Українські псевдоветеранські організації отримали з бюджету в 2016 році мільйон гривень на проведення параду в… Донецьку!

9 апреля 2017
417
последние новости в Украине останні новини в Україні

Читайте також: Гройсман пообіцяв повністю зруйнувати корупцію з ПДВ

На відміну від справжньої спілки ветеранів АТО, які – єдині – відмовилися від державних дотацій, псевдоветеранські організації генерала Палія та Петра Цибенка, не посоромилися прийняти державну допомогу у вигляді дотацій, виділених Державною службою ветеранів і Мінсоцполітики. А тепер головне: як з’ясували представники суспільства з довідки про стан надходжень коштів в 2016 році, ще у минулому році частина державного бюджету начеб-то пішла на організацію та проведення маршу ветеранів другої світової війни в окупованому Донецьку.

Загальна сума коштів – понад 1 млн грн. На доречні питання, які прозвучали до представників Палія і Цибенка, щодо присвоєння цих коштів – у відповідь не було надано жодних пояснень. Зрозуміло, що ніяких парадів в окупованому Донецьку ці «ветерани»  не проводили (хоча, можливо, в СБУ знають про це детальніше), гроші були банально «розпиляні» на корись вищеозначених структур.

Нагадаємо, що раніше,10 березня 2017 року в Києві відбувся скандальний інцидент, який потім ще довго обговорювався в українських ЗМІ. Ветеран АТО, колишній боєць добровольчого батальйону «Донбас» Дмитро Різниченко прийшов на засідання громадської ради Міністерства оборони України, де вступив в конфлікт з членами ради, більшість яких становили представники різних ветеранських організацій та колишні радянські офіцери.

Читайте також: Безвіз для України: чи висуватимуть додаткові умови для жителів Криму та Донбасу

Різниченко звинуватив членів ради в тому, що вони за бюджетні гроші займалися організацією «путінського флеш-мобу» під назвою «Безсмертний полк», а також роздавали людям символіку російських окупантів (так звані «георгіївські стрічки» і червоні прапори). Коли ж представники ради спробували зупинити Різниченка, той ударив одного з них головою в обличчя.

Резонансний випадок привернув увагу до ситуації, яку раніше не помічали. І мова йде не тільки про існування в Україні безлічі псевдоветеранскіх організацій з фальшивими ветеранами. Головна проблема полягає в тому, що ці люди перебувають в громадській раді Міноборони і мають гіпотетичну можливість впливати на роботу цього міністерства. А крім того, отримують щедре фінансування з українського бюджету.

Цей факт не був би великою проблемою, якби гроші витрачалися на користь справжніх ветеранів. Але, на жаль, все відбувається якраз навпаки. Всілякі ветеранські організації, в яких числяться мільйони людей, є за своєю суттю заповідниками «совка» та ведуть антиукраїнську діяльність. Як показують численні приклади, псевдоветерани, більшість яких народилося вже після закінчення Другої Світової війни, дуже люблять Сталіна, російські георгіївські стрічки та Радянський Союз. А бюджетні гроші, які отримують ветеранські організації, йдуть якраз на популяризацію відверто ворожої до України ідеології.

Парадоксально, але українська держава сама із задоволенням фінансує і підтримує систему цінностей, в якій Україні, як державі, місця немає. Важко уявити подібну ситуацію в якійсь іншій країні.

І мова йде не про якісь копійки, а про десятки мільйонів гривень. Які аж ніяк не є зайвими для небагатої української держави та платників податків. Наприклад, у 2016 році на підтримку ветеранських організацій з бюджету було виділено 19,8 млн грн. А у нинішньому році народний депутат Сергій Куніцин попросив Кабмін виділити ветеранам вже майже 40 мільйонів!

17807150 1353676024711906 1580641999 n

Ось тільки один приклад того, як псевдоветеранські організації отримують різні преференції від держави.

Рік тому, в берізни 2016, Житомирська обласна рада проголосувала за те, щоб безкоштовно надати приміщення обласної організації ветеранів. Буквально напередодні ця організація вляпалася в гучний скандал. Представники громадськості виявили в її приміщеннях радянську символіку, а також портрети Сталіна. Портрети ката знищили. Однак проблема, само собою, нікуди не поділася.

Депутат Житомирської облради від «Самопомочі» Олена Галагуза закликала своїх колег не голосувати за таке скандальне рішення. Однак її не послухалися. І місто віддало комунальне приміщення псевдоветеранам за 1 грн на цілий рік. За аналогічною схемою отримують контроль над комунальною та державною власністю ветерани-шахраї й в інших містах.

Не менш цікаві персони лідерів ветеранських організацій. Після бійки за участю Дмитра Різниченка, багато хто поспішив поспівчувати ветеранам невідомих фронтів. Хоча б через похилий вік. Та чи заслуговує на співчуття та повагу пройдисвіт тільки тому, що його волосся встигло посивіти? Навряд чи. Скоріше навпаки. Фальшиві ветерани, розпилювали мільйони бюджетних гривень в той час як справжні ветерани Другої Світової ледь зводили кінці з кінцями та помирали у злиднях. І через це псевдоветерани викликають тільки огиду.

Один з «ветеранів», що засвітилися в конфлікті з Різниченко, - Петро Цибенко, голова Ради організації ветеранів України. Він є також колишнім народним депутатом від КПУ. У 2011 році Цибенко прославився тим, що нацькував ГПУ на письменницю Марію Матіос. Комуністу не сподобався якийсь уривок з її книги, «Вирвані сторінки з автобіографії», через що він зажадав вилучити книгу з продажу. Цікаво, що зміна влади та розвал КПУ не створили для Цибенка проблем. Він і досі з задоволенням отримує з бюджету величезні суми.

Зрозуміло, Цибенко не є ветераном Другої Світової, оскільки народився вже після того, як вона закінчилася. Всі питання про те, в яких війнах він брав участь і ветераном чого він є, Цибенко наполегливо ігнорує.

Незабаром після скандальної бійки Петро Цибенко від імені Ради організації ветеранів написав листа прем'єру Володимиру Гройсману, в якому поскаржився, що держава хоче позбавити ветеранські організації фінансової підтримки на статутну діяльність та закликав цього не допустити. У листі Цибенко зазначив, що його організація налічує понад 7 млн членів. Очевидно, що такої кількості ветеранів в Україні просто не може бути, навіть якщо рахувати разом учасників Другої Світової, афганців та учасників АТО. Масштаби “ветеранських” фальсифікацій дійсно вражають.

Що характерно, справжнім ветеранам війни з Росією ветеранська організація Цибенко якраз допомагати не поспішає. Рада організації ветеранів в основному витрачає гроші на проведення різних круглих столів, святкових маніфестацій на 9 травня, закупівлю квітів, і навіть проведення турнірів з шахів. Це, звісно, на папері. Пилити бюджети на таких заходах найбільш зручно.

Кілька днів тому в мережі були опубліковані документи ветеранської організації Петра Цибенка. Крім іншого з'ясувалося, що самі собі фальшиві ветерани платять досить високі «матеріальні заохочення». Розміри деяких виплат становлять десятки тисяч гривень. Не менші суми йшли на покупку букетів та оренду залів. І все це оплачували і продовжують оплачувати українські громадяни. Доречи, в цей самий час волонтери докладали величезних зусиль, щоб зібрати ці ж десятки тисяч гривень і витратити їх на реальну допомогу солдатам на фронті.

Інший літній чоловік, який отримав від Резниченка удар головою в обличчя - генерал Віктор Палій. Як і Цибенко, Палій народився в 1949 році, і не має ніякого стосунку до Другої Світової Війни, зате відомий своїми симпатіями до Росії. Колишній глава ГУР також свого часу вбудувався у вигідний «ветеранський» бізнес і тепер «освоює» мільйони гривень від держави.

У підготовці матеріалів використані дані http://tyzhden.ua/Society/189382 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк