Генсек НАТО Столтенберг підтримав удари по території РФ з F-16

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг підтримує, аби Україна завдала удари по території Російської Федерації з винищувачів F-16, коли вони прибудуть до України.
Про це Столтенберг сказав на брифінгу в Брюсселі на початку зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу. Зокрема, у нього запитали, чи буде до кінця літа підготовлено достатню кількість українських пілотів для F-16 і чи треба надати дозвіл на завдання ударів по території Росії з цих літаків.
Як сказав Столтенберг, союзники Альянсу наполегливо працюють разом з Україною з підготовки пілотів та технічного персоналу, аби мати можливість підтримувати технічне обслуговування. "Вони наполегливо працюють, аби зробити це якомога скоріше. Я буду обережним у називанні будь-яких конкретних термінів. Але це велика справа. Докладається багато зусиль", - сказав Столтенберг.
Генеральний секретар нагадав, що працюють навчальні центри, у тому числі у Румунії. Він запевняє, що усе робиться максимально швидко, але це не стане функціональним, поки не буде безпеки і захисту.
Водночас, за його словами, різні союзники запровадили різні обмеження на застосування їхнього озброєння, але він вітає той факт, що деякі союзники послабили обмеження стосовно ураження військових об'єктів на території РФ. "Ми маємо розуміти, що відбувається. Це агресивна війна. Росія напала на Україну. І це кричуще порушення міжнародного права. Відповідно до міжнародного права, Україна має право на самооборону, і право на самооборону також включає нанесення ударів по законних військових цілях на території агресора, Росії. Якби вони не були здатними цього робити, тоді ми би просили їх намагатися обороняти себе, відстоювати право на самооборону з одною рукою, зв'язаною за спиною", - наголосив Столтенберг.
Він додав, що самооборона - це не ескалація, а право, закріплене у Статуті ООН. "Ми маємо право допомогти Україні відстояти право, і роблячи це, союзники не стають стороною конфлікту", - уточнив Столтенберг.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.