П'ятий президент України Петро Порошенко вважає, що, під час його каденції, у сфері боротьби з корупцією в Україні було проведено більше реформ, ніж за попередні 25 років. До своїх здобутків він зарахував, зокрема, створення Антикорупційного суду та націоналізацію "ПриватБанку".
Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг прокоментував тезу президента Володимира Зеленського про "нескінченний шлях" України до НАТО. Генсек вважає, що Україні потрібно сконцентруватися на реформах, які наблизять її до членства в Альянсі.
Міжнародна дорадча група з питань реформування Служби безпеки України буде надавати допомогу Українській державі на всіх етапах реформи. Про це представники Міжнародної дорадчої групи заявили на зустрічі з віцепрем'єром України Ольгою Стефанішиною.
Очільник уряду Денис Шмигаль розповів, що на митницю чекають великі зміни. Приміром, буде впровадження спільного контролю на пунктах пропуску
22 грудня у столиці відбулась онлайн-зустріч із Юлією Мендель. Прессекретарка президента України прокоментувала основні реформи, які були втілені за перший рік правління Зеленського.
Голова партії "Слуга народу", народний депутат України Олександр Корнієнко визначив дві найважливіші реформи року. На його думку, завершення децентралізації та відкриття ринку землі, є одними з найбільш успішних у 2020 році.
Заступник міністра фінансів України Юрій Драганчук назвав дві основні задачі, які до кінця року повинен виконати новий голова Державної митної служби України Павло Рябікін. За його словами, це створення єдиної юридичної особи на Митниці та тестування персоналу ДМС.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відреагував на критику, що через реформу децентралізації мери в регіонах беруть на себе забагато повноважень. Однак саму реформу Шмигаль назвав проривом.
Кабінет міністрів України прийняв рішення про вдосконалення механізму роботи "єдиного вікна" на митниці. За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, це ще один крок України по інтеграції в Європейський Союз.
Голова Національного комітету реформ при президенті України Міхеіл Саакашвілі повідомив, що в Євросоюзі є низка "ідіотських" директив, які в Україні ні в якому разі застосовувати не варто. Політик також зазначив, що багато законів, які працюють на благо країн Європи, не спрацюють в Україні.
Європейський Союз розраховує, що Україна повністю скористається перевагами співпраці в рамках Угоди про асоціацію та глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. ЄС не є благодійною організацією або банкоматом, а найкращий спосіб підтримати Україну для Європи - допомогти в реформуванні країни.
В Україні Уряд затвердив постанову, до якої внесено перелік підакцизних товарів, заборонених до переробки для вільного обігу на митній території України у разі, коли результатом такої переробки є непідакцизні товари. Йдеться про етиловий спирт, пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, паливо, Легкові автомобілі, бутан і добавки для нафтопродуктів.
Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі привіз в Україну чергового реформатора. Цього разу з Казахстану проїздом через Москву імпортовано мільйонера Маргулана Сейсембаєва.
Колишній президент Грузії, голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі пообіцяв, що на українській митниці не буде корупції.
Ідея, яка спочатку була закладена в реформу ЖКГ, не спрацювала. Крім цього, "апгрейд" комунальної сфери не вплинув на механізми, які повинні були запустити ринок комунальних послуг.
В Офісі генпрокурора повідомили про координаційну зустріч з міжнародними партнерами, яку провела генпрокурорка Ірина Венедіктова. Під час бесіди з партнерами були порушені питання поточного стану реформи органів прокуратури.
Голова Офісу простих рішень і результатів Міхеїл Саакашвілі анонсував презентацію реформи підключення до електромереж. Голова Національного комітету з реформ зазначив, що дана реформа дуже актуальна для українського бізнесу.
Михеїл Саакашвілі представив свого партнера Маргулана Сейсембаєва, про якого сказав, що той є хлопцем одного з тисяч сіл Казахстану. У 2019 році Сейсембаєв посів 33 позицію в списку найвпливовіших бізнесменів Казахстану за версією журналу Forbes.
В Україні хочуть надати громадянам можливість віртуальної комунікації з судовими органами. "Суд у смартфоні", на думку головного реформатора країни Міхеїла Саакашвілі, допоможе спростити роботу з судами громадян України.
Україну необхідно позбавити від достатку судів, залишивши третину від наявних, з прозорою системою і суддями, яких знатимуть українці. Таку пропозицію вносить офіс простих рішень і результатів, який очолює Міхеїл Саакашвілі.