Зокрема, заявлено, що за київським та чернігівським напрямками всі завдання російська армія виконала і тепер переключиться на Донбас. Мовляв, таким і був попередній план.
Після завершення у Брюсселі позачергового саміту НАТО, МЗС Росії виступило із заявою. Росія звинуватила НАТО у зацікавленості в подальших воєнних діях в Україні.
Президент РФ Володимир Путін продовжує наполягати на відмові НАТО від розширення, вимагаючи відкликати "Бухарестську формулу". Росія готова обговорювати зі США та НАТО "гарантії безпеки", але Захід "поки не налаштований" сприймати ініціативи Кремля.
Командування російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та представники російських окупаційних адміністрацій активно поширюють неправдиву інформацію та перейшли до відкритого залякування мешканців ОРДЛО. Українська армія не планує жодних наступальних дій та не застосовує зброю, бо це може створити загрозу мирним громадянам.
Наразі Україна має сильну позицію завдяки скоординованим дипломатичним контактам на всіх рівнях. Більше того, завдяки завершенню підготовки в США та ЄС жорстких санкцій, постачанню зброї та наданій макрофінансовій допомозі, Україна стає сильнішою щодня.
Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що дипломати добиватимуться від США та НАТО "юридично закріплених" так званих "гарантій" безпеки Росії. За його словами, ситуація у світі стає "все більш турбулентною та напруженою".
США готує пакет санкцій на випадок вторгнення РФ в Україну. У Білому домі наголосили на заходах, які призведуть до зниження російського промислового потенціалу.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджує, що Росія ніколи не загрожувала українському народу. Водночас, він припустив, що США згадають українську тематику у своїх письмових відповідях на російські пропозиції щодо гарантій безпеки.
У Женеві завершилися переговори глави МЗС РФ Сергія Лаврова та держсекретаря США Ентоні Блінкена, присвячені російським пропозиціям щодо "гарантій безпеки". Зустріч тривала менше запланованого часу – півтори години.
Президент Росії Володимир Путін ще не наважився розв'язати повномасштабну війну проти України. Адже, в такому разі, Москва заплатить дуже високу ціну.
Голова партії ЛДПР, депутат Державної Думи Російської Федерації Володимир Жириновський запропонував завдати по Україні бомбових ударів у новорічну ніч. Він упевнений, що територія України використовується як плацдарм для вербування та навчання терористів та диверсантів проти РФ, де концентруються військові інструктори та солдати.
Колишній глава МЗС Росії (1990-1996) Андрій Козирєв вважає, що Росії слід вступити до НАТО. Європейський союз та Північноатлантичний альянс і він назвав друзями та партнерами РФ.
Радник глави офісу президента Олексій Арестович відповів на слова Путіна, що Ленін створив Україну. Арестович наголосив, що без українців не було б ні Росії, ні Радянського Союзу.
У "Газпромі" заявили, що продовжують надійно постачати газ своїм європейським споживачам різними маршрутами, у тому числі через Україну. Також "Газпром" достроково виконав зобов'язання щодо транзитного договору з Україною за 2021 рік.
Прессекретар Білого дому Джен Псакі озвучила реакцію Адміністрації США на неоднозначну заяву президента Росії Володимира Путіна про ситуацію на Донбасі, "схожу на геноцид". Псакі підкреслила, що росіяни відомі своїми методами поширення дезінформації та відвертої брехні, і саме Росія несе відповідальність за розв'язання війни на Донбасі.
Уздовж українського кордону та на його окупованих територіях – у Криму та на Донбасі, зосереджено близько 115 тисяч російських військових. Але проблема в тому, що РФ може дуже швидко перекинути особовий склад, оскільки інфраструктура для цього була розгорнута навесні, під час першої хвилі ескалації.
Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся у Стокгольмі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і порушив питання агресії Росії проти України, зокрема, військові пересування біля кордонів. Він закликав РФ відвести свої сили від рубежів України, дотримуватись Мінських угод та припинити обстріли на Донбасі.
Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков оприлюднив звіт щодо результатів своєї діяльності на посаді. Він вважає, що Україна не зможе запозичити жодну із відомих моделей для врегулювання конфлікту на Донбасі.
В Міністерстві закордонних справ України здивувалися, що Росія лише на шостий день поцікавилася долею свого офіцера Андрія Косяка, затриманого військовими ЗСУ в Луганській області. Затримання відбулося 13 жовтня, а реакція російського зовнішньополітичного відомства з'явилася тільки 19 жовтня.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Російської Федерації, вважає, що контактувати з керівництвом України – це безглуздо. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на статтю російського політика в статті журналу "Коммерсантъ".