Українці можуть стикнутися з дефіцитом життєво важливих ліків через коронавірусний карантин в Індії

Автор:
165
последние новости в Украине останні новини в Україні

Індія припинила виробництво діючих речовин для низки ліків і заборонила експорт гідроксихлорохіну. У Польщі прогнозують дефіцит цих ліків з кінця травня.

Індія повністю припинила виробництво сировини на фармацевтичних заводах до 14 квітня. Швидше за все, цей період буде подовжено. І навіть якщо ні - відновлення виробництва можливо, щонайраніше, у травні. Про це у понеділок, 6 квітня, повідомило польське видання Interia.

У продукції, що продається в Європейському Союзі, 26% діючих речовини походять з Індії. Китай є другим, ще більшим постачальником. Але в Китаї виробнича потужність наразі обмежена. Тож виробники ліків Польщі та кількох інших країн ЄС готуються до дефіциту сировини.

Що буде з поставками в Україну?

Ще у четвер, 2 квітня, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький запевняв, що Україні “вдалося домовитися з індійськими партнерами” щодо закупівлі Україною трьох найменувань ліків від коронавірусу.

Однак уже в неділю, 5 квітня, Bloomberg повідомив, що уряд Індії заборонив експорт гідроксихлорохіну, протималярійного препарату, яким лікують хворих на коронавірус, у тому числі і в Україні. Причому ця заборона стосується не лише лікарського засобу, а й рецептур - “без будь-яких винятків”, а дії вона набула з моменту ухвалення.

Чи входить гідроксихлорохін у перелік препаратів, щодо яких українська влада домовлялася з індійськими фармацевтичними виробниками, наразі невідомо. 

Ще на початку березня Індія заборонила експорт 26 діючих речовин для антибіотиків, противірусних препаратів та парацетамолу, а також готових ліків з вмістом цих речовин.

Наразі ця заборона уже почала позначатися на виробництві медичних препаратів у ЄС.

Які наслідки загрожують нашим сусідам і нам

“Виробники ліків готуються до чорного сценарію. Імовірно, ймовірна тривала “блокада”… Оцінити ризик поки важко. Безумовно, Індія є головним постачальником ібупрофену в Європу”, - заявила Барбара Місевич-Ягелак, віце-президент Польської асоціації роботодавців фармацевтичної промисловості.

Деякі польські виробники ліків уже рекомендували медичним закладам заощаджувати запаси низки ліків.

"Через обмеження виробництва, незалежні від виробника, ми закликаємо вас використовувати ліки лише у необхідних ситуаціях (...). Повідомляємо, що не можемо гарантувати регулярних поставок, і не виключено, що наприкінці травня ми не зможемо поставляти ці лікарські засоби взагалі", - йдеться у листі, надісланому лікарням одним із польських виробників.

Індійська сировина широко використовується у виробництві парацетамолу та ібупрофену, - повідомив Марек Томків, віце-президент Вищої фармацевтичної ради.

Індія також виробляла сировину для виробництва антибіотиків. Наприклад, сіль еритроміцину (для лікування інфекцій дихальних шляхів, шкіри, інфекцій сечовивідних шляхів та післяопераційних інфекцій), ацикловір (для оперізуючого лишаю та герпесу), амоксициклін та доксициклін, які можуть врятувати життя у випадку респіраторних інфекцій, неоміцин, що застосовується при ранових інфекціях, та рифампіцин при туберкульозі, - пояснив Томків.

Наслідки тривалих перебоїв у постачанні з Індії можуть бути трагічними. “Зараз ми повністю залежні від поставок з Азії, головним чином Китаю та Індії”, - сказав професор Збігнев Фіялек з Варшавського медичного університету, директор польського національного інституту лікарських засобів у 2005-2015 роках.

“Коли кілька місяців тому організація “Ліки для Європи” попередила про велику проблему стати залежними від постачання діючих речовин з Азії, ми всі знали, що це серйозне питання. Однак ніхто не очікував, що ця проблема стане настільки відчутною”, - додала Барбара Місевич-Ягелак.

Раніше ASPI news повідомляло, що поблизу села Могильов на Дніпропетровщині побудували наметове містечко для обсервації людей з підозрою на коронавірус.

Також стало відомо, що уряд Великобританії не виключає, що коронавірус “втік” з біолабораторії в Ухані.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Село Липча на Закарпатті закрили на карантин через спалах коронавірусу. Однак його мешканці відмовились здавати біоматеріали необхідні для тесту на COVID-19.

15:29, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

В Україні робоча група у складі медиків та науковців вирішуватиме  питання про доцільність застосування препарату гідроксихлорохіну в лікуванні коронавірусу (COVID-19). Про це на брифінгу в середу, 27 травня, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

12:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

В лікарню Енергодару доставили вагітну з сильною кровотечею. Лікарі не змогли врятувати дитину, вона загинула в утробі матері.

11:39, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Святкування одного з найбільших православних церковних свят Трійці цього року випадає на 7 червня. Заслужений лікар Ольга Богомолець дала рекомендації щодо відвідин церкви у цей день у зв’язку з непереможеною епідемією COVID-19.

09:57, Вчора

Бізнесмен Павло Фукс поділився прогнозами щодо наслідків пандемії коронавірусу

Автор:
42
последние новости в Украине останні новини в Україні

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс поділився своїми висновками щодо прогнозів по впливу наслідків пандемії коронавірусу на повсякденне життя людства, які зробили одні з найяскравіших представників світового істеблішменту.

Павло Фукс проаналізував прогнози щодо наслідків пандемії та підкреслив, що Україні не потрібно відносити себе до країн, які не зможуть вийти з кризи без допомоги інших. Ми можемо, якщо будемо думати. Про це бізнесмен написав у своєму Telegram-каналі в середу, 27 травня.

Наслідки пандемії – прогнози.

Нассім Талеб, письменник: Тенденції до локалізму посиляться. На перший план вийде якість життя в окремих містах і регіонах. Працювати в офісі більше не обов'язково. Звичайно ж, офіси не зникнуть, але зміниться інтенсивність їх використання. Співробітники компаній будуть збиратися разом в окремих випадках. У підсумку люди почнуть переселятися з міст у сільську місцевість.

Білл Гейтс, мільярдер і філантроп: Криза закінчиться приблизно через 3 роки. Бідні країни постраждають сильніше багатих. Єдиний спосіб допомогти бідним - швидше розробити вакцину. Поки що Білл прогнозує, що на це піде 1,5 року. Наступна ймовірна пандемія буде менш небезпечна для людства. Ми отримали досвід. Якщо проблема виникне ще раз, люди набагато швидше зроблять мільярди тестів, а також будуть знати, як діяти.

Рей Даліо, мільярдер, фінансист: Багаті держави не зможуть допомагати бідним. Вони самі важко справляються з економічним ударом і будуть дбати в першу чергу про своїх громадян. Світ рухається до глобальної депресії. Бізнес буде банкрутувати з-за відсутності доступу до фінансових резервів. Для свого порятунку, наприклад, США будуть перерозподіляти соціальні блага (через податки). Однак раніше ніж через рік-два відновлення економіки не розпочнеться. Світ чекає тотальна цифровізація. Успішними виявляться люди з розвиненою логікою і креативним мисленням.

Павло Фукс навів свої висновки щодо зазначених прогнозів та підкреслив, що в цей непростий момент для України місцеві вибори не менш важливі, ніж президентські іабо парламентські. Корона-криза показала реальні можливості регіональних лідерів.

"Прогноз Нассіма про переселення йде всупереч із загальноприйнятою думкою про зростання міст у XXI столітті. Пам'ятаєте, яким ми собі уявляли світ майбутнього ще якихось півроку тому? Мені здається, Нассім в першу чергу говорив про жителів країн "першого світу". Щоб жити в сільській місцевості, потрібна добре розвинена гіг-економіка, а також стабільні доходи", – пише він.

Павло Фукс додав, що Україна вступає в новий політичний сезон, пов'язаний з виборами в органи місцевого самоврядування. (Питання про локалізм). Місцеві вибори не менш важливі, ніж президентські або парламентські. Корона-криза показала реальні можливості регіональних лідерів.

"Україні не потрібно відносити себе до країн, які не зможуть вийти з кризи без допомоги інших. Ми можемо, якщо будемо думати. Думати в першу чергу повинні в уряді. Міністри на сьогодні обіцяли представити глобальну програму реагування на корона-кризу. Але що з нею сталося - я так і не зрозумів. У Кабміні обіцяють щось показати протягом трьох днів. Абсолютно незрозуміла поведінка державних чиновників. Час ставити питання про їх дієздатність", – зазначив Павло Фукс.

За словами бізнесмена, Рей Даліо лякає глобальною депресією. Якщо вона станеться, Україну теж накриє. Проте всі проблеми на глобальну кон'юнктуру не спишеш.

"Я не хочу, щоб бездіяльність міністрів та інших чиновників прикривалась світовою кризою", – підкреслив Павло Фукс.

Бізнесмен додав, що зараз Україна знаходиться в такому економічному стані, що, на його думку, якість життя людей буде ще більше залежати від локальних рішень чиновників. Від їх уміння знаходити баланс інтересів з великими платниками податків (особливо якщо є пряма залежність від кількох підприємств), а також лобіювати економічні преференції у своєму регіоні для місцевого бізнесу. Багато говориться про створення вільних економічних зон, індустріальних парків. Мери зобов'язані вхопитись за ці можливості.

Раніше Павло Фукс прокоментував технічний дефолт в Аргентині. Він порівняв номінальні цифри ВВП України та латиноамериканської країни. Виявилося, що відповідні показники нашої держави у 2018 році фіксувалися на рівні 130,8 мільярдів доларів, а Аргентини – 519,9 мільярда доларів. Офіційний Буенос-Айрес активно позбавляється від боргів і "виправляє помилки минулого". В кінці травня влади країни в дев'ятий раз оголосила технічний дефолт. Також бізнесмен Павло Фукс вказав на шанс, яким може скористатись Україна в посткризовому світі.

 
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Володимир В'ятрович  повідомив, що рішення суду у справі про символіку дивізії СС "Галичина"  не стосувалося визнання її нацистською. Він написав, що суд виніс рішення про те, що Український інститут нацональної пам'яті не повинен був відповідати на звернення громадянина.

20:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У місті Вознесенську Миколаївської області перед судом постав 40-річний чоловік, який протягом кількох років ґвалтував свою дитину. В грудні 2019 року чоловіка затримали за підозрою у зґвалтуванні 11-річної дочки.

20:14, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Кабінет міністрів України затвердив постанову "Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання". Для реєстрації неповнолітньої дитини не будуть потрібні документи про право на проживання в помешканні батьків.

18:28, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Український боксер Олександр Усик знявся у черговому відео. Цього разу він вразив глядачів своїм вокалом і вмінням танцювати.

17:24, Вчора