Вчені представили вакцину, здатну здійснити переворот у боротьбі з туберкульозом

31 жовтня 2019, 07:35
36
последние новости в Украине останні новини в Україні

Дослідники представили вакцину, яка може стати революційною в боротьбі з туберкульозом.

Про це повідомляє ВВС.

Біологи, які розробляють препарат сподіваються, що їхня вакцина зможе врятувати життя мільйону людей.

Щороку півтора мільйона хворих на туберкульоз не витримують сутичку з хворобою і гинуть.

Висококонтагіозне інфекційне захворювання в останні роки все успішніше протистоїть знаменитій вакцині БЦЖ.

У BBC повідомили, що хоча початкові випробування виявилися успішними, до отримання ліцензії на застосування вакцини знадобиться ще не менше кількох років.

Протитуберкульозна вакцина стала однією з тем обговорення під час Глобального саміту по здоров'ю легенів у південному індійському місті Гайдарабад у вівторок, 29 жовтня.

За словами дослідників, препарат пройшов критичну фазу клінічних випробувань і був протестований на більш ніж 3500 дорослих в ендемічних по туберкульозу регіонах Південної Африки, Кенії та Замбії.

"Що дійсно чудово, так це те, що препарат був ефективний у дорослих, які вже були інфіковані мікобактеріями туберкульозу, та які є розносниками туберкульозу", - сказав доктор Девід Левінсон, експерт з туберкульозу, пише BBC.

Левінсон зазначив, що нова вакцина пройшла ключову "проміжну стадію розробки, і вона призначена для тестування як безпеки, так і для забезпечення раннього показника ефективності".

Левінсон також повідомив, що вакцина вибудовує бар'єр для поширення туберкульозу, через те, що ті інфіковані, але не хворі на активну форму люди, хто отримали препарат, демонструють динаміку покращення імунітету.

"Цілком імовірно, що вакцина потребуватиме тестування в додаткових популяціях і, можливо, в більших випробуваннях, перш ніж вона буде ліцензована. Якщо припустити, що всі ці дані підтвердяться в ході випробувань, що представляється ймовірним, ця вакцина може революціонізувати лікування туберкульозу", - заявив Левінсон.

Доктор Левінсон вважає, що, якщо все піде добре, вакцина стане доступною для всіх пацієнтів, які потребують її приблизно до 2028 року.

Майже чверть населення світу має латентну туберкульозну інфекцію. Це означає, що вони переносять бактерії в неактивній формі, не хворіють і не передають хворобу іншим. Люди з латентним туберкульозом мають від 5 до 10% ризику розвитку активного туберкульозу протягом усього свого життя.

Водночас туберкульоз зі стійкістю до двох з перших ліній протитуберкульозних препаратів — продовжує залишатися серйозною загрозою для здоров'я населення. Лікарсько-стійкий туберкульоз складніше і дорожче діагностувати та лікувати.

ВООЗ прагне скоротити число нових випадків захворювання на туберкульоз на 90% і число випадків смерті від туберкульозу на 95% до 2035 року.

Туберкульоз — це бактеріальна інфекція, яка поширюється через вдихання крихітних крапель від кашлю або чхання інфікованої людини. Він в основному вражає легені, але може впливати на будь-яку частину тіла, у тому числі на внутрішні органи черевної порожнини, залози, кістки та нервову систему.Найбільш поширеними симптомами туберкульозу є стійкий кашель протягом понад три тижнів, незрозуміла втрата ваги, лихоманка і нічне потовиділення.


 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

В Україні метеозалежні люди повинні підготувати себе до двох геомагнітних бурі, які відбудуться цього тижня.

18 листопада, 07:57
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 7 листопада, Міністерство охорони здоров’я України відсторонило Олену Колесник від керівництва Національним інститутом раку. 

7 листопада, 20:34
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 7 листопада, CNN повідомило тривожну новину: вперше за 19 років команда вчених виявила новий штам ВІЛ.

7 листопада, 14:04
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Другий випадок дифтерії в Харкові поки не підтверджений лабораторно, проте медики міста стривожені можливістю погіршення епідеміологічної обстановки, пов'язаної з поширенням даного інфекційного захворювання.

5 листопада, 14:50

АМПУ вимагатиме від Росії відшкодувати понад 1,2 млрд гривень компенсації за майно в портах Криму

20 листопада 2019, 12:09
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 20 листопада, пресслужба Адміністрації морських портів України (АМПУ) повідомила про підготовку документа, в якому Росії буде пред'явлений рахунок за втрачене в кримських портах майно на суму понад 1,24 млрд грн.

"Адміністрація морських портів України готує вимогу до Уряду Російської Федерації про виплату компенсації збитків, понесених внаслідок тимчасової окупації території автономної республіки Крим. Вартість державного майна, яке було закріплено за філіями АМПУ і незаконно присвоєно самопроголошеною владою Криму, становить понад 1,24 млрд грн" , - йдеться в повідомленні АМПУ.

Також повідомляється, що це другий сценарій отримання компенсації від РФ, який АМПУ використовує для відшкодування матеріальних збитків, завданих країною-агресором при анексії Кримського півострова.

"Раніше держпідприємство давало вичерпну інформацію щодо власних активів на півострові Міністерству юстиції України, яке подавало загальний позов до Європейського суду з прав людини", - зазначають в АМПУ в середу, 20 листопада.

"Цього разу ми використовуємо положення Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Перший крок - це направлення вимог щодо компенсації збитків безпосередньо до уряду РФ. Якщо протягом півроку ми не отримаємо відповіді, ця справа перейде на розгляд у міжнародний арбітраж", - підкреслив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

В АМПУ повідомили, що їх інтереси в спорі з Росією буде представляти юридична компанія Covington & BurlingLLP, яка має досвід захисту інтересів суб'єктів господарювання у міжнародних публічно-правових арбітражних інституціях.

Також в Адміністрації морських портів України особливо підкреслили, що дані претензії щодо регулювання спору з Росією не означають, що в українському відомстві погоджуються "з існуванням будь-яких правових підстав для окупації і анексії Криму, який залишається територією України".

Нагадаємо, в понеділок, 18 листопада, відбулася передача Україні трьох суден ВМСУ "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", захоплених Російською Федерацією.

Передача відбулася в нейтральних водах.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, стало відомо, що Коростельов був посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького.

11:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, в Національній спілці журналістів проходить пресконференція "Звернення-попередження до іноземних держав, міжнародних фінансових установ та інвестиційних компаній про злам Конституції та катастрофічні ризики, які несе відкриття запланованого ринку сільгоспземель в Україні". 

11:03, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 листопада, прес-центр Верховної Ради поінформував про заплановану робочу поїздку в області України голови українського парламенту Дмитра Разумкова.  

10:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 листопада, у Святошинському районному суді Києва заявили, що засідання щодо справи про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року - перенесли на 21 листопада, тоді й відбудеться допит колишнього спікера Верховної Ради Андрія Парубія. 

22:56, Вчора