последние новости в Украине останні новини в Україні

Порошенко Петро

П'ятий президент України, голова партії "Європейська Солідарність"

Приголомшлива перемога  під час важких президентських виборів 2014 року обернулася для Петра Порошенка такою ж приголомшливою поразкою на виборах 2019 року. Зараз, трохи спустившись кар'єрними сходами, Порошенко йде зі своєю політсилою у народні депутати до парламенту.

Народився: 26 вересня 1965 року в Болграді, Одеська область.

Освіта: у 1989 році закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права КНУ ім. Шевченка за спеціальністю міжнародні економічні відносини, у 2002-му - захистив в Одеській юридичній академії кандидатську дисертацію на тему "Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні".

Родина: Батько: Олексій Порошенко, керівник "Прайм Ессетс Кепітал", керує всіма статками Петра. Дружина: Марина Порошенко. Діти: Олексій Порошенко — народний депутат 8-го скликання, Михайло Порошенко, Євгенія Порошенко та Олександра Порошенко. 

Картинки по запросу порошенко з родиною

БІЗНЕС

Насамперед, принаймні до 2014 року, Петро Порошенко був більш відомий саме як бізнесмен та олігарх. Починав свій підприємницький шлях п'ятий президент України ще у 90-х роках у сфері, яка зараз вже стала синонімом його імені - кондитерських виробів. 

Зерном його бізнес-імперії стали какао-боби, які він постачав на кондитерські фабрики країни. Гроші від імпорту він ретельно відкладав, щоб згодом почати скуповувати ці самі кондитерські підприємства, які були на грані банкрутства. 

Всі ці підприємства він згодом об'єднує під одним брендом - "Рошен".

Перед тим, як перейти до основної частини про бізнес пана Порошенко, треба трохи розповісти про його батька Олексія, бо саме завдяки йому Петро зміг розбудувати свою імперію. 

Навколо постаті Олексія Порошенка ходить багато чуток, найголовніша - насправді він єврей прізвище якого при народженні було Вальцман. Хтось приводить аргументи "за" цю теорію, а хтось її вдало спростовує . Хоча насправді жодного офіційного чи повністю достовірного факту, який підтверджує ту чи іншу теорію знайти не вдасться. 

Втім, це не важливо, в житті свого сина Олексій відзначився не національністю, а своїми досягненнями в підприємництві. Саме батько першим в сім'ї збудував значні статки за часів Радянського союзу. Його пов'язують з незаконними поставками зброї з Придністров'я, на яких він і заробив перший капітал. Проте офіційно він був головою концерну "Укрпромінвест" - материнської компанії всіх підприємств Порошенків, яка існувала до 2012 року. 

Власними зусиллями Петро Порошенко та його батьки змогли стати володарями більше ніж ста різноманітних підприємств. Повний список можна знайти у декларації Порошенка-молодшого за 2018 рік. Проте, зазначимо найбільш відомі з них: корпорація "Рошен", закритий корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", "Фірма "Екран", "Міжнародний Інвестиційний Банк", "Севастопольський морський завод", "Укрпромінвест-Трейд", Ліпецька кондитерська фабрика "Рошен" та багато різних телеканалів та радіо. 

Після публікації цієї декларації українців сколихнула волна невдоволення - за 2012-й рік Порошенко збільшив свої статки більше ніж у 100 разів задекларувавши 1,56 мільярдів доходів. 

ПОЛІТИКА

У 1998 році Порошенко вперше потрапляє у парламент по мажоритарному округу у Вінницькій області як член партії Віктора Медведчука "СДПУ(о)". Згодом покидає Медведчука та створює власну фракцію, а потім і партію, "Солідарність", яка у 2000-му році приєднується до "Партії регіонального відродження "Трудова солідарність України" - майбутньої "Партія регіонів".

В амбіціях у пана Порошенка завжди були тільки найвищі посади, а в "Партії регіонів" він був лише заступником голови. Мабуть, тому він довго там не протримався та вже у 2001-му "Солідарність" виходить з її складу та  приєднується до виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". З цією політсилою він пробув найдовше. 

За часів президента-втікача Віктора Януковича обіймав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі. 

Порошенко йшов своїм політичним шляхом разом зі своїм бізнесом та ніколи від нього не відмовлявся. Так, у вересні 2005-го проти нього порушили кримінальне провадження. Тоді держсекретар Олександр Зінченко звинуватив Порошенка у корупції та вимагав від нього відокремити бізнес від політики. В ході цього скандалу Порошенко пішов зі своєї посади секретаря РНБО, а провадження проти нього закрили. 

Картинки по запросу петро порошенко с отцом

Після Революції Гідності Петро Порошенко на хвилі популярності одержав безкомпромісну перемогу (54,7%) на виборах та став п'ятим президентом України. 
Тоді Порошенко обіцяв побороти корупцію та відмовитись від свого бізнесу. Але найголовніше - він обіцяв закінчити АТО за декілька годин. Нічого з цього, та ще з декількох десятків обіцянок, він не виконав. 

Після поразки на президентських виборах 2019 року Петро Порошенко перейменовує свій "Блок Петра Порошенко "Солідарність" на "Європейську солідарність" та заявляє про намір йти на дострокові парламентські вибори, а вже у червні Державне бюро розслідувань відкриває проти нього п'ять кримінальних проваджень за заявами Андрія Портнова.

ДОСЯГНЕННЯ НА ПОСТУ ПРЕЗИДЕНТА

Мінський протокол та Мінські домовленості - 5 вересня 2014 року в Мінську була підписана угода про тимчасове перемир'я у війні на сході України. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ посол Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники самопроголошених "ДНР" Олександр Захарченко та "ЛНР" Ігор Плотницький.

11-12 лютого 2015 року підписаний комплекс заходів з виконання Мінського протоколу. Документ був підписаний між президентами Росії, України та представниками самопроголошених республік. 

Люстрація - 9 жовтня 2014 року Порошенко підписав закон "Про очищення влади". Згідно з цим законом, високопосадовці часів Януковича не мають права обіймати державні посади строком на п'ять років. 

Антикорупційне бюро - 14 жовтня 2014 року підписаний указ про створення Національної ради з питань антикорупційної політики, як консультативно-дорадчого органу при президентові.

Декомунізація - низка законів Порошенка, які заборонили радянську символіку, засудили комуністичний режим, також були відкриті архіви радянських спецслужб, а УПА та інші організації були визнані борцями за незалежність України. В рамках цього закону було перейменовано багато вулиць, міст та інших населених пунктів. 

Реформа армії - за цією реформою добровольчі батальйони, які воювали на сході країни були інтегровані в структури ЗСУ, а самі збройні сили мають відповідати стандартам НАТО. 

Томос - за часи та за сприянням Порошенка в Україні була створена Єдина помісна православна церква. 5 січня 2019 року патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію об'єднаної Православної церкви України.

Електронні декларації - 16 березня 2016 року Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році». 

Безвіз - 6 квітня 2017 року Європейський парламент проголосував за надання Україні безвізового режиму з Європою, а вже 11 червня він почав офіційно працювати.  

Картинки по запросу петро порошенко безвіз

СКАНДАЛИ ТА КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ

Наразі Петро Порошенко є фігурантом 19-ти кримінальних справ

"Панамські документи" - у 2016-му року ім'я Порошенка з'являється в "Офшорному скандалі". Тоді стало відомо, що в серпні 2014-го року в офшорній зоні було відкрито декілька компаній на ім'я шостого президента, які продовжували торгувати з Росією під час російсько-української війни. 

Скандал з "Укроборонпром" - журналісти програми "Наші гроші" викрили багаторічну схему відмивання сотень мільйонів гривень з українського оборонного комплексу, до якої, за  словами журналістів, причетний 22-річний Ігор Гладковський - син Олега Гладковського - першого заступника Секретаря Ради національної безпеки та оборони та партнера Петра Порошенка.

"Великий куш" - ще одна схема , яка була викрита журналістами одноіменної програми. 2018 року стало відомо, що близько 2 мільярдів гривень, які були арештовані та вважалися здобутими незаконно оточенням Януковича, були перераховані з банку "ВБР банк" до банку Порошенка і майже одразу частина з них була знята готівкою через касу "Міжнародного інвестиційного банку", контрольний пакет акцій якого належать Петру Порошенко.

КАЗУСИ

Зірвана шапка - у лютому 2019 року під час зустрічі з українцями в Запоріжжі Петро Порошенко зірвав шапку з голови дівчини. Це сталося, нібітися, через те, що вона, чи хтось інший вигукнув фразу "чому ви переслідуєте Анатолія Шарія?". 

Шепнув за ніс - під час того ж візиту до Запоріжжя Петро Порошенко схопив за ніс незнайомого чоловіка, при цьому він посміхався. 

Погрози побиттям - під час агітаційного візиту до Хмельницького дехто з натовпу вигукував "Ганьба" в сторону Петра Порошенка, на що п'ятий президент відповів: "Вони думають, що ми будемо постійно спостерігати, і для того, щоб нас перемогти, треба послати одного провокатора, який, коли зберуться нас тисячі, буде стояти і казати: "Ганьба!". В наступний раз по пиці отримаєте - тому що добро має бути з кулаками".

Анекдот про самбу - у лютому 2019 року під час виступу Петро Порошенко вирівшив розповісти анекдот про Кубу та самбо, за допомогою якого він провів паралелі з тим як в нас робиться євроінтеграція. 


П'ятий президент України Петро Порошенко - це людина, яка вдало поєднує політичне життя та відстоювання власних бізнес інтересів. Він був поруч майже з усіма попередніми президентами, а за часи свого президентства його бізнес-імперія збільшилась в декілька разів та сягнула до більш ніж 100 підприємств.  
Попри свої обіцянки, яких було більше ніж достатньо, Порошенко бізнес не продав, корупцію не подолав та навіть сам фігурував в різних схемах.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2