Терористи й тирани не мають перемогти, я не можу допустити це – Байден

Президент США Джо Байден закликав Конгрес проявити єдність у питанні допомоги для України та наголосив, що він "відмовляється допустити" ситуацію, що через політичні чвари у США підтримка України опиниться під загрозою.
Про це він сказав у спеціальному зверненні вночі 20 жовтня за Києвом. Байден зазначив, що подасть у Конгрес терміновий бюджетний запит на фінансування потреб національної безпеки США з коштами у тому числі для підтримки Ізраїлю та України, та назвав це інвестицією, "безпекові дивіденди" від якої відчують багато поколінь американців. "Що стосується України, я прошу Конгрес забезпечити щоб ми могли продовжувати надавати Україні необхідну їй зброю без зупинок, щоб Україна могла зупинити варварство Путіна", – підкреслив президент США.
Байден наголосив, що Київ досягнув вже великого успіху, нагадавши, що на початку Кремль розраховував на успішний "бліцкриг", а натомість Україна за підтримки коаліції союзників під лідерством США поступово повертає окуповані території. "Що станеться, якщо ми зараз підемо? Ми ключова держава (у процесі допомоги Україні). А Путін тим часом пішов до Ірану і Північної Кореї", – нагадав він.
Байден наголосив, що у випадку військової допомоги Україні не йдеться про участь американських військ, а лише про системи озброєння, важливі для деокупації і для того, щоб захищати тил від ракетного терору.
Він також наголосив, що Україні віддають зброю з американських складів, а кошти йдуть якраз на те, щоби поповнити їх новою зброєю американського виробництва. "Як і в роки Другої світової, зараз патріотичні американські робітники створюють "арсенал демократії" і роблять внесок у боротьбу за свободу", – зазначив Байден.
Президент поділився згадкою про довгу подорож до Києва у лютому 2023 року, у якій його супроводжувала лише невелика група охорони і декілька радників. "Але коли я вийшов з потяга і зустрівся із президентом Зеленським, я не почувався так, що я там один. Я ніс із собою ідею Америки, обіцянку Америки до людей, які зараз борються за те саме, за що й ми 250 років тому – свободу, незалежність, самовизначення.
І коли ми із Зеленським йшли вулицями і десь далеко завили сирени, я ще сильніше, ніж будь-коли, відчув те, у що вірив: Америка є маяком для світу, досі… Люди завдяки нам вірять у кращий світ, краще майбутнє", – зазначив він. "У нас вдома є певні розбіжності, і нам потрібно їх подолати. Ми не можемо допустити, щоби дріб’язкова, упереджена, "сердита" політика стала на заваді нашій відповідальності як великій державі. Ми не можемо допустити і не допустимо, щоби терористи на зразок ХАМАС і тирани на зразок Путіна перемогли. Я відмовляюся допустити це", – підкреслив Байден.
"У такі моменти ми маємо пам’ятати, ким ми є. Ми – Сполучені Штати Америки. І немає нічого неможливого для нас, якщо ми згуртовані", – завершив президент США.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.