Шахрайську схему викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Полтавщини. Це була спільна операція зі Слідчим управлінням обласної поліції, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов наголосив, що протидіяти шахрайствам потрібно комплексно, використовуючи весь арсенал правових інструментів та превентивних методів. Серед таких, власне, інформаційно-роз’яснювальна робота, яку наразі здійснюють поліцейські області.
В Києві два вірменина та українець вимагали в трьох громадян Таджикистану понад дві тисячі доларів США, пообіцявши допомогти в продовженні строків перебування в Україні. Не маючи наміру фактичного надання допомоги, вони повідомили потерпілим про нібито вилучення їх паспортів Службою безпеки України.
CБУ викрила зловмисників, які підробили та намагалися використати "документ за підписом начальника кібердепартаменту СБУ" щоб "розморозити" раніше заблоковані фіктивні підприємства. Таким чином вони хотіли відновити роботу конвертаційного центру, який щомісяця завдавав державному бюджету збитки на 20 мільйонів гривень.
Чимало українців мріють взимку хоча б на кілька днів з’їздити у засніжені Карпати. Але будьте пильними, такою популярністю зимових курортів користуються й шахраї. Особливу увагу варто приділити дистанційній оренді житла.
В Україні шахраї почали розсилати громадянам повідомлення від імені МОЗ, з проханням надіслати номер банківської картки для отримання тисячі гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу. Міністр Віктор Ляшко підкреслив, що МОЗ таких повідомлень нікому не надсилало.
Служба безпеки України викрила масштабну "ботоферму" у Чернівцях. Ділки спеціалізувалися на "вирощуванні" бот-акаунтів у соціальних мережах, які вони продавали на чорному ринку.
Державне бюро розслідувань викрило шахрайську схему "продажу" земель лісового фонду в околицях Києва. Довірені особи керівника ОТГ за 600 тисяч доларів США обіцяли підприємцю "вирішити питання" про виділення місцевою радою 1,2 гектара земельних ділянок лісового фонду під будівництво торговельного центру.
Служба безпеки України встановлює обставини реалізації шахрайської схеми. Дзвінки надходять здебільшого родичам військових української армії.
У Кам'янському Дніпропетровській області шахрайки виманили у 75-річної жінки гроші та золоті прикраси. Затримати їх не вдалося, тому поліція просить допомогти у встановленні осіб та пошуці шахрайок.
В Києві члени злочинної групи, відповідно до заздалегідь розподілених ролей, орендували нежитлові приміщення в центральній частині Києва та облаштовували їх під фіктивні пункти обміну валют. Отримавши від клієнта валюту для обміну, зловмисники зникали із грішми через запасний вихід.
В Києві поліцейські затримали двох жінок, які шахрайським шляхом виманювали гроші у людей похилого віку. За схемою "Ваш родич потрапив у ДТП", зловмисниці виманили у пенсіонерів майже 230 тисяч гривень.
Громадяни України та іноземці організували міжнародну шахрайську схему. Через спеціальні створені торговельні платформи та кол-центри виманювали у громадян кошти, які надалі легалізували шляхом запуску бізнес-проєктів, купівлі нерухомості та криптовалюти.
Правоохоронці встановили обставини реалізації масштабної схеми. Група шахраїв-псевдоперевізників очікує рішення судової інстанції.
Слідчі встановили обставини реалізації шахрайської схеми. Під виглядом залучення інвестицій банда грабувала іноземців.
Правоохоронці у Харкові заблокували call-центри шахраїв. Вони телефонували від імені банків та вимагали кошти.
У Чернігові місцева жителька віддала шахраям 40 тисяч гривень за "фотодокази" зради чоловіка. Шахраї просто зникли разом з грошима потерпілої, яка так і не отримала оплачений нею "компромат".
Трьом фігурантам повідомлено про підозру за фактами протиправного заволодіння майном двох підприємств, а також легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Шахраї заволоділи житловими квартирами в Києві на загальну суму понад 51 мільйон гривень, які на праві власності належали іноземним інвесторам.
На Тернопільщині поліцейські викрили групу шахраїв, що складалась з п’яти осіб, зокрема двох організаторів та трьох виконавців, які, під приводом працевлаштування за кордоном, ошукували громадян. Фігуранти обдурили 192 особи та привласнили півтора мільйона гривень.
Поліція притягує до відповідальності трьох чоловіків, які, перебуваючи під вартою, займалися телефонним шахрайством. Зловмисники виманювали в українців гроші за неіснуючі товари та послуги з міжміської доставки вантажів. Аби втримати клієнтів "на гачку", шахраї навіть імітували перебування машини в дорозі за допомогою акторських здібностей та звукових записів.