Аваков: Макрон високо цінує співпрацю з Україною

Автор:
8
последние новости в Украине останні новини в Україні

На Міжнародному авіакосмічному салоні Ле Бурже президент Франції Еммануель Макрон і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обговорили питання співпраці в авіаційній галузі.

Про це Аваков написав у Twitter.

"Президент Франції Еммануель Макрон високо оцінив співпрацю України та Франції: разом з AirbusHeli розвиваємо систему безпеки МВС, Антонов та SAFRAN – створюємо військово-транспортний Ан-188. Зміцнюємо наше партнерство і технічну потужність України", – написав Аваков.

14 липня 2018 року МВС підписало контракт з Airbus Helicopters на закупівлю 55 вертольотів моделей H225, H145, Н125 для МВС. У грудні 2018 року надійшли два перші вертольоти за контрактом із французькою компанією Airbus Helicopters.

Нагадаємо, Бріжит Макрон розповіла Олені Зеленській про структуру її офісу й Хартію, що окреслює завдання та ініціативи, які курує перша леді. 

Дружина Президента Франції також поділилася досвідом організації різних проектів, що проходять під патронатом першої леді. Основна увага при цьому зосереджена на освіті та охороні здоров'я, питаннях, пов'язаних з дітьми та підлітками.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив, що позачергове засідання парламенту може відбутися 9 або 10 квітня. Головним питанням у порядку денному буде внесення змін до Держбюджету.

22:33, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський і Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео в телефонній розмові обговорили питання протидії коронавірусу та подолання наслідків пандемії. 

21:33, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Кабінеті міністрів України планується зустріч "малої" фракції "Слуга народу" за участю прем’єр-міністра та заступників голови фракції СН "для вирішення важливих для держави питань".

20:39, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Україні з'явився керівник Чорнобільської зони.

16:05, Вчора

Україна на карантині: юрист розповів, чи можуть звільнити або знизити зарплату

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Постанова Кабінету міністрів від 11 березня передбачала введення карантинних заходів з метою протидіяти поширенню інфекції COVID-19. Після продовження терміну карантину такі заходи безпосередньо вплинули на фінанси як простих громадян, так і на бюджет країни.

Внаслідок поширення вірусу прогнозовано знижуються обсяги виробництва на підприємствах і збільшується безробіття. У зв'язку з чим парламентом була ухвалена низка законів з метою підтримати працівників і роботодавців на час карантину:

  1. Закон №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19";
  2. Закон №3220 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період карантину";
  3. Закон №3275, спрямований на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій.


Яким чином ці закони захищають українців, які фізично не можуть працювати в період карантину і чи можуть роботодавці, спираючись на дану ситуацію, знижувати зарплату або звільняти? Кореспонденту ASPI news про це розповів адвокат "Barristers" Вадим Колокольников.

"Відразу потрібно зазначити, що в умовах карантину, з самого його початку, було встановлено тимчасову заборону на роботу закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів і тому подібних. Роботодавець в такому випадку самостійно вирішував - припиняти чи продовжувати роботу. Він повинен був забезпечити віддалену роботу через Інтернет для своїх співробітників або взагалі встановити режим простою підприємства. Таким чином, в перші дні карантину працівникам надали можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, термін якої не включався до загальної - 15 днів.

Після того, як режим карантину продовжили до 24 квітня, підприємствам надали право змінити режим своєї роботи або визначити період карантину як "простій". Важливо, в цей період за працівником зберігається його заробітна плата, тобто його не можуть "викинути" на вулицю. Роботодавці наразі можуть доручати співробітникам працювати з дому, і оплата праці передбачається в повному обсязі, але це за погодженням між працівником і роботодавцем. Гнучкий графік також жодним чином не тягне за собою зміни в оплаті праці і не впливає на обсяг трудових прав працівників. Також потрібно зазначити, що період перебування в лікарні або на самоізоляції, станом на 5 квітня, зараховується як тимчасова непрацездатність з оформленням лікарняного листа.

Підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що карантин не є юридичною підставою для невиплати роботодавцем заробітної плати, переведення працівника на іншу роботу, обмеження прав працівників, або надання права звільнити працівника з посади. Для зміни існуючих умов праці або звільнення повинні бути вагомі підстави, передбачені положеннями "Кодексу законів про працю", і карантин до них не відноситься".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 7 квітня, проходить брифінг керівника Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Київській області Василя Слободяника. Голова управління повідомить про ситуацію з пожежами в екосистемах на території Київської області та в Чорнобильській зоні.

09:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

З 1 квітня 2020 року Пенсійний фонд України (ПФУ) провів автоматичний перерахунок виплат пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсій продовжували працювати.

21:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Засновниця і голова правління "Всеукраїнської Асоціації Фінансових компаній" Ганна Замазєєва розповіла, як разом зі своїм чоловіком захворіла на коронавірус. Історію, як проходила процедура лікування та одужання, жінка описала на своїй сторінці в Facebook.

19:47, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Бізнесмен і меценат Павло Фукс у своєму Telegram-каналі привів аналіз факторів, які допомогли деяким країнам уникнути жорсткого і тривалого карантину через протистояння пандемії COVID-19. 

19:17, Вчора