У Запоріжжі від туберкульозу протягом короткого періоду померли двоє дітей

Автор:
126
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Запорізькій області медики повідомили про другу дитячу смерть від туберкульозу.

Про це повідомляє видання "Depo.Запоріжжя", з посиланням на заяву медичної сестри відділення реанімації та анестезії Запорізького обласного туберкульозного диспансеру Ірини Слатвіцької.

Така інформація від медпрацівника надійшла під час акції протесту проти закриття тубдиспансерів, яка відбувалася під стінами Запорізької міськради.

Так, згідно з інформацією від медпрацівника стало відомо, що в 2020 році в запорізькому тубдиспансері від туберкульозу помер трирічний хлопчик з багатодітної сім'ї.

Також повідомляється, що від того ж діагнозу померла кілька місяців тому 7-річна дівчинка. У стаціонарі перебуває її мати.

За словами Слатвіцької, тепер захворіла вчителька, у якої навчалася дівчинка.

"Зараз у нас є інформація, що захворіла вчителька, яка викладала у цієї дівчинки", - розповіла медична сестра.

За словами Слатвіцької, така ситуація склалася через недостатню увагу до виявлення хвороби. "Припинила їздити пересувна станція - флюроцентр. Якщо заїхати в села, відзняти там (зробити флюорографію, - ред.), знаєте, яку картину ми побачимо", - говорить медсестра.

Слатвіцькая, що із закриттям тубдиспансерів і скороченням фтизіатрів ситуація значно погіршиться.

Раніше повідомлялося, що дослідники представили вакцину, яка може стати революційною в боротьбі з туберкульозом.

Про це повідомляє ВВС.

Біологи, які розробляють препарат, сподіваються, що їх вакцина зможе врятувати життя мільйонам людей.

У ВВС повідомили, що хоча початкові випробування виявилися успішними, до отримання ліцензії на застосування вакцини знадобиться ще не менше кількох років.

Протитуберкульозна вакцина стала однією з тем обговорення під час Глобального саміту з питань здоров'я легенів у південному індійському місті Хайдарабад у жовтні 2019 року.

За словами дослідників, препарат пройшов критичну фазу клінічних випробувань і був протестований на більш ніж 3500 дорослих в ендемічних по туберкульозу регіонах Південної Африки, Кенії та Замбії.

"Що дійсно чудово, так це те, що препарат був ефективний у дорослих, які вже були інфіковані мікобактеріями туберкульозу, і які є рознощиками туберкульозу", - сказав доктор Девід Левінсон, експерт з туберкульозу, пише ВВС.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 3 квітня, головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко проводить онлайн-брифінг ситуації з епідеміологічними обставинами в Україні. Ляшко розповість про заходи протидії пандемії Sars-Cov-2 (COVID-19) в Україні.

09:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 2 квітня, стало відомо про першу смерть від коронавірусної інфекції на території Києва. Як повідомляє пресслужба столичного департаменту охорони здоров'я, з'явилися подробиці обставин смерті 70-річного чоловіка.

15:00, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час брифінгу, проведеного в четвер, 2 квітня, повідомив, що ситуація в Україні щодо пандемії, краще, ніж у низці країн Західної Європи. Однак, коронавірусна інфекція продовжує поширюватися по території країни, даючи щоденний приріст нових пацієнтів з COVID-19.

13:32, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У столиці проходить щоденний онлайн брифінг представників Міністерства охорони здоров'я України. На конференції будуть озвучені епідеміологічні обставини в Києві щодо пандемії Sars-Cov-2, а також про вжиті заходи щодо недопущення поширення інфекції серед населення.

10:01, Вчора

Українці оцінили вчасність та якість карантинних заходів Кабміну, - опитування

Автор:
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Більшість українців підтримали заходи режиму надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу. Крім того, громадяни не проти заборон та обмежень, встановлених владою, а деякі навіть дотримуються всіх санітарно-гігієнічних норм.

За результатами соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, 40% громадян України вважають, що уряд запровадив карантин пізно. 38% опитаних українців переконані, що влада спізнилася із запровадженням обмежувальних заходів, а 49% вважають, що це було вжито вчасно. 5% думають, що обмежувальні заходи зробили передчасно.

Всього 1% населення вважає, що жодних обмежувальних заходів взагалі не слід було вживати, а 43% дотримуються думки, що потрібно вводити більш жорсткі карантинні норми. 9% респондентів переконані, що більшість обмежень є непотрібними і карантин має бути менш жорстким, а 40% українців думають, що вже вжиті заходи являються нормою.

Опитування КМІСу проводилося в телефонному режимі із 27 по 30 березня репрезентативною вибіркою серед дорослого населення України крім тимчасово окупованих територій. Участь взяли 1 500 респондентів.

ASPI news повідомляло, 3 квітня мер Києва доклав про стан розповсюдження COVID-19 та про ситуацію у лікарнях. Очільник міста розповів, як поліція буде контролювати українців щодо дотримання карантину.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У Львівській області створили сайт з переліком потреб лікарень для боротьби з коронавірусом.

12:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Жителі села Волока продовжують нехтувати правилами карантину. Окрім того, що вони групою зайшли до церкви без масок і будь-яких інших захисних засобів, вони не побоялися в розпал епідемії цілувати ікони.

11:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Розпочати прийом документів для зарахування в школи МОН рекомендує після завершення карантину. Також навчальні заклади можуть запровадити практику прийому скан-копій документів через інтернет.

11:26, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Карантин негативно позначився на доходах 60% українців. 14% втратили свою роботу.

11:23, Сьогодні