Нацполіція спільно з ФБР заблокувала діяльність міжнародної банди, що ошукала іноземців на 7,5 мільйонів доларів США (Фото, Відео)
Громадяни України та іноземці організували міжнародну шахрайську схему. Через спеціальні створені торговельні платформи та кол-центри виманювали у громадян кошти, які надалі легалізували шляхом запуску бізнес-проєктів, купівлі нерухомості та криптовалюти.
У межах міжнародного співробітництва слідчі Головного слідчого управління, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора спільно з іноземними колегами Сполучених штатів Америки задокументували та припинили діяльність злочинної організації. ЇЇ учасники налагодили функціонування масштабної міжнародної шахрайської "схеми". За отриманою інформацією від іноземних колег українські поліцейські розпочали власне кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Про це повідомляє пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції у четвер, 7 жовтня.
"Українські поліцейські встановили, що організували схему та забезпечували її діяльність іноземці та громадяни України. Між лідерами та учасниками злочинної організації були чітко розподілені ролі: контроль за діями учасників та фінансами, їх розподіл між усіма, пошук працівників кол-центрів, легалізація коштів. Крім того, вони ретельно маскували свою злочинну діяльність. Діяли зловмисники за наступною схемою створили відповідні сайти – торговельні платформи, які нібито дозволяли отримувати прибуток шляхом проведення операцій з купівлі-продажу різних активів, за допомогою програмного інтерфейсу імітували проведення операцій та зростання прибутку у сотні разів, співробітники створених кол-центрів телефонували інвесторам, які подали заявки на отримання прибутків, представлялися агентами торговельних платформ та пропонували внести додаткові кошти за надання комісійних послуг - 15% від загальної суми прибутку, отримували кошти та блокували акаунти потерпілих, переказували гроші на рахунки підконтрольних фірм у різних країнах, легалізували кошти шляхом запуску бізнес-проєктів, придбання нерухомості та криптовалюти", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що кол-центри функціонували у Києві та Харкові, їхній штат налічував понад 40 осіб, серед яких були іноземці. Усіх ретельно підбирали, обов’язкова умова прийняття на роботу – володіння іноземними мовами. Наразі встановлено, що за такою схемою зловмисники ошукали лише громадян США на 7,5 мільйона доларів.
"5 жовтня оперативники та слідчі за силової підтримки спецпідрозділу ДСР провели 23 санкціонованих обшуки на території Києва, Київської та Харківської областей. У результаті, правоохоронці припинили діяльність двох шахрайських кол-центрів, вилучили комп’ютерну техніку, флешнакопичувачі, крипто носій, документацію, банківські картки та грошові кошти. Поліцейські спільно з іноземними колегами з ФБР проводять подальші спільні процесуальні заходи для встановлення усіх осіб, причетних до функціонування оборудки, та повного кола потерпілих", – додали у пресслужбі.
Нагадаємо, в Києві сталася масштабна ДТП на Набережному шосе. Компанія молодих людей на Toyota протаранила таксі, знесла рекламний щит і застрягла на відбійнику. Також ASPI news повідомляло, що в Києві Volksvagen виїхав на зустрічну і протаранив рекламний банер на узбіччі.
Викрили схеми ухилення від мобілізації слідчі обласного управління поліції спільно з регіональним Управлінням СБУ.
“Він пропав, і рота його пропала. Коротше, всю роту знищили. І ось тиждень тому це підтвердили”, - нервує росіянин з фронту.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області викрили групу осіб, які займалися незаконним виготовленням та розповсюдженням тютюнових виробів.
НАБУ та САП спільно із СБУ викрили масштабну корупційну схему під час закупівель оборонної продукції для Сил логістики ЗСУ.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеській області завершили досудове розслідування та передали до суду справу проти групи осіб, які завдали бюджету значної матеріальної шкоди, зловживаючи своїм службовим становищем.
НАБУ повідомляє про винесення обвинувального вироку двом державним підприємствам «Укроборонпрому» у справі, щодо розтрати майже 3,5 млн грн державного бюджету.
Детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області викрито групу осіб, які незаконно виготовляли та продавали фальсифіковане пальне на території кількох областей.
У повітряному просторі Києва 17 листопада було виявлено та знищено кілька крилатих ракет Х-101/55, кілька аеробалістичних ракет "Кинджал", кілька балістичних ракет "Іскандер-М" (KN-23), а також, імовірно, гіперзвукову ракету типу "Циркон" і до десятка ударних безпілотників.
Оголошеного в державний і міжнародний розшук народного депутата від фракції "Слуга народу" Андрія Одарченка засуджено до восьми років позбавлення волі заочно за спробу надання неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Міністр транспорту Росії та колишній губернатор Курської області Роман Старовойт визнав факт мародерства серед російських військових у селах Глушковського району.
Викрили схеми ухилення від мобілізації слідчі обласного управління поліції спільно з регіональним Управлінням СБУ.
“Він пропав, і рота його пропала. Коротше, всю роту знищили. І ось тиждень тому це підтвердили”, - нервує росіянин з фронту.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області викрили групу осіб, які займалися незаконним виготовленням та розповсюдженням тютюнових виробів.
НАБУ та САП спільно із СБУ викрили масштабну корупційну схему під час закупівель оборонної продукції для Сил логістики ЗСУ.