Вчені представили вакцину, здатну здійснити переворот у боротьбі з туберкульозом

Автор:
42
последние новости в Украине останні новини в Україні

Дослідники представили вакцину, яка може стати революційною в боротьбі з туберкульозом.

Про це повідомляє ВВС.

Біологи, які розробляють препарат сподіваються, що їхня вакцина зможе врятувати життя мільйону людей.

Щороку півтора мільйона хворих на туберкульоз не витримують сутичку з хворобою і гинуть.

Висококонтагіозне інфекційне захворювання в останні роки все успішніше протистоїть знаменитій вакцині БЦЖ.

У BBC повідомили, що хоча початкові випробування виявилися успішними, до отримання ліцензії на застосування вакцини знадобиться ще не менше кількох років.

Протитуберкульозна вакцина стала однією з тем обговорення під час Глобального саміту по здоров'ю легенів у південному індійському місті Гайдарабад у вівторок, 29 жовтня.

За словами дослідників, препарат пройшов критичну фазу клінічних випробувань і був протестований на більш ніж 3500 дорослих в ендемічних по туберкульозу регіонах Південної Африки, Кенії та Замбії.

"Що дійсно чудово, так це те, що препарат був ефективний у дорослих, які вже були інфіковані мікобактеріями туберкульозу, та які є розносниками туберкульозу", - сказав доктор Девід Левінсон, експерт з туберкульозу, пише BBC.

Левінсон зазначив, що нова вакцина пройшла ключову "проміжну стадію розробки, і вона призначена для тестування як безпеки, так і для забезпечення раннього показника ефективності".

Левінсон також повідомив, що вакцина вибудовує бар'єр для поширення туберкульозу, через те, що ті інфіковані, але не хворі на активну форму люди, хто отримали препарат, демонструють динаміку покращення імунітету.

"Цілком імовірно, що вакцина потребуватиме тестування в додаткових популяціях і, можливо, в більших випробуваннях, перш ніж вона буде ліцензована. Якщо припустити, що всі ці дані підтвердяться в ході випробувань, що представляється ймовірним, ця вакцина може революціонізувати лікування туберкульозу", - заявив Левінсон.

Доктор Левінсон вважає, що, якщо все піде добре, вакцина стане доступною для всіх пацієнтів, які потребують її приблизно до 2028 року.

Майже чверть населення світу має латентну туберкульозну інфекцію. Це означає, що вони переносять бактерії в неактивній формі, не хворіють і не передають хворобу іншим. Люди з латентним туберкульозом мають від 5 до 10% ризику розвитку активного туберкульозу протягом усього свого життя.

Водночас туберкульоз зі стійкістю до двох з перших ліній протитуберкульозних препаратів — продовжує залишатися серйозною загрозою для здоров'я населення. Лікарсько-стійкий туберкульоз складніше і дорожче діагностувати та лікувати.

ВООЗ прагне скоротити число нових випадків захворювання на туберкульоз на 90% і число випадків смерті від туберкульозу на 95% до 2035 року.

Туберкульоз — це бактеріальна інфекція, яка поширюється через вдихання крихітних крапель від кашлю або чхання інфікованої людини. Він в основному вражає легені, але може впливати на будь-яку частину тіла, у тому числі на внутрішні органи черевної порожнини, залози, кістки та нервову систему.Найбільш поширеними симптомами туберкульозу є стійкий кашель протягом понад три тижнів, незрозуміла втрата ваги, лихоманка і нічне потовиділення.


 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У Києві вже було здійснено 218 виїздів мобільних бригад для діагностування коронавірусу. 37 випадків підтвердились.

18:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Валентина Гінзбург, директор Департаменту охорони здоров’я Київської міської адміністрації, 6 квітня дає відповіді на запитання кореспондентки ASPI news про те, яким чином виявляють та лікують хворих на коронавірус.

14:58, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Індія припинила виробництво діючих речовин для низки ліків і заборонила експорт гідроксихлорохіну. У Польщі прогнозують дефіцит цих ліків з кінця травня.

11:54, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Головний санітарний лікар, Заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко дає онлайн-брифінг про поточну епідемічну ситуацію в Україні з поширенням збудника Sars-Cov-2.

09:20, Вчора

Лікарі назвали стан співачки Бабкіної критичним і ввели її в кому

Автор:
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Російська співачка Надія Бабкіна знаходиться в одній з російських клінік в реанімаційному відділенні зі складним випадком великої пневмонії. При цьому тести на коронавірус не показують наявність цього збудника в її організмі.

Подробиці повідомляє видання "МК", яке зазначає, що співачка екстрено госпіталізована в одну з приватних клінік Москви ще 1 квітня. Близькі Бабкіної довго приховували її стан, а чутки в ЗМІ називали фейками, наполегливо стверджуючи, що в артистки все в порядку, вона вдома і займається господарством.

Однак "МК" вдалося отримати коментар з медичних джерел. "Все дуже складно, положення критичне, її ввели в штучну кому", - повідомили "МК" інсайдери... за їхніми словами, два аналізи на коронавірус дали негативний результат, проте клінічна картина хвороби при цьому "абсолютно коронавірусна". З'явилися підозри про нову мутацію COVID-19, оскільки вже знайшли близько 900 різних ланцюжків.

Близькі Надії Бабкіної стверджують, що у неї не було контактів з інфікованими. Однак, в стан медикаментозної коми лікарі вирішили ввести Бабкіну не стільки через клінічної тяжкості захворювання, скільки для більш ефективної роботи апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ), який застосовується при діагнозі важкої пневмонії.

Раніше повідомлялося, що російську співачку Надію Бабкіну госпіталізували з пневмонією і підозрою на коронавірус. Госпіталізацію підтвердив син артистки.
"Народній артистці стало погано ще 1 квітня в квартирі в Брюсовому провулку. Лікарі поставили попередній діагноз-пневмонія. Швидка забрала Бабкіну в лікарню, де їй після обстежень і тесту підтвердили корону. Після цього артистку госпіталізували", - зазначено в повідомленні російського ЗМІ.

Нагадаємо, народний артист РРФСР Лев Лещенко з дружиною Іриною госпіталізовані в інфекційну лікарню з підозрою на коронавірус. Після госпіталізації лікарі діагностували у подружжя Лещенко двостороннє запалення легенів. Також зробили тести на коронавірус, які не підтвердилися. Найкращий друг подружжя Володимир Винокур вже відвідав хворих. За його словами, співак з дружиною останнім часом Росії не виїжджали.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Культура»
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Docudays UA стане першим українським кінофестивалем, який проходитиме онлайн.

14:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Музикант назвав свій концерт "Stay home. Stay safe". Музику виконує на фортепіано.

4 квітня, 19:10
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Кіностудія Disney переносить дати прем’єр деяких своїх фільмів через коронавірус. Деякі фільми вийдуть аж 2022 році.

 

4 квітня, 18:55
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Українська співачка Христина Халімонова поділилася враженнями після свого першого онлайн-концерту на карантині. За словами артистки, такий досвід нагадав їй бій з тінню.

3 квітня, 19:16