Рейтинг заможності керівників районних рад Києва

последние новости в Украине останні новини в Україні
Хтось з чиновників є офіційним мільйонером, а хтось купує квартири за 9 гривень, та вказує прибуток за проїзд на суму 32 гривні…
Активісти антикорупційної громадської організації «Крадіям по руках» ( www. Voramporukam.org.ua) вирішили дослідити е-декларації чиновників, які очолюють адміністрації районів Києва та склали  власний рейтинг.
20542Лідер нашого рейтингу -  голова адміністрації Святошинського району – офіційний мільйонер з великим відривом випередив своїх коллег.  Декларація голови Володимира Каретка демонструє справжню успішність та достаток районного очільника, - розповідає громадський активіст Вікторія Кулаковська, голова ГО «Крадіям по руках». У декларації чиновника значаться 5 квартир у Києві, найбільша з яких 108,90 м2, а його дружина володіє квартирою в столиці, площа якої 244,90 м2, окрім того у володінні чиновника значиться ще й житловий будинок, площею 632,60 м2 та дві земельні ділянки загальною площею 4000тис. м2. У власності подружжя є 2 водних засоби та 3 автомобілі, найдорожчий з яких Range Rover Sport 2015 року випуску, придбаний за 2млн. 64 тисячі гривень. Щодо фінансів, Святошинський голова виявився прихильником української гривні, адже має 7 млн. 190 тис. грн. готівкою, а  його дружина має 70 тис. доларів готівкою. Загалом прибуток Володимира Каретка і його дружини у 2015 році склав майже 15 млн. гривень. Цікаво, що офіційну біографію Володимира Каретко та його «трудовий щлях» було важко знайти, щоб оцінити як формувалися статки. Але, як зазначають у ЗМІ, Каретко відомий як друг і бізнес партнер впливового політика народного депутата Олександра Третьякова. За однією з версій саме Третьяков вмовив президента призначити Каретка на посаду голови Святошинського району у 2016 році. У 2006-му році обидва чиновники були учасниками скандалу, який розгорівся навколо НАК «Надра України», тоді Каретко навіть став головою компанії, але не надовго. Окрім того, Каретко встиг попрацювати в «Укрнафті», а з 2010 по 2012 був помічником нардепа Третьякова, одним з учасників проекту «Ми – Кияни».  До того ж, Володимира Каретка є співвласником компанії «Атек-95», засновником якої   був той же Третьяков. 
bondarНа другому місці в рейтингу – голова Голосіївського району Наталія Бондар.  Єдина жінка у нашому рейтингу отримує титул віце-чемпіона. У декларації чиновниці є 3 квартири у Києві, площею 101,4 м2, 43,6м2 та 32,7м2, а також офіс площею 536,80 м2 та 3 земельні ділянки у Київській області, найбільша з яких 47049м2. «Цікаво, що при подачі паперової декларації, площа офісу чиновниці складала 541,6 м2, розміри квартир теж зазнали змін, адже навесні вона вказувала 3 квартири площею 102 м2, 43,6 м2, 37,2 м2. Слід зазначити, що саме Наталія Бондар є рекордсменкою рейтингу за площею земельних володінь - сумарна площа її ділянок складає 58695 м2.» - уточнює Ольга Мілетич, адвокат ГО «Крадія по руках». Окрім того чиновниці належить автомобіль Mercedes-Benz CLK-200.  На банківському рахунку Наталії Володимирівни є 30 тис. грн., а ще 240 тис. доларів позичила 3-й особі. Цікаво, що згідно з декларацією зарплатні у чиновниці немає взагалі, а усі прибутки вона отримує від підприємницької діяльності.  
 golova o garjagaТретє місце посідає Голова Шевченківського району Олег Гаряга. Спільно з дружиною він має лише одну квартиру у Києві, площею 69,70 м2, дружина також володіє земельною ділянкою у Київській області, площею 1200 м2. Подружжя доволі стримано ставиться і до транспортних засобів, чиновник має автомобіль Mercedes-Benz GL550 , а його дружина володіє автомобілем Honda CR-V . Зате голова Шевченківського району надолужує втрачене за рахунок грошових заощаджень. Його фінансові можливості викликають неабиякий подив. Олег Олександрович задекларував 128 тис. доларів і 180 тис. гривень готівкою, а його дружина має 36 тис. доларів і 270 тис. гривень готівкою. «Судячи з усього, дружина чиновника - експерт з питань заощадження коштів, адже згідно з декларацією, її єдине джерело доходів – зарплатня, яка у 2015-му році склала лишень 80 тис. 131 грн.
 
 can onofr 1472Четверте місце – у голови Дніпровського району Петра Онофрійчука. Він задекларував 3 земельні ділянки, загальною площею майже 25000м2, 2 житлові будинки, квартиру і гараж, окрім того, дружина чиновника має ще 2 земельні ділянки сумарною площею більше 3000м2, 2 квартири і 3 гаражі. Згідно з декларацією, квартира у Києві площею 129,38м2, яка є спільною власністю чиновника і його дружини, на момент придбання коштувала 23 гривні. «Не варто дивуватися такій кількості нерухомості у «бідного» чиновника, адже раніше він очолював Головне квартирно-експлуатаційне управління Міністерства Оборони. Ще тоді він опинявся в центрі скандалу щодо махінацій з квартирними чергами для військовослужбовців: його звинувачували у привласненні 4-кімнатної квартири для себе і двох квартир площею по 100м2 для своїх синів» - коментує громадський активіст Ігор Караль, експерт анти-фрауд технологій. В декларації вказано, що Петро Онофрійчук володіє лише автомобілем УАЗ 1984 року випуску, а от дружина – справжній автолюбитель, адже на неї оформлено одразу 3 автомобілі, найдорожчий з яких BMW 710l  2010 року випуску. Річний прибуток чиновника склав 316тис. 988 грн., на його банківському рахунку – 25 тис. доларів, а на рахунку дружини 30 тис. доларів, не зважаючи на те, що її річний прибуток склав лише 94 тис. 800 грн. Хоча до процедури e-декларування дружина чиновника підійшла дуже відповідально і задекларувала навіть 32 гривні – «Прибуток за проїзд».
mondryivskyП’яте місце нашого рейтингу посідає голова Подільської райдержадміністрації Валентин Мондриївський. Чиновник задекларував квартиру в Києві площею 130 м2 і 2 земельні  ділянки в Київській області площею 1000 м2 та 1001 м2 (Хоча у березні при заповненні паперової декларації він вказував лише одну з ділянок). Мондриївський також має автомобіль Toyota  Land Cruiser Prado, а його дружина володіє автомобілем Nissan Qashgai. Річний прибуток чиновника склав 123 тис. 861 грн., а прибуток дружини – 35 тис.018 грн.  – соціальні виплати. Проте, статок подружжя значно переважає річний прибуток. Зокрема, Валентин Миколайович має готівкою  325 тис. гривень, 31 тис. доларів, а також 8 тис. євро, окрім того 20 тис. доларів дав у борг 3-м особам, хоча у березневій декларації чиновник не згадував про ці кошти і скромно вказував лише зарплатню. 
«Судячи з декларації, дружина Мондриївського має прибуток лише від соціальних виплат, щоправда, це не завадило їй задекларувати 125 тис. гривень готівкою.» - підкреслює громадський активіст Вікторія Кулаковська, голова ГО «Крадіям по руках». 
Шостий у нашому рейтингу - голова Печерського району Сергій Мартинчук. Слід зазначити, що декларація чиновника зазнала різких змін у порівнянні з паперовою версією. Судячи з усього Мартинчук вирішив, що декларація з зарплатнею чиновника і автомобілем Volkswagen 2004-го року виділяє його на фоні інших. Тому чиновник вказав у декларації маму, і список майна різко зріс. Судячи з декларації, матері чиновника належить 2 квартири у столиці по 74 м2, земельна ділянка площею 3527 м2, автомобіль Mercedes-Benz Vito і житловий будинок. Щодо грошових активів, то чиновнику належить 142тис.грн., а мама має 80 тис. грн.
На сьомому місці рейтингу голова Оболонської райдержадміністрації Олександр Цибульщак. Чиновник справжній сім’янин, адже майже все задеклароване майно знаходиться у власності cім’ї.  
У порівнянні з інформацією у паперовій декларації чиновника, площа маленької квартири у Запоріжжі дивним чином збільшилася на 10,1 м2 . «Ця квартира особлива ще й тим, що згідно з декларацією, у 2004 році чиновник купив її за 9 гривень.» - підкреслює Ольга Мілетич, юрист ГО «Крадіям по руках». Крім того, у Києві родина має квартиру площею 132,6 м2, а в Хотянівці -  земельну ділянку. Чиновнику належить автомобіль Mazda CX-7, а його дружині Volkswagen Golf.  Дружина має також 87 тис. гривень.
Восьме місце, голова найбільшого, Деснянського району – Віктор Крохмалюк. Чиновник задекларував квартиру у Києві площею 79,5 м2, земельну ділянку площею 1037 м2 і гараж 72м2. Його дружина володіє автомобілем Hyundai Tucson. Річний прибуток Крохмалюка склав 177тис 994 грн. Судячи з декларації, дружина чиновника має 25% загального капіталу ТОВ «Техком», які за рік принесли їй 18 тис. гривень (не зважаючи на те, що вказана в декларації вартість – 1  гривня).  
Передостаннє, дев’яте, місце посів голова Солом’янського району, Максим Шкуро. Він відзначився ідентичним заповненням паперової та електронної декларацій.  В декларації чиновника є 4 земельні ділянки загальною площею 1 гектар, житловий будинок 338,5 м2,  та частина квартири у Києві, інша частина якої належить Шкуро Поліні, яку не вказано в декларації. Судячи з декларації живе чиновник на зарплатню, яка у 2015-му році склала 120тис. 920 гривень.
  «Найскромнішим серед очільників районів столиці виявився голова  Дарницького району – Василь Лозовий -  порівнює Ігор Караль громадський активіст, експерт анти-фрауд технологій ГО «Крадіям по руках», -  Квартиру у Києві площею 103,8 м2 він ділить з донькою.  Чиновник не має транспортних засобів. А усі грошові доходи родини – зарплатня та пенсія Лозового і стипендія його доньки. Річна зарплата районного голови склала 176 тис 427 грн., пенсія 53тис. 827 грн.. а стипендія доньки – 8 тис. 664 грн. 
Як бачимо, очільники столичних райдержадміністрацій можуть собі дозволити працювати задарма, позичати тисячі доларів третім особам; вони знають, як придбати квартиру за 9 гривень або акції доволі прибуткових компаній за 1 гривню. Дивно, як бідно може жити чиновник порівняно зі своєю дружиною, яка їздить аж на трьох автомобілях. Вражає шалена різниця статків найбагатшого і найскромнішого чиновників.  Чи може не всі чиновники захотіли показати громадськості свої володіння? Різні дані у електронних та паперових деклараціях насторожують. Тож навіть після проходження процедури е-декларування, сумніви щодо справжніх статків деяких очільників районів Києва лишаються.
Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018