Вибух під Архангельськом: з'явилися нові дані від російського ядерного центру

12 серпня 2019, 08:55
119
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Білому морі на думку фізиків — ядерників Російського федерального ядерного центру — Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ-ВНДІЕФ), стався вибух ядерного реактора.

Про це повідомляє російське ЗМІ Фонтанка.Як передає джерело, офіційне РФЯЦ-ВНДІЕФ було опубліковано у неділю, 11 серпня на сайті міської інформаційної газети "Колючий Саров".

Видання зазначає, що дана заява була опублікована також і на місцевому телебаченні.

Джерело зазначає, що причиною загибелі вчених-випробувачів став вибух малогабаритного ядерного реактора, що є частиною двигуна об'єкта військового призначення.

Такі дані в ЗМІ опублікували посилаючись на коментар директора РФЯЦ-ВНДІЕФ Валентина Костюкова і наукового керівника Центру В'ячеслава Соловйова.

"П'ятеро вчених-випробувачів РФЯЦ загинули, троє — в стані середньої тяжкості, їх життя поза небезпекою", – сказав Костіков.

Відеозвернення було записано в студії саровського ТРК "Канал-16", пише Фонтанка.

Керівник ядерного центру розповів, що трагедія сталася не на береговій частині полігону, як стверджувало раніше Міноборони, а в акваторії Білого моря. Підготовка до випробування нової зброї, за його словами, тривала більше року.

"Ці люди неодноразово брали участь в аналогічних подібних роботах і завжди отримували результат. Ланцюг трагічних випадковостей, невизначеностей, ... трапитися. За попереднім аналізом ми бачили, що вони (загиблі. – Прима. Ред.) боролися за те, щоб взяти ситуацію в руки. Але, на жаль, це не вдалося", – сказав Костюков і додав: "Нам не вдалося передбачити, не вдалося зазирнути так глибоко, щоб отримати результат".

За його словами, в Архангельській області зараз працює Державна комісія, що вивчає всі обставини катастрофи.

Заступник директора РФЯЦ, член-кореспондент РАН Олександр Чернишов підтвердив інформацію про короткочасний радіоактивний стрибок в місті Сєвєродвінську, що знаходиться в 30 кілометрах від місця катастрофи.

"Те, що сталося, це непрогнозований сценарій реалізувався. Не так далеко там знаходиться Сєвєродвінск, наші люди там присутні, наші експерти проводять вимірювання. Встановили прямими вимірами на Севмаші, що радіаційне підвищення фону було у два рази та тривало не більше як годину. Ніяких залишкових радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували", – заспокоїв вчений.

Саму тривожну подробицю повідомив науковий керівник РФЯЦ В'ячеслав Соловйов. Він виступав третім і для початку уточнив, що дослідження і розробки в інтересах Міноборони проводяться в рамках наукової програми Саровського ядерного центру.

"Один з напрямків – це створення малогабаритних джерел енергії з використанням радіоактивних матеріалів, що діляться", – сказав він, зазначивши, що такі розробки ведуться не тільки в Росії – в минулому році "малогабаритний ядерний реактор потужністю кілька кіловат зазнали вчені США".

"Ми зараз намагаємося розібратися, працюємо в тісному контакті з державною комісією, аналізуємо весь ланцюг подій для того, щоб оцінити масштаб аварії, і зрозуміти її причини, щоб виключити можливість подібних аварій у майбутньому", – заявив В'ячеслав Соловйов.

Нагадаємо: раніше з'явилась офіційна позиція російської держкорпорації атомної енергії "Росатом" :

"Випробування ракети проходили на морській платформі. Після завершення випробувань сталося загоряння палива ракети з подальшою детонацією. Після вибуху кілька співробітників були відкинуті в море, і була надія знайти їх живими. Пошуки тривали до тих пір, поки залишалася надія знайти тих, що вижили. Тільки після цього було заявлено про загибель п'яти співробітників Росатому, які займалися роботами, пов'язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який перебував у складі ракети", - повідомили в департаменті.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 20 жовтня, у результаті дорожньо-транспортної пригоди за участю мікроавтобуса біля с. Несовіце в Чехії постраждали десять українців.

17:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 20 жовтня, повідомляється, що причиною пожежі в житловому будинку в місті Ростов, Ярославська область Російської Федерації, в результаті якого загинули п'ятеро дітей і двоє дорослих, став підпал.  

14:11, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 19 жовтня, в Росії опублікований офіційний документ, згідно з яким українці визнані "носіями російської мови".

18:17, Вчора

Стало відомо, хто очолить Київську ОДА

20 жовтня 2019, 17:55
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 20 жовтня, Кабінет міністрів України погодив призначення харківського бізнесмена Олексія Чернишова новим головою Київської обласної державної адміністрації. 

Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду в неділю, та оприлюднене на урядовому порталі.

На засіданні 20 жовтня уряд погодив призначення Олексія Чернишова головою Київської ОДА. Про нього відомо, що він є харківським бізнесменом і партнером члена фракції "Опозиційна платформа - За життя" Олександра Фельдмана.

Сьогодні стало відомо, що чинний глава Київської ОДА Михайло Бно-Айріян написав заяву на ім'я президента Володимира Зеленського з проханням підтримати його відставку. Чиновник йде з посади через всього 100 днів після призначення на тлі критики з боку частини правлячої партії.

20 жовтня уряд на засіданні ухвалив низку кадрових рішень, йдеться у повідомленні урядового порталу.

Зокрема, тимчасово поклав виконання обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на Новак Наталію Василівну.

Уряд призначив: Божка Миколу Петровича на посаду першого заступника голови Державної служби морського та річкового транспорту; Ігнатовського Сергія Юрійовича на посаду заступника голови Фонду державного майна України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, стало відомо, що Державною службою статистики керуватиме міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.   

17:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, уряд на засіданні у неділю ухвалив низку кадрових рішень, йдеться у повідомленні урядового порталу.  

16:46, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян подав у відставку.  

14:43, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, відбувся 20-й з'їзд політичного об'єднання "Самопоміч", в ході якого на пост голови партії була обрана колишня віцеспікерка Верховної Ради України Оксана Сироїд.

18:00, Вчора