Борги населення України за житлово-комунальні послуги на кінець 2020 року зросли до 73,6 мільярда гривень. Всього за рік, борги населення зросли на 16,66% і склали 10,51 мільярда гривень.
Під час епідемії COVID-19 та на передодні новорічних свят уряд збільшив для населення ціну на газ та його транспортування. Президент розповів, як можна платити на 40% менше.
Кабміном удосконалено порядки надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, уряд надав можливість отримувати субсидію домогосподарствам, в складі яких є особи, які офіційно працюють за кордоном.
Ймовірно, скоро комуналку буде регулювати влада на місцях. Які політичні, економічні та соціальні наслідки такого рішення уряду, розбиралося ASPI news.
Кабмін ініціював законопроєкт, що пропонує змінити контроль формування тарифів на комуналку зі сфери повноважень Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг на користь місцевих органів влади. Експерти спрогнозували збільшення впливу олігархів на розмір тарифів.
Перед опалювальним сезоном практично щорічно збільшуються теплотарифи. Як попередили експерти, передача функцій формування тарифів від НКРЕ КП до органів місцевого самоврядування може призвести до зростання корупції.
Експерти розібрали законопроєкт про "тарифної революції", запропонований Кабінетом міністрів 9 жовтня, в якому чиновники хочуть забрати у НКРЕ КП частина повноважень. Експерт з питань енергетики розповів, чи доведеться українцям платити за комуналку більше, і дав кілька рекомендацій, як вибрати гідного кандидата на майбутніх місцевих виборах.
До початку опалювального сезону в Україні залишаються лічені дні, і жителів країни хвилює тема виплати субсидій на комуналку. Чи дійсно держава скоротила допомогу і кількість її одержувачів, як будуть контролювати доходи, в цих питаннях розібралися кореспонденти ASPI news.
У минулому матеріалі ASPI news писало, що скорочення бюджету-2021 на допомогу у витратах на оплату ЖКП може призвести до зростання суми неоплаченої комуналки. Юристи пояснили, як уникнути судового переслідування за борги, а також, як розстрочити платіжки.
Депутати 240 голосами підтримали законопроєкт №3991 про внесення змін до держбюджету на 2021 рік. Наскільки депутати від "Слуги народу" запропонували "урізати" субсидії на комуналку, що запропонували парламентарі, розібрали журналісти ASPI news.
До чергового підвищення тарифів на холодну воду залишилося більше, ніж півроку, проте розмови про це серед місцевої влади міст України ходять вже зараз.
У 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.
Со следующего 2020 года коммунальное предприятие "Киевводоканал" будет предоставлять населению счета за оказанные услуг по –новому.
У ЗМІ загострили увагу на законопроєкт, який дозволяє співробітникові житлово-комунальних служб проникнути в житло людини без його згоди.
Сьогодні, 8 листопада, стало відомо, що до боржників можуть бути застосовані санкції у вигляді арешту майна та обмеження виїзду за кордон.
Інфляція в Україні в травні 2019 року склала 9,6%, прискорившись з 8,8% у річному численні місяцем раніше.
Вже на початку вересня українцям почнуть надходити квитанції на сплату комунальних послуг, а кияни ще й отримають підвищений тариф на обслуговування прибудинкових територій. Для багатьох українців питання комунальних тарифів – досить болюче, до того ж в інформаційному просторі все частіше з’являються чутки про подорожчання послуг ЖКХ.