В Україні змінять методологію розрахунку прожиткового мінімуму. Як результат, даний показник зможе задовольнити потреби громадянина.
Державна служба статистики України повідомила, що у 2020 році доходи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму отримували 0,6 мілйьона (1,6%) громадян України. Це більше, ніж у 2019 році (0,4 мільйона осіб, 1,1%). Розмір мінімуму становив 2078,4 гривень на місяць.
Очільник уряду Денис Шмигаль повідомив, що профільні міністерства готують пропозиції щодо встановлення справедливого прожиткового мінімуму. Це робиться з ініціативи президента Зеленського.
У законопроекті №3515 Галина Третьякова від фракції "Слуга народа" запропонувала прив'язати прожитковий мінімум до середнього рівня зарплати. Тобто підвищити його.
Олена Кондратюк закликала Верховну Раду поставити перед урядом завдання терміново затвердити стратегію щодо боротьби з бідністю в Україні до 2030 року. В Україні щороку бідних стає все більше.
У Кабінеті Міністрів заявили, що в Україні фахівці працюють над новим алгоритмом розрахунку прожиткового мінімуму. Про це у себе на сторінці в Facebook заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
З 1 грудня відповідно до Закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік", зріс розмір прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність.
До кінця 2020 року межу бідності в Україні перетнуть до 45% населення, про це йдеться в опублікованих даних Інституту демографії НАН. За розрахунками Міністерства соціальної політики, реальний прожитковий мінімум українця в середньому становить 4 145 гривень.
Фракція "Слуга народу" підготувала проєкти законів, які кардинально змінять формування прожиткового мінімуму. Зокрема, депутати запропонували "прив'язати" прожитковий до середньої зарплати.
Нардепка Галина Третьякова вважає, що нинішній уряд не може забезпечити виконання всіх законів на рівні чесного, справедливого прожиткового мінімуму.
Як і було заплановано раніше, з липня зростає сума прожиткового мінімуму (ПМ), а оскільки розмір мінімальної пенсії прив’язаний до цього показника, то збільшиться й утримання деяких категорій пенсіонерів. Хто отримає більше та що зможе придбати на вільні гроші, розбиралося ASPI news.
Марина Лазебна, міністерка соціальної політики, вважає, що норми щодо прожиткового мінімуму в Україні варто переглянути. Це вона назвала вимогою часу.
У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 3515, згідно з яким пропонується створити передумови для підвищення прожиткового мінімуму, прив’язавши його рівень до відсотка від середньомісячної зарплати по країні за рік.
Спосіб розрахунку прожиткового мінімуму можуть переглянути. Міністерство соціальної політики України планує нову ініціативу.
Сума прожиткового мінімуму, яка зросла, спричинила і зміну оціночної вартості майна, в зв'язку з чим кримінальна відповідальність настає вже при крадіжці не дуже цінних за вартістю речей.
Сьогодні, 1 грудня, в Україні зросли показники прожиткового мінімуму і мінімальної пенсії.
Голова Комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової повідомила в ЗМІ, що прожитковий мінімум, що діє в країні, планують відокремити від усіх соціальних виплат.
У четвер, 3 жовтня, на засіданні Верховної Ради парламентарі розглянули проєкт Постанови №2167 "Про проведення парламентських слухань на тему: "Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні (18 грудня 2019 року)".
Міністерство фінансів планує вдвічі збільшити закладений у держбюджеті прожитковий мінімум.
З 1 липня 2019 року прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць для працездатних осіб становитиме 2007 гривень.