Голосуй відповідально: хто йде до Ради з леді Ю

Автор:
128
последние новости в Украине останні новини в Україні

Рейтинг партії "Батьківщина", яку очолює Юлія Тимошенко, за різними соціологічними опитуваннями коливається від 5 до 10,2%. Список кандидатів очолила незмінна лідерка партії Юлія Тимошенко, лідер партії "Основа", позафракційний нардеп Сергій Тарута, ексглава СБУ Валентин Наливайченко, заступник голови парламентської фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв і нардеп від цієї фракції Олена Кондратюк.

За словами лідерки партії, їхня мета - пройти в парламент, створити "коаліцію дій" і почати відроджувати Україну. А результат українці мають відчути вже за перші 100 днів.

Хто ж серед цих людей, які мають на меті "відроджувати Україну" та що цікавого є в їхніх біографіях - читайте далі у нашому матеріалі.

1. Юлія Тимошенко

Народилась ЮВТ в Дніпропетровську (нині Дніпро). За фахом економіст, закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю економіст-кібернетик, до того ж з відзнакою. Авторка понад 50 наукових праць.

Одразу після навчання стала інженером-економістом на Дніпропетровському автомобілебудівному заводі ім. Леніна.

У 1988 році Юлія Володимирівна разом з чоловіком відкрили мережу відеосалонів, на зразок кінотеатрів. З 1991 року сімейний бізнес Тимошенків розширився: вони почали займатись торгівлею паливно-мастильними матеріалами, а сама Юлія Володимирівна стала генеральним директором "Корпорації український бензин".

У 1995 році на базі "Корпорації український бензин" відкрилась компанія Єдині енергетичні системи України, яка працює на міжнародний ринок енергетики, де ЮВТ стала президентом. Саме з цієї компанії починається її шлях у політику та до великих грошей.

Компанія ЄЕСУ займається бартерними угодами, якими продає продукцію українських підприємств на ринок Росії в обмін не енергоресурси. Саме тут починається співпраця з Росією, що в майбутньому призвело до славнозвісних "Харківських угод", які стали приводом її перебування за ґратами.
Компанія одразу обросла багатомільйонним капіталом, це стало фактором політики. В кінці 1996 року через діяльність компанії у Юлії Володимирівни починаються фінансові проблеми, внаслідок чого вона вирішила захищати свій бізнес у політичному просторі.

З січня 1997 року молода бізнесвумен з Дніпропетровщини отримала депутатський мандат в результаті проміжних виборів по мажоритарному округу на Кіровоградщині. Подейкують, що її стрімкий зліт до парламенту відбувся не без допомоги Павла Лазаренка. Зв'язок між Юлією Володимирівною з Павлом Івановичем підтверджується ще і тим, що в кінці того ж 1997 року Павло Лазаренко став головою Всеукраїнського об'єднання Громад, де його заступником стала "ледіЮ".

Наступного року Тимошенко знову обирається до парламенту, а вже у 1999 році стає лідеркою Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" й одразу стає віце-прем'єркою з питань паливно-енергетичного комплексу. Прем'єром тоді був Віктор Ющенко.

Через перерозподіл енергетичного ринку України, Тимошенко нажила собі багато ворогів, в результаті чого у 2000 році заарештували її чоловіка, який був одним із керівників ЄЕСУ. У 2001 році 15 січня Генеральна прокуратура звинуватила Тимошенко в контрабанді та зловживанні службовим становищем. Через чотири дні Тимошенко пішла у відставку, а через місяць її заарештують, помістять у слідчий ізолятор, де вона проведе понад місяць.

Після виходу з СІЗО вона зайнялась опозиційною діяльністю проти тодішнього президента України Леоніда Кучми. Для цього організувала "Форум національного спасіння", який складався з декількох опозиційних до президента політичних партій. Згодом, Форум було перейменовано в Блок Юлії Тимошенко.

На парламентських виборах 2002 року Тимошенко втретє отримує депутатський мандат, тільки тепер з власною політичною силою в парламенті.

В акції "Україна без Кучми" ЮВТ була однією з лідерів. У 2004 році в ході президентських виборів Блок Юлії Тимошенко та Блок Наша Україна створюють коаліцію під назвою "Сила людей" в підтримку кандидата на пост президента України Віктора Ющенка. Не можна говорити про Помаранчеву революцію без згадування ролі Юлії Володимирівни. За це її навіть назвали "Помаранчевою принцесою".

За значний вклад у підтримку Ющенка, який став президентом, вона отримала пост прем'єр-міністерки. Варто зазначити, що повноваження прем'єрка мала значно вищі, ніж президент.

Юлія Володимирівна доволі масштабно представляла свою роль у політичному житті країни й відчуваючи власний пріоритет над президентом, вона багато в чому йшла наперекір волі президента і проводила власну політику, створюючи перепони колишньому соратнику Ющенку.

Через це її прем'єрські обов'язки закінчились через сім місяців – її відправили у відставку.

На виборах до парламенту 2006-го Блок Юлії Тимошенко посів друге місце, поступаючись лише Партії Регіонів, завівши у парламент 127 депутатів. З таким результатом Юлія Володимирівна розраховувала знову отримати пост прем'єрки. Однак коаліції БЮТу з "Нашою Україною" та "Соціалістичною партією України" не вийшло. Саме тому вона підтримувала рішення Ющенка про дострокове припинення повноважень парламенту та позачергові вибори.

На позачергових виборах результат БЮТу став ще кращим, вони отримали вже 156 мандатів. Тоді вже її блок разом з "Наша Україна – Народна Самооборона" змогли сформувати й підписати коаліційну угоду.

Результатом цього стало призначення спікером парламенту Арсенія Яценюка, а Юлія Тимошенко отримала пост прем'єрки знову.

Саме під час цієї прем'єрської каденції вона ухвалила з тодішнім прем'єром Росії Володимиром Путіним "Газові угоди" за якими ціна на газ досягла 450 доларів за тисячу кубометрів, в порівнянні з попередніми 232,98 долара. Крім цього, згідно з угодами, Росія отримувала абсолютну монополію на постачання газу в Україну.

У 2010 році вона почала підвищувати ставки, в той час як у президента Ющенка рейтинг був близько 2%, Юлія Тимошенко пішла у президенти, але у другому турі поступилась Віктору Януковичу з відривом менше ніж 4%. Після цього, пройшли вибори до парламенту, в результаті яких Тимошенко вже була в статусі опозиціонера до Януковича та Партії Регіонів.

Ставши президентом, Янукович, знаючи можливості Тимошенко на прикладі її "співпраці" з Ющенком, вирішив її прибрати з політичної авансцени, за традиціями Російської Федерації. В результаті, вже через рік президентства Януковича, Юлія Тимошенко була ув'язнена на сім років та вимогою повернути 1,5 млрд грн НАК "Нафтогаз Україна". Основна причина – "Газові угоди".

В Качанівській колонії №54 Юлія Тимошенко пробула три роки. Після втечі Януковича до Росії була звільнена як політв'язень.

Одразу після звільнення почала готуватись до президентських виборів. Однак і тут їй не пощастило. Колишній соратник по Помаранчевій революції Петро Порошенко у першому турі став президентом, залишаючи Юлії Тимошенко друге місце з результатом у 13,13%. Однак це їй не завадило провести свою фракцію до нового парламенту.

Вже у 2019 році на президентських виборах вона знову спробувала свої сили, однак навіть не пройшла до другого туру, опинившись на третьому місці.
 

2. Сергій Тарута

Його називають олігархом, однак його роль в українській політиці досі не розкрита повністю.

Народився 23 липня 1955 року. Його батьківщина – село Виноградне, що в Донецькій області. Середню школу закінчив із відзнакою, а після цього вступив до Жданівського металургійного інституту, де освоїв спеціальність інженера-механіка. Як бачимо Юлія Володимирівна не єдина інженерка у команді. Незабаром здобув другу вищу освіту в Донецькій державній академії управління, яку закінчив у 1999 році з дипломом менеджера зовнішньоекономічної діяльності.

У 1979 році почав працювати на "Азовсталі" на посаді цехового керівника, а вже через 15 років став директором.

Співвласник заснованого у 1991 році Музею національного культурного надбання "Платар", у якому, зокрема, зібрана унікальна колекція предметів Трипільської культури. До речі, сам Тарута добре розбирається в трипільській культурі. А з поданої інформації у декларації за 2018 рік зрозуміло, що Сергій Олексійович колекціонує не лише золото скіфів. Серед вказаного майна ікони 18 століття, антикварні вироби Японії, картини, годинники та інше. Вартість творів мистецтва (а їх близько 300) не вказано. Варто зазначити, що сам Тарута є головою підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини

У 1995 році створює зовнішньоторговельну фірму "Азовімпекс" і стає виконавчим директором корпорації "Індустріальний союз Донбасу”. Зазначимо, що ІСД — одна з найбільших корпорацій України, інтегрована холдингова компанія, яка керує пакетами акцій понад 40 промислових підприємств в Україні (Донецької, Луганської та Дніпропетровська області), Угорщині та Польщі. У 2002 році став головою ради директорів ІСД.

У 1998 році почав політичну діяльність як депутат у Донецькій обласній раді. До 2006 року був членом комісії із земельних питань.

З квітня по травень 2005-го - член Ради підприємців при Кабміні.

З 2001 року був президентом футбольного клубу "Металург". У липні 2015 року було оголошено про банкрутство клубу.

На президентських виборах 2004 року підтримав Віктора Ющенка.

У лютому 2008 року зі статком $ 2 650 000 000 Тарута посів 8 місце в ТОП-130 найбагатших українців за версією журналу "Фокус".

У своїй декларації за 2014 рік вказав, що володіє житловим будинком площею 1600 м², а також шістьма квартирами, загальна площа яких становить від 70 до 257 м² та земельною ділянкою 7950 м². У власності сім'ї Тарути на той період було вказано ще дві земельні ділянки (5079 м²), три житлових будинки (946 м²) та три квартири (285 м²). Розмір його внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації 127 мільйонів гривень. Загальна сума сукупного доходу Сергія Тарути понад 12 мільйонів гривень.

У цій же декларації сума коштів Тарути на рахунках у банках та інших фінансових установах становила 15,5 мільйонів гривень.

А от очільник Служби зовнішньої розвідки Владислав Бухарєв подарував своїй доньці Юлії квартиру за 14,5 мільйонів гривень.

У березні 2014 року Сергій Тарута був призначений головою Донецької обласної державної адміністрації. Цю посаду він обіймав близько семи місяців.

Під час проведення активної фази АТО Тарута координував оборону Маріуполя. 10 жовтня 2014 року пішов у відставку з посади голови Донецької ОДА. За словами самого Сергія Тарути, причиною відходу стала незгода з політикою Києва щодо Донбасу.

У листопаді 2014 року став нардепом Верховної Ради VIII скликання. У 2017 році створив партію опозиції "Основа". Водночас формальним лідером партії виступає Андрій Ніколаєнко, який раніше був його заступником у 2014 році. Свого часу Ніколаєнко працював помічником регіонала Сергія Ларіна.
29 січня 2019 року Сергія Таруту зареєстровано кандидатом в президенти України. А вже 16 березня він заявив про об'єднання з командою кандидата у президенти Юлії Тимошенко.

3. Валентин Наливайченко

Народився 8 червня 1966-го у Запоріжжі у родині робітника та медсестри. Після отримання атестату у вересні 1983 року він вступив на філологічний факультет Харківського держуніверситету. Проте закінчив лише перший курс: з червня 1984 по травень 1986 року Наливайченко проходив строкову службу в лавах армії СРСР. У 1990 році закінчив КНУ ім. Шевченка з відзнакою та отримав диплом за фахом викладач та референт-перекладач з англійської мови.

У 1991 році, напередодні розпаду СРСР, Валентин Наливайченко направлений на навчання в Інститут розвідки КДБ ім. Андропова.

Інститут розвідки КДБ ім. Андропова — є "кузнею" кадрів нинішніх російських правителів. Військовий вищий навчальний заклад здійснює підготовку кадрового офіцерського оперативного складу Служби зовнішньої розвідки Росії та інших російських спецслужб.

У 1994 році він йде з інституту і повертається на батьківщину в розпорядження СБУ. За офіційною версією він це зробив за власним бажанням. Сам Наливайченко зазначав, що ніколи не вчився і не закінчував інститут КДБ: "Я був направлений від України, оскільки не було вишу у сфері розвідки і це було рішення України". Але існують й інші версії, за якими такі дії Наливайченка розцінюють як "легенду" для спеціалістів.

До 2004 року обіймав різні посади на дипломатичній службі, зокрема — директора департаменту консульської служби МЗС України та консула посольства України в США.

У 2005 році Наливайченко став послом України в Білорусі. Проте не на тривалий час: після того, як до влади прийшов Віктор Ющенко, його зняли з посольської посади і призначили у грудні 2006 року заступником глави Служби безпеки України. За його ініціативою в односторонньому порядку було призупинено дію протоколу про співпрацю між СБУ і ФСБ. На підставі цього документу росіянам дозволялося безперешкодно працювати на території Автономної Республіки Крим. Однак з приходом до влади Януковича цей документ відновили. Коли Наливайченко перебував на посаді голови СБУ служба викрила ексочільника Управління кримінального розшуку МВС України, генерал-лейтенанта Олексія Пукача, якого через кілька років визнали винним в умисному вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Отримали резонанс і корупційні справи суддів Сюзанни Станік і Ігоря Зварича.

Після відставки з поста керівника спецслужби у березні 2010 року Наливайченко починає займатись бізнесом. У цьому ж році долучився до політичної партії "Наша Україна" і був головою політради партії.
12 грудня 2012 року Валентина Наливайченка було обрано народним депутатом України. У тому ж році приєднався до партії Віталія Кличка "УДАР". А у 2013 був учасником та співорганізатором політичних заходів на підтримку ув’язненої на той час Юлії Тимошенко.

Наступного дня після втечі Януковича Верховна Рада знову призначає Валентина Наливайченка головою СБУ. І він знову став ініціатором розірвання міжнародних міжвідомчих угод, укладених між СБУ та спецслужбами РФ. Після низки скандалів 18 червня 2015 року пропрезидентська коаліція у ВР голосує за відставку Наливайченка.

У 2017 році Наливайченко підтримав Саакашвілі під час його прориву кордону України в обхід пункту пропуску та разом із ним перетнув кордон. На його думку, переслідування експрезидента Грузії в Україні є безпідставним та незаконним. 8 грудня того ж року Мостиський районний суд Львівської області оштрафував Наливайченка на 3,4 тисячі гривень за незаконний перетин кордону в пункті пропуску "Шегині". За цей вчинок Наливайченко був внесений до бази "Миротворець".

У декларації Наливайченка за 2018 рік інформація про доходи майже відсутня. Вказано лише заробітну плату дружини (154 934 грн) та дивіденди розміром 21 гривню.

4. Сергій Соболєв


Народився 1961 року. Уродженець Запоріжжя.

Трудовий шлях розпочав у 1978 на запорізькому оборонному заводі "Гамма", де протягом року був робітником. У 1983 році закінчив Запорізький державний педагогічний інститут за спеціальністю історія.

З 1983 по 1985 рік служив у Збройних Силах СРСР.

У 1986–1990 викладав історію в Запорізькому педагогічному училищі № 1.

До 1990-го був членом КПРС. З цього періоду і до 1994 року Сергій Соболєв став народним депутатом України 1-го скликання та членом Комітету Верховної Ради з питань освіти й науки. З 1994 по 1998 роки продовжив політичну діяльність: у цей період Соболєв був нардепом 2-го скликання. За його пропозицією була створена спеціальна парламентська комісія з розслідування діяльності керівництва Чорноморського морського пароплавства (компанії "Бласко"). Також Соболєв ініціював зупинення дії указу президента Леоніда Кравчука "Про державні облігації", яким майно країни закладалося під борги іноземним державам. Брав участь у розробці Конституції України.

У 1997-му році був одним із керівників створеної правоцентристської партії "Реформи і порядок", лідером якої тоді був Віктор Пинзеник.

З грудня 1999 по квітень 2001 року обіймав посаду радника прем'єр-міністра України Віктора Ющенка. А вже через рік був обраний за списком блоку "Наша Україна" та став народним депутатом України 4-го скликання. У 2005 році був постійним представником президента України Віктора Ющенка у Верховній Раді.

З грудня 2012 року Сергій Соболєв був народним депутатом України 7-го скликання від партії "Батьківщина". 15 червня 2013 був обраний одним із заступників лідера "Батьківщини".

В одному зі своїх інтерв'ю Соболєв провів аналогію між реакцією Петра Порошенка на розслідування журналістів в оборонці та "життям Віктора Януковича в паралельному світі".

"За весь цей час, якщо брати топ-посадовців, то лише Юлія Тимошенко не побоялася і пішла в суд і врешті-решт виграла цей суд. Всі інші, на жаль, втікали".

Разом із дружиною володіє кількома земельними ділянками загальна площа, яких становить 17155 м².

5. Олена Кондратюк

Народна депутатка 8 скликання, обрана №18 за списком ВО "Батьківщина", секретарка Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, співголова МФО "Рівні можливості".

Народилась у Львові 1970 року. У 1993 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка. Має ступінь кандидата історичних наук. До 2007 року включно працювала директоркою піар-агенції "Радник".

У 2007 році була обрана народним депутатом України від Блоку Юлії Тимошенко. На парламентських виборах 2012 та 2014 років була переобрана. Протягом цього ж періоду була заступницею одного з членів делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ.

Свого часу народну депутатку критикували як лобістку законопроєкту 3822-1 про квоти для україномовної пісні. Цей законопроєкт мав суттєво зменшити квоту для україномовної музики, а також звільняв від квот станції, що не можуть її виконати.

Водночас нардепка підтримала більшість ініціатив щодо підвищення рівня соціальної підтримки для учасників антитерористичної операції та їхніх сімей.
Чоловік Олени Кондратюк — директор каналу ICTV Олександр Богуцький.

У своїй декларації за 2011 рік Олена Костянтинівна вказала, що має доходи розміром 1 мільйон 363 тисячі гривень. Водночас заробітна плата на той період становила всього 221 тисячу 497 гривень. А от в декларації за 2018 рік пані Олена вказала, що володіє земельними ділянками загальною площею 5470 м², а Управління справами Апарату Верховної Ради України є джерелом її доходу, що становить 822 тисячі 423 гривень.


ВИСНОВОК

Впізнаваність Юлії Тимошенко, на відміну від інших кандидатів зі списку її партії, на рівні рок-зірки. Її політичний досвід обчислюється не роками, а десятиліттями. За цей час вона встигла обіймати високі державні пости, в тому числі й пост прем'єрки. Є всі ознаки вважати, що такий досвід вона хоче повторити ще раз. Чи вдасться їй це та яким же чином політики "Батьківщини" будуть (якщо все ж наважаться втілити в реальність свої обіцянки) "відроджувати Україну" - буде зрозумілим після дострокових парламентських виборів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Кабінет міністрів обіцяє скоротити смертність і збільшити тривалість життя

11 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада частково вирішила майбутню долю розподілу влади в Києві, ухваливши в першому читанні закон "Про місто Київ – столицю Україну" 

4 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

На хвилі популярності навчання за кордоном українські студенти забувають, що в Україні також існує багато привабливих навчальних закладів, але, найголовніше, —  це пільги, які надають ці заклади.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Кабінет міністрів обіцяє скоротити смертність і збільшити тривалість життя

11 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада частково вирішила майбутню долю розподілу влади в Києві, ухваливши в першому читанні закон "Про місто Київ – столицю Україну" 

4 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

На хвилі популярності навчання за кордоном українські студенти забувають, що в Україні також існує багато привабливих навчальних закладів, але, найголовніше, —  це пільги, які надають ці заклади.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Основні положення законопроєкту МОЗ про заборону продажу тютюну зі смаком та заборону використовувати вейп та електронні сигарети в приміщенні. 

9 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Експерт з питань енергетики Валентин Землянський виклав три можливих сценарії газових переговорів між Україною і Росією.

8 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Зухвалі дії бойовиків вздовж узбережжя Азовського моря несуть загрозу мирним жителям регіону.  

8 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Ймовірна дата першого засідання Верховної Ради IX скликання —  24 серпня.

6 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Загальновідома істина, що у держави нема своїх грошей – є гроші платників податків.

1 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Великий рейтинг довіри Володимира Зеленського та жага українців до так званих "нових облич" дозволили звичайним людям "з вулиці" стати депутатами. Хто ж буде писати закони, за якими житиме вся Україна — читайте далі у матеріалі від АСПІ. 

 

29 липня 2019
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У Мюнхені пройшла 56-я конференція з безпеки, яка в певній мірі була присвячена "українському питанню". Про головні меседжі форуму, що стосуються України, і про те, наскільки продуктивними для нашої країни виявляться його результати - в матеріалі ASPI.

17 лютого 2020

День святого Валентина святкують мільйони людей у світі, бажаючи показати любов до своєї другої половинки. Однак історія святого заплутана, як детектив.

14 лютого 2020