Вчені зі США визнали недостовірним дослідження про вплив вейпінгу на серцеві напади

Автор:
9
последние новости в Украине останні новини в Україні

Американська асоціація серця (American Heart Association) відкликала через недостовірність дослідження Університету Каліфорнії (Сан-Франциско), результати якого стверджували, що вейпінг збільшує частоту серцевих нападів.

Про це повідомляє USA Today.

У виданні зазначили, що скандальне дослідження професора медичної школи Університету Каліфорнії (Сан-Франциско) Стентона Гланца про те, що вейпінг збільшує частоту серцевих нападів, виявилось неправдивим.

На дослідження впливу на організм людини тютюну та електронних сигарет було витрачено 20 млн доларів, які були надані досліднику Національним інститутом охорони здоров’я та Управління контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США.

Як показав аналіз дослідження, більша частина серцевих нападів, які розглядались вченим в рамках його досліду, стались до того, як люди почали використовувати електронні сигарети.

"Багато інфарктів міокарда, які використовувались для обчислення зв'язку між вживанням електронних сигарет та ризиком інфаркту, виникли до того, як люди вперше використали електронні сигарети. Звідси випливає, що висновок не підтверджується основними даними, а тому опубліковані висновки вводять в оману", - заявив керівник досліджень по зниженню шкоди від тютюну Університету Луїсвілля Бред Роду.

У виданні додали, що професор Університету Нью-Йорку Девід Абрамс, який разом з групою із 16 вчених ініціював процес відкликання дослідження, зараз готує звернення до дослідницьких та контролюючих органів щодо перевірки інших досліджень, які були проведені Стентоном Гланцем.

"Якщо приймається рішення про відкликання одного з опублікованих досліджень - як це зробив, наприклад, журнал Американської асоціації серця у даному випадку, коли дані виявились недостовірними - це може допомогти уникнути потенційної шкоди для науки і пацієнтів та запобігти даремно витраченим коштам і часу” - заявили в американському Національному інституті здоров’я, який брав участь у фінансуванні дослідження Стентона Гланца.

Варто зазначити, що це вже не перше скандальне дослідження у сфері регулювання тютюнових виробів, яке було поставлено під сумнів через недосконалість методології.

Так, раніше, журнал Американської медичної асоціації опублікував дослідження, що в окремих системах нагрівання тютюну присутній процес горіння і відповідно виділяються окремі речовини, характерні для тютюнового диму.

Як виявилося пізніше, у даному дослідженню було використано "власноруч створене" обладнання та "скориговані" режими використання систем, які суттєво відрізнялися від режимів і обладнання, рекомендованого виробником. Тоді як, і незалежні дослідження, і дослідження Управління контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США показали абсолютно інші результати.

"Коли дослідження відкликається, це означає що ми не можемо довіряти його результатам. Що його фактично не існує. Але проблема в тому, що навіть на відкликане дослідження продовжують діяти посилання у ЗМІ - у новинах, у соціальних медіа", - пояснює наукову шкоду від подібних досліджень старший дослідник Університету Оксфорду (Великобританія) Джемі Хартман-Бойс і закликає винести урок з цієї ганебної ситуації.

"Не потрібно проводити більше досліджень. Потрібно проводити якісніші дослідження. Варто остерігатися "гарячих тем", які привертають багато уваги не тільки засобів масової інформації, але й представників "сумнівної науки", - радить Джемі Хартман-Бойс.

На думку керівника досліджень зі зниження шкоди від тютюну Університету Луїсвілля Бреда Роду, шкода від даного дослідження полягає в тому, що воно, використовуючи хибну методологію, дискредитує потенційно більш безпечні альтернативні тютюнові вироби.

"Дослідження, профінансоване коштами платників податків заганяє в підпілля і дискредитує модель зниження шкоди від тютюнових виробів - модель, яка потенційно може врятувати тисячі життів", - наголошує Роду.

Нагадаємо, у США смертність, пов'язана з вейпінгом, зросла до 52 осіб.

Також повідомлялось, що Сполучені Штати Америки ввели заборону на більшість ароматизаторів для електронних сигарет.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Медиків із підтвердженим COVID-19 у лікарні швидкої допомоги Києва виявляли протягом останніх двох тижнів. На сьогодні в цьому медзакладі загалом виявлено 21 медпрацівника, інфікованого коронавірусом.

29 травня, 21:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Міністерство охорони здоров'я України пропонуватиме іншу стратегію боротьби з коронавірусом під час можливої другої хвилі розповсюдження небезпечної хвороби. Заходи будуть спрямовані на запобігання оголошення нового тотального карантину.

29 травня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Людям старшим за 60 років досі не рекомендується виходити на роботу. Виключення стосуються в першу чергу людей, які працюють в органах державної влади, місцевого самоврядування, на об'єктах критичної інфраструктури.

29 травня, 14:07
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Вчені прийшли до думки, що велика кількість смертей у світі пов'язана не тільки з коронавірусом, а й з кліматичними змінами. Офіційна статистика смертності, на їхню думку, значно занижена.

29 травня, 13:36

Дубінський і Ткаченко оголосили рішення щодо участі у виборах мера Києва

Автор:
981
последние новости в Украине останні новини в Україні

Олександр Ткаченко і Олександр Дубінський заявили про готовність взяти участь у праймеріз «Слуги народу». Нардепи готові боротися за крісло мера Києва. 

Обидва записали відеозвернення до киян. Ролики 31 травня було опубліковано у Facebook.

Ткаченко зазначив, що вирішив піти на вибори, оскільки побачив багато проблем у місті. Він вважає, що багато речей потрібно виправляти та робити життя киян краще. 

Олександр Дубінський своє бажання взяти участь в праймеріз пояснив різкіше. Нардеп «втомився від туєвого Києва при Туєвому мері».

Дубінський і Ткаченко це не єдині кандидати на посаду. Микола Тищенка та Олександр Качура також можуть претендувати на місце голови столиці. Президент Володимир Зеленський ще не робив заявив, чию кандидатуру підтримає на виборах від своєї політсили. 

Наразі найбільшу підтримку киян має діючий мер. Соцопитування показують, що Віталій Кличко перемагає зі значним відривом.    

Раніше ASPI news повідомило, опублікувало декларацію Миколи Тищенка. Виборців були шоковані його статками. Також стало відомо, що Олександр Дубінський не вказав у декларації про доходи дані щодо своєї дружини. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Леонід Кравчук, перший президент України, прокоментував здачу ядерної зброї. Він оцінив рівень компенсації.

19:43, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Микола Тищенко володіє торговельними марками кількох ресторанів. Заступник голови фракції «Слуга народу» показав декларацію за 2019 рік.

19:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

На могилі сина екс-президента України Віктора Януковича встановили сигналізацію. Російські журналісти поспілкувалися з доглядачем цвинтаря Денис Федотов.

18:04, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, опублікував декларацію за 2019 рік. В основному він отримав доходи від підприємницької та адвокатської діяльності.

15:17, Вчора