В Україні знайшли застосування 62% коштів, що закладені в антикоронавірусний фонд
Міністерство фінансів відзвітувало про реалізацію коштів, які були закладені у Фонд боротьби з COVID-19. У відомстві заявили, що станом на 20 листопада вже використано 62% "коронавірусних грошей".
Про це у вівторок, 24 листопада, повідомила пресслужба Мінфіну, зазначивши, що із закладених на боротьбу з епідемією 66 мільярдів гривень було використано лише 41 мільярд гривень. При цьому, як зазначили у відомстві, безпосередньо на підтримку охорони здоров'я в Україні було закладено 18, 5 мільярдів гривень. Від цієї суми було використано менше половини, а саме-7,8 мільярда гривень.
У Мінфіні відзвітували про те, куди були витрачені "коронавірусні гроші" у сфері охорони здоров'я. Так, з передбачених 6,1 мільярда гривень на підвищення надбавок і доплат медичних працівників було використано 4,2 мільярда гривень (68,5%).
1,7 мільярда гривень були спрямовані на ремонти приймальних відділень. Також повідомляється, що з 4 мільярдів гривень, передбачених, на забезпечення лабораторій МОЗ та закупівлі засобів індивідуального захисту, було використано 20% або 800 мільйонів гривень.
У Мінфіні повідомили, що місцевим бюджетам було перераховано 571 мільйон гривень субвенцій на забезпечення лікарень киснем. Загалом на ці цілі передбачено півтора мільярда гривень.
500 мільйонів з передбачених 4,7 мільярда гривень були виділені на закупівлю обладнання для приймальних відділень опорних лікарень. Також було витрачено 42 мільйони гривень з передбачених 100 мільйонів гривень на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ).
Крім того, як повідомили в Мінфіні, 9,4 мільярда гривень з передбачених 11,7 мільярда гривень були виділені на заходи у сфері соціального захисту. Були також перераховані 6,8 мільярда гривень для Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття. Ще 1,7 мільярда гривень були перераховані Фонду соціального страхування. 800 мільйонів гривень було спрямовано для виплати допомоги на дітей представникам ФОП першої та другої груп платників єдиного податку.
Для стимуляції економіки в Україні було використано 20,8 мільярда гривень, з передбачених на ці цілі 32,4 мільярда гривень (64%). Зокрема, на здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення перераховано 20,76 мільярда гривень з передбачених для цих цілей 31,45 мільярда гривень (66%).
"За наданою інформацією, станом на 1 листопада, сума за договорами становить 23,4 млрд грн. На державну підтримку сфери культури, туризму та креативних індустрій використано 58 млн грн з передбачених 1 млрд грн, або 5,8%. На забезпечення правопорядку використано 2,5 млрд грн з 2,7 млрд грн або 92%.
На відновлення витрат, які були скорочені при створенні фонду, передбачено 524 млн грн, з яких на сьогодні використано 324 млн грн або 50%", - також повідомили в Мінфіні.
Раніше ASPI news повідомляло, що Арахамія пояснив перенаправлення коштів з фонду боротьби з COVID-19 на ремонт доріг. Також стало відомо, що фонд у ручному режимі розподіляють кошти.
Бюро економічної безпеки України та Нафтогазова Асоціація України узгодили спільні дії, спрямовані на протидію незаконному обігу паливно-мастильних матеріалів та детінізацію паливного ринку.
Станом на 31 грудня 2025 року загальна сума державного та гарантованого державою боргу України становила 9 042,7 млрд грн ($213,3 млрд), що на 29,5% (28,4% у доларовому еквіваленті) більше, ніж на кінець 2024 року.
Президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду, яка стосувалася поточної ситуації в Харкові, Чернігові, Запоріжжі та в Сумській області внаслідок російських атак. Про це глава держави повідомив у Telegram.
Пропозиція Дональда Трампа запровадити режим вільної безмитної торгівлі між Україною та США ставить під загрозу плани Києва щодо членства в Європейському Союзі.
Президент Володимир Зеленський заслухав багато звітів. Зокрема, доповідали премʼєр-міністр Юлія Свириденко, представники Кабміну та ОП по ситуації в регіонах.
На зустрічі Володимира Путіна із спецпосланцем американського президента Стівом Віткоффом обговорювалася суть плану Трампа, а не конкретні пропозиції. Про це сказав помічника Путіна Юрій Ушаков за підсумками зустрічі.
Шухнін Антон Сергійович — відомий український бізнесмен, меценат, кандидат юридичних наук. Торговельна марка DOMINO, якою володіє Шухнін понад 15 років — це один із найбільш успішних кейсів у сфері преміального одягу та аксесуарів.
Власник мережі магазинів «Доміно» Антон Шухнін прокоментував онлайн-лекцію в.о. Голови Державної податкової служби України Лесі Карнаух, яку вона прочитала для слухачів Нью-Йоркського університету.
Питання оподаткування спадщини залишається одним із найчастіших серед українців, особливо в умовах, коли передача майна у спадок або в дар стає актуальною темою через війну та зміну життєвих обставин.
У Києві відбувся Форум «Діалог влади з бізнесом», організований у межах швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні» за підтримки ПРООН та Міністерства економіки України.
Бюро економічної безпеки України та Нафтогазова Асоціація України узгодили спільні дії, спрямовані на протидію незаконному обігу паливно-мастильних матеріалів та детінізацію паливного ринку.
Станом на 31 грудня 2025 року загальна сума державного та гарантованого державою боргу України становила 9 042,7 млрд грн ($213,3 млрд), що на 29,5% (28,4% у доларовому еквіваленті) більше, ніж на кінець 2024 року.
Президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду, яка стосувалася поточної ситуації в Харкові, Чернігові, Запоріжжі та в Сумській області внаслідок російських атак. Про це глава держави повідомив у Telegram.
Пропозиція Дональда Трампа запровадити режим вільної безмитної торгівлі між Україною та США ставить під загрозу плани Києва щодо членства в Європейському Союзі.