"Не вірно зрозуміли": Саакашвілі пояснив свої слова про відмову від кредиту МВФ

Автор:
380
последние новости в Украине останні новини в Україні

Фото: delo.ua.

Голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі заявив, що будь-які спроби зараз вийти з програми МВФ будуть грати на руку тільки ворогам України. Але стратегічно, Україна повинна рухатись до ситуації, коли допомога від МВФ більше не буде потрібна.

Міхеїл Саакашвілі запевнив, що виступає за зміцнення міжнародних зв'язків, які корисні для посилення реформ в Україні. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook у п'ятницю, 15 травня.

"Деякі люди неправильно зрозуміли мою позицію з МВФ. Я багато разів говорив, що поки Україна не має альтернативи доброго співробітництва, оскільки особливо у часи кризи Україні потрібні гроші, і більше того, МВФ зіграв важливу роль у просуванні деяких таких необхідних реформ", – написав він.

Саакашвілі каже, що виступає за зміцнення зв'язків, які корисні для посилення реформ в країні.

"Стратегічно, як це зробила Грузія під час мого президентства, ми повинні рухатися до ситуації, коли допомога МВФ більше не потрібна, оскільки у нас будуть здорові фінанси й наша власна програма радикальних реформ", – резюмував він.

Напередодні Саакашвілі заявив, що Україна сильна і може відмовитися від співпраці з МВФ.

"Мені здається, що при всьому тому, що ми зараз зобов'язані співпрацювати з МВФ, ви подивіться, скільки вони нам грошей дають. Вони дають нам грошей рівно стільки, щоб ми просто розраховувалися за зовнішні борги. І ми через це змушені постійно ходити на уклін. Я в свій час в Грузії відмовився від послуг МВФ", – зазначив він.

7 травня стало відомо, що Україна і МВФ відклали підготовку до раніше попередньо узгодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF і готують 18-місячну програму Stand-by.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Адвокати п’ятого президента Петра Порошенка провели пресконференцію щодо кримінальної справи про колекцію картин, які нині арештовані в Музеї Гончара. Юрист Ілля Новіков прокоментував матеріали справи і фаховий рівень слідчих ДБР.

17:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №2450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові". За проголосували 247 народних депутатів.

16:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Ігор Коломойський закликав порушити справу проти п’ятого президента Петра Порошенка. Бізнесмен вважає, що колишній чиновник прагнув контролювати телеканал «1+1».

16:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що поширення російських паспортів на Донбасі та відновлення довіри з іноземними партнерами – головні проблеми для повноцінного діалогу між Україною, Росією та Заходом.

15:23, Сьогодні

Зеленський створив Раду з вищої освіти: подробиці

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань розвитку вищої освіти. Також він визначив завдання для Кабінету міністрів України, які необхідно виконати для поліпшення якості освіти в країні.

Президент України Володимир Зеленський розпорядився створити Раду з питань розвитку вищої освіти. Про це в середу, 3 травня, глава держави написав на своїй сторінці в Facebook.

"Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців - відповідно до потреб української економіки. Визначити, яким професіям ринок перенасичений, а які, навпаки, гостро затребувані в найближчі роки", - заявив Зеленський.

Стратегію розвитку вищої освіти на 2021-2031 роки новий Рада повинна буде розробити спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та Національною академією наук. Термін виконання завдання - до 1 листопада 2020 року. Також до 1 грудня будуть затверджені держпрограми розвитку науково-дослідної інфраструктури та мережі студентських гуртожитків.

"Серед іншого, потрібно популяризувати вивчення математичних і природничих наук. Україна - це земля винахідників і першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з'явитися нові Сікорські, Корольови та Вернадські", - вважає президент.

Він доручив Раді забезпечити розробку плану заходів з популяризації природничих наук і математики, який буде затверджений до 1 вересня 2020 року. Ще одним першочерговим завданням Зеленський вважає популяризацію української освіти серед іноземців. За його словами, це забезпечить економіці додаткові надходження та встановлення міцних міждержавних зв'язків. План реалізації цієї задачі буде представлений і затверджений до 1 вересня. Розповів президент і про новий орган, який повинен буде пропонувати ініціативи з покращення умов освіти в Україні.

"Указом створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при Президентові України. Його завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості і змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії вищих навчальних закладів, механізму залучення приватних інвестицій і розвитку державно-приватного партнерства", - зауважив Зеленський. 
Крім того він заявив, що не має наміру зосереджуватися лише на вищу освіту."Найближчим часом ми проведемо зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти та разом визначимо шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів", - повідомив президент.

Раніше повідомлялось, що шість вищих навчальних закладів України з Києва, Харкова, Львова та Сум увійшли до рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings 2020. Найбільш престижним в країні виявився Харківський національний університет ім.  В.Н.  Каразіна. Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію про передачу Києво-Печерської лаври від Української православної церкви (МП) до Православної церкви України (ПЦУ) заявив, що управлінням об'єктами державної власності займається Кабінет Міністрів України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ірина Венедіктова, будучи т.в.о. директора ДБР, та її тодішні заступники Олександр Бабіков і Олександр Соколов перевищили свої повноваження, ініціювавши розслідування щодо картин Петра Порошенка. Адвокат Порошенка Ігор Головань повідомив подробиці.

18:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Під КМДА 3 червня пройшла акція зооактивістів, які вимагали відставки в.о. директорки КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Оксани Кошак. Активісти протестували проти евтаназії бездомних тварин та тварин-інвалідів, а також проти припинення безкоштовної стерилізації.

17:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Жінка тривалий час у київському метрополітені просить гроші, щоб «поїхати додому». Її знову побачили на станції метро Золоті Ворота.

17:48, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект №2697. Документом передбачено посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху пішоходами.

17:18, Сьогодні