Україна розробить електронну систему управління запасами ліків

Автор:
39
последние новости в Украине останні новини в Україні

Ця платформа дозволить налагодити процес моніторингу залишків препаратів у лікарнях та зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів.

Зараз інформування громадськості відбувається через сайти обласних департаментів охорони здоров‘я та за допомогою інформаційних повідомлень у лікарнях, проте часто інформація про закуплені ліки не оновлюється регулярно, є незручною для пацієнта, а в деяких обласних департаментах немає робочого сайту, тому потрібної інформації жителі і жительки області одержати не можуть.

"Зараз Міністерство охорони здоров‘я раз на місяць отримує інформацію про залишки ліків і вакцин в регіонах. Ця інформація не завжди коректна. Вона потрібна нам в реальному часі і в зручному форматі, коли в один клік ми зможемо побачити залишки ліків у кожній лікарні. Так ми зможемо не лише забезпечити безперебійну доступність лікарських засобів для пацієнтів і пацієнток, а й звести до мінімуму брак і надлишок ліків", - зазначає Ольга Стефанишина, заступник Міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції.

Запуск платформи eStock і автоматизація процесу управління запасами лікарських засобів суттєво спростить роботу медперсоналу, оскільки вони зможуть легше контролювати надходження, витрати, списання, інвентаризацію, перерозподіл медичних засобів, але найголовніше, дозволить пацієнтам швидше без затримок отримувати необхідні медикаменти і лікування. Також система має передбачати можливість інтеграції та обміну даними з іншими системами, наприклад, електронною системою охорони здоров'я "eHealth", "ProZorro" та ін.

"ПРООН з 2015 року надає підтримку населенню України та Міністерству охорони здоров'я України у здійсненні закупівель критично важливих лікарських засобів та отриманні пацієнтами і пацієнтками необхідного лікування. Ми також ділимося з нашими партнерами найкращими міжнародними практиками і допомагаємо створити продуману, ефективну й прозору систему державних закупівель, яка дозволить закуповувати необхідні лікарські засоби та медичні вироби для населення України. Ми дуже раді, що після довготривалих узгоджень технічних питань та зустрічей із представниками громадського та IT-секторів, ми змогли перейти безпосередньо до оголошення тендера щодо розробки програмного забезпечення для системи, що зробить нас ще на крок ближче до реформи охорони здоров‘я і побудови прозорої і ефективної системи закупівель", – сказала Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Медиків із підтвердженим COVID-19 у лікарні швидкої допомоги Києва виявляли протягом останніх двох тижнів. На сьогодні в цьому медзакладі загалом виявлено 21 медпрацівника, інфікованого коронавірусом.

29 травня, 21:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Міністерство охорони здоров'я України пропонуватиме іншу стратегію боротьби з коронавірусом під час можливої другої хвилі розповсюдження небезпечної хвороби. Заходи будуть спрямовані на запобігання оголошення нового тотального карантину.

29 травня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Людям старшим за 60 років досі не рекомендується виходити на роботу. Виключення стосуються в першу чергу людей, які працюють в органах державної влади, місцевого самоврядування, на об'єктах критичної інфраструктури.

29 травня, 14:07
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Вчені прийшли до думки, що велика кількість смертей у світі пов'язана не тільки з коронавірусом, а й з кліматичними змінами. Офіційна статистика смертності, на їхню думку, значно занижена.

29 травня, 13:36

Дубінський і Ткаченко оголосили рішення щодо участі у виборах мера Києва

Автор:
972
последние новости в Украине останні новини в Україні

Олександр Ткаченко і Олександр Дубінський заявили про готовність взяти участь у праймеріз «Слуги народу». Нардепи готові боротися за крісло мера Києва. 

Обидва записали відеозвернення до киян. Ролики 31 травня було опубліковано у Facebook.

Ткаченко зазначив, що вирішив піти на вибори, оскільки побачив багато проблем у місті. Він вважає, що багато речей потрібно виправляти та робити життя киян краще. 

Олександр Дубінський своє бажання взяти участь в праймеріз пояснив різкіше. Нардеп «втомився від туєвого Києва при Туєвому мері».

Дубінський і Ткаченко це не єдині кандидати на посаду. Микола Тищенка та Олександр Качура також можуть претендувати на місце голови столиці. Президент Володимир Зеленський ще не робив заявив, чию кандидатуру підтримає на виборах від своєї політсили. 

Наразі найбільшу підтримку киян має діючий мер. Соцопитування показують, що Віталій Кличко перемагає зі значним відривом.    

Раніше ASPI news повідомило, опублікувало декларацію Миколи Тищенка. Виборців були шоковані його статками. Також стало відомо, що Олександр Дубінський не вказав у декларації про доходи дані щодо своєї дружини. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Леонід Кравчук, перший президент України, прокоментував здачу ядерної зброї. Він оцінив рівень компенсації.

19:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Микола Тищенко володіє торговельними марками кількох ресторанів. Заступник голови фракції «Слуга народу» показав декларацію за 2019 рік.

19:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

На могилі сина екс-президента України Віктора Януковича встановили сигналізацію. Російські журналісти поспілкувалися з доглядачем цвинтаря Денис Федотов.

18:04, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, опублікував декларацію за 2019 рік. В основному він отримав доходи від підприємницької та адвокатської діяльності.

15:17, Вчора