарів Ради: "На жаль, у парламенті ще такого не було – 16, майже 17 тисяч правок ми не отримували ніколи. Я вважаю, що направлено на те, щоб заблокувати цей закон. Може піти півроку, враховуючи коронавірус, щоб повністю розглянути всі правки, а то й набагато більше. Парламент на це не піде, зважаючи на всі ті виклики, які стоять перед Верховною Радою України. Якщо ми говоримо про його розгляд, на жаль, я поки що не можу сказати, коли це відбудеться. Станом на сьогодні ще не сформована таблиця. 16 тисяч правок… Якщо ми говоримо про ринок землі - там було 4 018 правок, це було отакий (показує руками десь півметра) стос паперу. Якщо ми говоримо про кількість таблиць до закону про банки, то це стос паперу висотою плюс-мінус мій зріст. Вони повинні все це підготувати, сформувати саму таблицю, після цього вони повинні будуть пройтися по правках і визначитися, які враховуються і які не враховуються. І лише після цього цей документ можна буде розглядати в залі Верховної Ради. Поки що вони відповісти, скільки часу на це потрібно не можуть. Працюють усі інтенсивно. Я думаю, на це піде небагато часу.Що робити далі - будемо дивитися. Є пропозиції щодо змін до регламенту, є пропозиції проводити консультації з ними та іншими депутатськими фракціями та групами. Будемо дивитися, що буде враховано з цих правок, тому що враховані правки дуже рідко ставляться на підтвердження і фактично таким чином питання знімається. Тому давайте поступово рухатися в цьому напрямі. Затягувати цей процес ніхто не збирається - ні комітет, ні всі фракції і групи, навіть ті, які надавали ці пропозиції, я думаю, теж не будуть".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Лідери фракцій Ради на запрошення Дмитра Разумкова прийшли 10 квітня до парламенту. Вони обговорювали можливість організувати позачергове засідання.

15:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Дмитро Разумков разом з лідерами фракцій Ради 10 квітня провели консультації. Вони стосувалися змін до бюджету та банківського закону.

14:43, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Колишня народна депутатка Тетяна Чорновол заявила, що непричетна  до загибелі людини під час пожежі в офісі Партії регіонів у Києві в 2014 році. Так депутатка відреагувала на підозру Держбюро розслідувань, оголошену їй 10 квітня.

14:26, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Парламентарі вранці 10 квітня у Раді провели консультації щодо можливості організації позачергового засідання. Воно заплановане на 13-14 квітня.

14:22, Сьогодні