У США вчені підозрюють електронні сигарети в провокації легеневих захворювань

2 вересня 2019, 08:26
25
последние новости в Украине останні новини в Україні

В Центрі США по контролю і профілактиці захворювань (CDC) оголосили про смертельний випадок, який американські медики ототожнюють з курінням електронних сигарет.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Як пише джерело, крім одного летального випадку, на думку лікарів пов'язаного з вейпінгом, в CDC повідомили про 193 випадках захворювань легенів в США, які також пов'язують з використанням електронних сигарет.

Дані відповідають статистиці, зібраній за серпень 2019 року. Так, повідомляється, що в США такі випадки були зафіксовані у 22 штатах.

Померлим виявився дорослий чоловік зі штату Іллінойс, який помер незабаром після госпіталізації.

У CDC фахівцями ретельно вивчається "кластер" легеневих захворювань, які, на їх думку, можуть бути пов'язані з використанням електронних сигарет.

Видання зазначає, що офіційного підтвердження причини цих захворювань, в яких би звучало "куріння вейпа" поки не послідувало.

Досі ходило думка, що електронні сигарети вважаються більш безпечними, ніж традиційні сигарети, які вбивають до 50% курців, згідно з даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я.

Але наслідки для здоров'я від тривалого використання вейпа більшою мірою невідомі.

На брифінгу з пресою представники медичних установ, в тому числі управління з контролю за продуктами харчування і ліками США, заявили, що вони не пов'язували хвороби з яким-небудь конкретним продуктом і що деякі пацієнти повідомляли про використання рідин з каннабісом.

Мітч Зеллер, директор Центру FDA з тютюновим виробам, сказав, що агентство аналізує зразки продукції з різних держав, щоб виявити будь-які потенційно шкідливі компоненти, які можуть викликати захворювання.

Він сказав, що медичні установи намагаються дізнатися, які конкретні продукти для ширяння використовувалися і використовувалися вони за призначенням або змішувалися з іншими речовинами.

"Ці види фактів повинні бути зв'язані разом для кожного з цих випадків, щоб ми могли побачити, чи виникли якісь інші тенденції", - сказав Зеллер.

У своїй заяві Грегорі Конлі, президент Американської асоціації вейпінг, сказав, що він "впевнений", що хвороби були викликані пристроями, що містять канабіс або інші синтетичні наркотики, а не нікотином.

Пацієнти повідомляли про утруднене дихання, задишку й іноді болі в грудях перед госпіталізацією. Деякі з них показали такі симптоми, як блювота, діарея і втома.

"Важкість хвороби, яку відчувають люди, що викликає тривогу, і ми повинні донести до людей, що використання електронних сигарет і вейпов може бути небезпечним", - сказав раніше директор Департаменту громадського здоров'я штату Іллінойс доктор Нгозі Эзике.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

В Україні метеозалежні люди повинні підготувати себе до двох геомагнітних бурі, які відбудуться цього тижня.

18 листопада, 07:57
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 7 листопада, Міністерство охорони здоров’я України відсторонило Олену Колесник від керівництва Національним інститутом раку. 

7 листопада, 20:34
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 7 листопада, CNN повідомило тривожну новину: вперше за 19 років команда вчених виявила новий штам ВІЛ.

7 листопада, 14:04
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Другий випадок дифтерії в Харкові поки не підтверджений лабораторно, проте медики міста стривожені можливістю погіршення епідеміологічної обстановки, пов'язаної з поширенням даного інфекційного захворювання.

5 листопада, 14:50

Дуров виявив уразливість WhatsApp, пояснивши, як уберегти свої дані від посягання спецслужб

21 листопада 2019, 08:28
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Творець "Вконтакте" і Telegram Павло Дуров заявив про шкодочинність популярного месенджера WhatsApp, що зчитує і передає спецслужбам конфіденційну інформацію з комп'ютера клієнта.

Таке заяви Дуров опублікував у своєму Telegram-каналі, зазначивши, що месенджер, який в деяких версіях прошивок для мобільного телефону завантажується за замовчуванням, є простий здобиччю для хакерів.

Розробник Telegram порекомендував користувачам позбутися месенджера WhatsApp, або принаймні не використовувати його для спілкування.

За словами Дурова, цей додаток не тільки не захищає повідомлення своїх користувачів, але ще й використовується як "троянського коня" для відстеження інших фотографій та повідомлень в комп'ютерах і гаджетах користувачів. В результаті особиста інформація користувачів стає доступною і для хакерів і для спецслужб різних країн. "Все, що потрібно було зробити хакеру, це відправити вам відео, і всі ваші дані виявилися у владі зловмисника", - цитує слова Павла Дурова lenta.ru.

Павло Дуров поклав провину за ці уразливості на соціальну мережу Facebook, якій належить WhatsApp. Facebook ж бере участь у програмі Агентства національної безпеки США по збору даних про населення (PRISM). "Якщо ви не хочете, щоб всі ваші фотографії та повідомлення в один прекрасний день стали загальнодоступними, ви повинні видалити WhatsApp зі свого телефону", - порадив Павло Дуров.

Варто відзначити, що ще у травні творець Telegram говорив, що WhatsApp і раніше не був безпечним, а тепер не стане їм вже ніколи, при цьому адміністрація програми не хоче визнавати уразливості.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Студенти з Кембридзького університету побудували ультраефективний електричний автомобіль, який їздить, використовуючи тільки стільки енергії, скільки потрібно для того, щоб закип'ятити чайник.

19 листопада, 07:56
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У Командуванні Повітряних Сил України повідомили, що модернізований на держпідприємстві "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод" винищувач Міг-29 був направлений в українську армію.

15 листопада, 07:57
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Українських автолюбителів може очікувати справжній сюрприз: в Україні може з'явитися доступний електричний позашляховик, має неймовірно великий запас ходу.

13 листопада, 07:55
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Телекерований літак-снаряд "Пілум", розроблений компанією "a. Drones", був вперше протестований в Україні.

12 листопада, 07:55