США та партнери по НАТО пообіцяли Україні 1 мільярд доларів на ППО
Окрім систем Patriot і SAMP-T, найближчими місяцями США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони та сотні додаткових перехоплювачів впродовж наступного року.
США та партнери окрім систем Patriot і SAMP-T, найближчими місяцями планують надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони. Загалом партнери пообіцяли виділити понад $1 млрд на підтримку ППО України. Про це йдеться у спільній заяві лідерів США, Нідерландів, Німеччини, Італії, Румунії та України, яку оприлюднили у Білому домі.
У заяві йдеться, що США, Німеччина та Румунія надають додаткові батареї Patriot; Нідерланди та інші партнери - компоненти Patriot для забезпечення роботи батарей; Італія - додаткову систему SAMP-T. "Ми працюємо над подальшим оголошенням цього року додаткових стратегічних систем ППО для України", - йдеться у заяві.
Крім того, найближчими місяцями США та партнери мають намір надати Україні десятки тактичних систем протиповітряної оборони, зокрема NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та системи Gepard.
Кілька членів Альянсу, включаючи Канаду, Норвегію, Іспанію та Велику Британію, продовжуватимуть відігравати важливу роль у забезпеченні цими системами, а багато інших прихильників України допомагатимуть їм у цьому. "Сполучені Штати переналаштують планові поставки критичних перехоплювачів протиповітряної оборони для іноземних військ у координації з партнерами, щоб вони були доставлені в Україну, надаючи Україні сотні додаткових перехоплювачів протиповітряної оборони протягом наступного року", - сказано у заяві.
Підписанти висловили вдячність коаліції з понад 50 країн, яка продовжує надавати безпекову допомогу Україні, Ініціативі "Негайні дії щодо протиповітряної оборони", якій партнери пообіцяли надати понад 1 мільярд доларів на протиповітряну оборону України, а також Об’єднаній коаліції можливостей протиповітряної та протиракетної оборони, очолюваній спільно Німеччиною та Францією. "Ми також вітаємо роботу НАТО з підтримки зусиль України з розробки сумісної з НАТО інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони. Наше послання Москві та світу чітке: наша підтримка України є сильною та непохитною", - йдеться у заяві.
Російська влада продовжує шукати нові пояснення для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну.
Кремль відкинув ідею створення буферної зони на Донбасі, яка фігурує серед пропозицій України, США та Європи щодо припинення війни.
Україна отримала нову партію ракет для протиповітряної оборони, зокрема додаткові боєприпаси для комплексів Patriot та ракети AIM.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в разі потенційного нападу Росії на Естонію захищати країну передусім має НАТО.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що іноземні партнери позитивно сприйняли перший в історії України парад повітряних, наземних і морських безпілотних систем, який відбувся у Києві до Дня Незалежності.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава та Київ не мають наміру повертатися до залежності від Москви.
Американський генерал у відставці та колишній спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що Москва помилково вважає себе стороною, яка перемагає у війні.
У Польщі заявили про можливе серйозне погіршення відносин з Україною та іншими європейськими державами, якщо Степана Бандеру і Романа Шухевича перепоховають у Національному пантеоні України. Варшава водночас наголошує, що продовжує підтримувати Київ у війні проти Росії.
Українські пілоти одночасно використовують радянські винищувачі та сучасні західні літаки, зокрема F-16 і Mirage. Як розповів Юрій Ігнат, перехід на нову техніку відбувся у надзвичайно стислий термін, а результати роботи українських льотчиків вражають навіть представників НАТО.
Володимир Зеленський заявив, що Росія намагається домогтися повного блокування морського коридору в Чорному морі, однак наразі їй цього зробити не вдалося. За словами президента, попри удари по портовій інфраструктурі, щодня кілька суден продовжують заходити до портів Великої Одеси та виходити з них.
Російська влада продовжує шукати нові пояснення для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну.
Кремль відкинув ідею створення буферної зони на Донбасі, яка фігурує серед пропозицій України, США та Європи щодо припинення війни.
Україна отримала нову партію ракет для протиповітряної оборони, зокрема додаткові боєприпаси для комплексів Patriot та ракети AIM.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в разі потенційного нападу Росії на Естонію захищати країну передусім має НАТО.