У Росії відреагували на підсумки саміту НАТО, МЗС РФ виступило із заявою
Після завершення у Брюсселі позачергового саміту НАТО, МЗС Росії виступило із заявою. Росія звинуватила НАТО у зацікавленості в подальших воєнних діях в Україні.
У документі Міністерства закордонних справ РФ йдеться, що рішення саміту НАТО і надалі підтримувати київський режим свідчить про зацікавленість альянсу у подальших воєнних діях. Також у відомстві наголосили, що "претензії європейців на якусь "стратегічну автономність" від США виглядають просто безглуздо".
"НАТО зараз шукає будь-які аргументи, щоб виправдати небезпечне та дестабілізуюче нарощування сил на східному фланзі…США можуть зарахувати саміт НАТО у свою геополітичну "скарбничку", вдалося ще більше дисциплінувати союзників у "тотальному стримуванні РФ", - зазначили в МЗС Росії. І нагадали, що "американській стороні жорстко заявлено, що будь-які ворожі дії США проти Росії отримають рішучу та адекватну відповідь".
Ми повідомляли, 24 березня відбувся саміт НАТО - за підсумками зустрічі йдеться про намір і далі надавати Україні підтримку. Тим не менше НАТО не закриватиме небо над Україною і не підтримало пропозицію Польщі ввести в Україну миротворчі війська. ASPI news повідомляло, Президент Володимир Зеленський по відеоконференції виступив перед самітом лідерів країн НАТО.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія може готувати провокаційну операцію під чужим прапором, аби створити привід для нової військової ескалації.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після завершення роботи на посаді глави уряду має намір зосередитися на новому форматі політичної та суспільної діяльності.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.
Представник США в Раді Безпеки ООН Ден Негреа заявив, що Росія має усвідомити неможливість досягнення своїх цілей у війні проти України та повернутися до переговорів. За словами американського дипломата, затягування бойових дій лише погіршує становище Москви, тоді як Україна продовжує зміцнювати свої оборонні можливості.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Росія може готувати провокаційну операцію під чужим прапором, аби створити привід для нової військової ескалації.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер після завершення роботи на посаді глави уряду має намір зосередитися на новому форматі політичної та суспільної діяльності.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що не хоче припускати, ніби зустріч між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом на Алясці була використана для того, щоб дати Україні час на посилення оборони.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про нібито фіаско переговорного процесу із президентом США Дональдом Трампом, звинувативши Вашингтон у відході від ролі посередника та посиленні тиску на Кремль.