Вибух під Архангельськом: з'явилися нові дані від російського ядерного центру

12 серпня 2019, 08:55
113
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Білому морі на думку фізиків — ядерників Російського федерального ядерного центру — Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ-ВНДІЕФ), стався вибух ядерного реактора.

Про це повідомляє російське ЗМІ Фонтанка.Як передає джерело, офіційне РФЯЦ-ВНДІЕФ було опубліковано у неділю, 11 серпня на сайті міської інформаційної газети "Колючий Саров".

Видання зазначає, що дана заява була опублікована також і на місцевому телебаченні.

Джерело зазначає, що причиною загибелі вчених-випробувачів став вибух малогабаритного ядерного реактора, що є частиною двигуна об'єкта військового призначення.

Такі дані в ЗМІ опублікували посилаючись на коментар директора РФЯЦ-ВНДІЕФ Валентина Костюкова і наукового керівника Центру В'ячеслава Соловйова.

"П'ятеро вчених-випробувачів РФЯЦ загинули, троє — в стані середньої тяжкості, їх життя поза небезпекою", – сказав Костіков.

Відеозвернення було записано в студії саровського ТРК "Канал-16", пише Фонтанка.

Керівник ядерного центру розповів, що трагедія сталася не на береговій частині полігону, як стверджувало раніше Міноборони, а в акваторії Білого моря. Підготовка до випробування нової зброї, за його словами, тривала більше року.

"Ці люди неодноразово брали участь в аналогічних подібних роботах і завжди отримували результат. Ланцюг трагічних випадковостей, невизначеностей, ... трапитися. За попереднім аналізом ми бачили, що вони (загиблі. – Прима. Ред.) боролися за те, щоб взяти ситуацію в руки. Але, на жаль, це не вдалося", – сказав Костюков і додав: "Нам не вдалося передбачити, не вдалося зазирнути так глибоко, щоб отримати результат".

За його словами, в Архангельській області зараз працює Державна комісія, що вивчає всі обставини катастрофи.

Заступник директора РФЯЦ, член-кореспондент РАН Олександр Чернишов підтвердив інформацію про короткочасний радіоактивний стрибок в місті Сєвєродвінську, що знаходиться в 30 кілометрах від місця катастрофи.

"Те, що сталося, це непрогнозований сценарій реалізувався. Не так далеко там знаходиться Сєвєродвінск, наші люди там присутні, наші експерти проводять вимірювання. Встановили прямими вимірами на Севмаші, що радіаційне підвищення фону було у два рази та тривало не більше як годину. Ніяких залишкових радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували", – заспокоїв вчений.

Саму тривожну подробицю повідомив науковий керівник РФЯЦ В'ячеслав Соловйов. Він виступав третім і для початку уточнив, що дослідження і розробки в інтересах Міноборони проводяться в рамках наукової програми Саровського ядерного центру.

"Один з напрямків – це створення малогабаритних джерел енергії з використанням радіоактивних матеріалів, що діляться", – сказав він, зазначивши, що такі розробки ведуться не тільки в Росії – в минулому році "малогабаритний ядерний реактор потужністю кілька кіловат зазнали вчені США".

"Ми зараз намагаємося розібратися, працюємо в тісному контакті з державною комісією, аналізуємо весь ланцюг подій для того, щоб оцінити масштаб аварії, і зрозуміти її причини, щоб виключити можливість подібних аварій у майбутньому", – заявив В'ячеслав Соловйов.

Нагадаємо: раніше з'явилась офіційна позиція російської держкорпорації атомної енергії "Росатом" :

"Випробування ракети проходили на морській платформі. Після завершення випробувань сталося загоряння палива ракети з подальшою детонацією. Після вибуху кілька співробітників були відкинуті в море, і була надія знайти їх живими. Пошуки тривали до тих пір, поки залишалася надія знайти тих, що вижили. Тільки після цього було заявлено про загибель п'яти співробітників Росатому, які займалися роботами, пов'язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який перебував у складі ракети", - повідомили в департаменті.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президенти Росії і Франції Володимир Путін і Еммануель Макрон під час переговорів обговорювали проблему обміну утримуваних осіб в Росії і Україні.

17:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що чекають від президента України Володимира Зеленського сигнали, але не "у соцмережах, а в реальності".

10:33, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

В адміністрації президента США почали розгляд питання про скасування практики надання автоматичного громадянства людям, які народилися на території США в родинах мігрантів.

09:09, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент Франції Еммануель Макрон напередодні саміту "Групи семи" зробив заяву щодо перспективи повернення Росії до групи промислово розвинених країн.

08:37, Сьогодні

Банківський сектор України встановив рекорд, - НБУ

22 серпня 2019, 17:35
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

За сім місяців 2019 року платоспроможні банки отримали 36,7 млрд грн чистого прибутку, що у 3,7 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (9,8 млрд грн). 

Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Регулятор інформує, що доходи банків у поточному році зросли на 30% до 141,4 млрд грн, тоді як витрати – на 6% до 104,7 млрд грн.

У Нацбанку серед основних факторів зростання банківського прибутку називають зокрема:
-    зростання чистих процентних доходів банків на 19% до 46,3 млрд грн;
-    зростання чистих комісійних доходів банків на 16% до 24,7 млрд грн;
-    позитивний результат від переоцінки та від операцій купівлі-продажу – 10,6 млрд грн; 
-    низький обсяг відрахувань банками в резерви – 6,3 млрд грн проти 11,6 млрд грн минулого року. 

Нагадаємо, Національний банк України прогнозував, що обсяг нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом складе 5-10 мільярдів доларів.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Підвищення тарифу на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 6% до 21,593 гривні/куб. м ініціює комунальне підприємство "Київводоканал".

09:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Новий очільник Групи Світового банку приїде до України з першим візитом, щоб обговорити земельну реформу.

20 серпня, 22:16
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Серйозне інфекційне захворювання Африканська чума свиней була зафіксована Держпродспоживслужбою у Львівській області в селі Кавське Стрийського району.

20 серпня, 07:53
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Команда Президента готує три рішення, які мають сумарно призвести до пониження вартості електроенергії для промисловості на 20%

19 серпня, 21:17