У п'ятницю, 18 лютого, з ініціативи України відбудеться спеціальне засідання ОБСЄ через ситуацію вздовж російсько-українського кордону. У російському представництві заявили, що не мають наміру брати участь у скликаному Україною засіданні Організації.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба доручив надіслати запит на проведення зустрічі ОБСЄ. Він хоче обговорити мету накопичення російських військ біля кордонів України. Така зустріч має відбутися протягом 48 годин.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не зафіксувала витоку аміаку на заводі "Стирол" у тимчасово окупованій Горлівці Донецької області. СММ зафіксувала там спокійну ситуацію та продовжуватиме уточнювати інформацію.
У Європі спостерігається криза безпеки, а "риторика стала досить різкою". Про це заявив постпред США при ОБСЄ Майкл Карпентер.
Переговори США та Росії щодо контролю над озброєннями відбудуться 10 січня. 12 січня відбудеться засідання Ради Росія – НАТО, а наступного дня – переговори представників Росії та ОБСЄ. Тема зустрічей – ситуація на кордоні з Україною та "гарантіям безпеки" для РФ.
Стягування збройних сил до кордону та шовіністична істерія в РФ про підготовку України до війни нагадує "Майнільську провокацію". Постійний представник України ОБСЄ Євген Цимбалюк наголосив, що СРСР використав її як формальний привід для початку агресії проти Фінляндії у 1939 році.
Росія не прагне зміцнювати відносини з сусідніми державами, через те, що такі відносини не є її пріоритетом. Це підтверджується рішенням Путіна не продовжувати мандат місії ОБСЄ на українських кордонах.
Росія в черговий раз порушила дані гарантії, відмовившись продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з Україною. В ОБСЄ заявили, що в Москві черговий раз продемонстрували незацікавленість у підтримці добросусідських відносин з Україною.
У МЗС повідомили, що Україна сьогодні відіграє провідну роль у захисті свободи слова в Європі. Однак, як і в усьому світі, Україна шукає баланс між захистом свободи слова і боротьбою з російською пропагандою, яка є загрозою нацбезпеці нашої країни.
Парламентська асамблея ОБСЄ, проголосувала за ініційовану Україною резолюцію, в якій засуджується окупація Росією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також міститься заклик до РФ вивести війська з української території. Делегації РФ і Білорусі демонстративно покинули засідання перед голосуванням.
Новий представник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Сільвія Берман потрапила в конфуз під час засідання політичної підгрупи. Вона невдало дебютувала в якості модератора на переговорах - російська делегація обвела її навколо пальця та привела на переговори терористку з т.зв. "ДНР" Майю Пирогову.
В останньому звіті ОБСЄ спостерігачі Спеціальної моніторингової Місії зафіксували чергові випадки порушень режиму припинення вогню на Донбасі. Окупанти і надалі нехтують вимогами щодо розміщення забороненого Мінськими угодами озброєння.
Росія перекинула до Криму, який тимчасово анексувала у 2014 році, близько 25 тисяч своїх військових. Про це було заявлено представником Місії США в ОБСЄ Кортні Австріан на спеціальному спільному засіданні Форуму зі співробітництва в галузі безпеки та Постійної ради у Відні.
Україна 7 квітня активувала Віденський документ ОБСЄ від 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Згідно із документом, Росії направлено запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною.
Країни в ОБСЄ у звіті засудили концентрацію військ Росії на кордоні з Україною. Також Росію попросили пояснити, коли завершить навчання та поверне війська на місце постійної дислокації
У щоденному звіті № 80/2021 від 8 квітня 2021 року Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розповіла про загибель п’ятирічного хлопчика 2 квітня в непідконтрольному урядові населеному пункті Олександрівське, який розташований приблизно за 14 км на південь від лінії зіткнення.
В останньому звіті місії ОБСЄ з'явилася інформації про те, що сталося в одному з населених пунктів Донеччини, де вибух забрав життя п'ятирічної дитини. Звіт був опублікований на сайті ОБСЄ 6 квітня.
Олексій Арестович, коментуючи нові поправки до попередніх домовленостей у ТКГ, заявив, що не слід шукати зради та червоних ліній. Документи не мають оприлюднюватися у стадії переговорів.
18 березня 2021 року представники громадської організації «АРДІС» провели акцію біля спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з метою демонстрації злочинних дій РФ по анексії українського півострова Крим.
Під офісом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Києві 18 березня активісти ГО "Ардіс" проводять акцію, аби нагадати про злочинні дії Російської Федерації. Кореспондентка ASPI news знаходиться на місці події та веде пряму трансляцію.