100 днів Трампа: шоковий курс, що розхитує не лише США, а й увесь світ – Резазаде
Перший віце-президент іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде прокоментував виступ Дональда Трампа на мітингу в штаті Мічиган, приуроченому до 100 днів його другого президентського терміну. За словами політика, риторика та дії Трампа вказують на те, що США обрали курс не на стабільність, а на радикальні перетворення будь-якою ціною.
«Трамп не просто змінює політику — він змінює саму природу американської державності. Його стиль — це не керування, а політичний шторм, що створює хаос, зіштовхуючи всередині країни та на міжнародній арені цінності й інтереси», — заявив Резазаде.
На мітингу у Воррені, місті, яке постраждало від втрати промисловості, Трамп оголосив про «найглибші зміни у Вашингтоні за останні 100 років». За перші три місяці каденції він запровадив митні тарифи, різко скоротив штат федеральних працівників, ініціював масові депортації, амністував учасників штурму Капітолію 6 січня 2021 року та навіть заборонив використання паперових соломинок на державному рівні.
«Президентські 100 днів не були пошуком консенсусу. Це було агресивне переформатування державної машини в стилі політичного реал-шоу», — наголосив Резазаде.
Особливо тривожним, на його думку, виглядає той факт, що Трамп використовує імміграційну тему як головний інструмент для мобілізації електорату. Під час мітингу він показав відео з депортацією мігрантів у кайданках, що викликало шквал овацій і вигуків «USA!» серед присутніх.
«Це вже не просто політика — це формування культу сили та покарання. Демонстративна жорстокість, підкріплена публічним схваленням, — небезпечний сигнал не лише для США, а й для всієї демократичної спільноти», — попереджає Резазаде.
Окрему увагу він звернув на той факт, що на заході продавались футболки з написом «Trump 2028», що може свідчити про нав’язування ідеї виходу за межі конституційних обмежень президентства.
«Коли лунають гасла про “золотий вік” та повернення “американської мрії”, а паралельно йдеться про третій термін, — це вже не демократія. Це — початок нового типу автократичного мислення в межах старої системи», — зазначив він.
Насамкінець Резазаде наголосив: попри масову підтримку на мітингах, курс Трампа в його другому терміні все більше викликає занепокоєння не лише серед опозиції, а й серед міжнародної спільноти.
«Він не просто “перекроює систему”, як кажуть його прихильники. Він ламає інституції, виводить країну з балансу та кидає виклик самій ідеї демократичного правління», — підсумував політик.
#алірезарезазаде #трамп #100днів #мічиган #рівеньпідтримки #імміграція #торгівельнавійна #демократія #авторитаризм #сша #вашингтон #вибори2028 #рейтингтрампа
Президент США Дональд Трамп заявив, що його слова «бувай-бувай» були емоційним зверненням до політичних опонентів, а не сигналом для союзників.
Forbes повідомляє, що президент США Дональд Трамп інвестує мільярди у нові системи озброєння, які не здатні забезпечити стратегічну перевагу навіть проти Ірану.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не планує жодних військових дій проти Канади, назвавши поширені чутки «абсурдними».
Європейський Союз розробляє новий санкційний пакет, спрямований на енергетику, фінанси та компанії-посередники, які допомагають Росії обходити обмеження. Брюссель прагне максимально скоротити доходи Москви та посилити економічний тиск на режим Путіна.
Міжнародні посередники запропонували Вашингтону та Тегерану угоду про тимчасове припинення вогню на 45 днів, аби створити умови для переговорів.
Forbes повідомляє, що Росія розгортає у Білорусі бази для далекобійних ударних дронів, здатних атакувати цілі на сотні кілометрів. Аналітики вважають, що це не лише загроза Україні, а й сигнал Заходу про готовність Кремля використовувати територію союзника для розширення війни.
Американська політика знову сколихнулася: після низки суперечливих заяв Дональда Трампа дедалі більше конгресменів і сенаторів відкрито ставлять під сумнів його адекватність та здатність керувати країною.
Трамп знову кинув виклик НАТО, назвавши Альянс "паперовим тигром" і заявивши, що Путін його не боїться. Ці слова пролунали на тлі дискусій про можливий вихід США з блоку, що викликало хвилю занепокоєння серед союзників.
Довіра до Путіна стрімко знижується, а блокування Telegram стало символом розриву між владою та суспільством: росіяни обирають VPN і невдоволення замість покори цензурі.
Лідер угорської опозиції виступив із заявою, що чітко окреслює його ставлення до Росії та війни в Україні. Він наголосив, що країна не може залишатися осторонь агресії, яка руйнує європейську безпеку, і закликав до більш рішучої позиції Будапешта у відносинах із Москвою.
Президент США Дональд Трамп заявив, що його слова «бувай-бувай» були емоційним зверненням до політичних опонентів, а не сигналом для союзників.
Forbes повідомляє, що президент США Дональд Трамп інвестує мільярди у нові системи озброєння, які не здатні забезпечити стратегічну перевагу навіть проти Ірану.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не планує жодних військових дій проти Канади, назвавши поширені чутки «абсурдними».
Європейський Союз розробляє новий санкційний пакет, спрямований на енергетику, фінанси та компанії-посередники, які допомагають Росії обходити обмеження. Брюссель прагне максимально скоротити доходи Москви та посилити економічний тиск на режим Путіна.