ЦПК проти Матіоса: затягування справи по деклараціям військових прокурорів

последние новости в Украине останні новини в Україні

За його словами, він дійсно прийняв постанову про застосування спеціальних засобів безпеки до окремих прокурорів шляхом «заборони видачі та вилучення відомостей про них державними органами», в тому числі НАЗК. Національне агентство виконало цю постанову і своїм рішенням прибрало з публічного Реєстру 72 декларації військових прокурорів.

Наприкінці травня 2017 року Центр протидії корупції подав позов до суду проти головного військового прокурора Анатолія Матіоса та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Трохи більше ніж через місяць,19 липня 2017 року відбулося засідання суду, під час якого юристи Центру протидії корупції намагалися оскаржити дії керівників цих двох органів, що полягають у закритті від громадськості декларацій військових.

У Нацагентстві заявили, що декларації були вилучені з реєстру через рішення головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Водночас, НАЗК не оприлюднює документ, на підставі якого були вилучені декларації, а сам Матіос не коментує це повідомлення агентства.

«Рішення А.Матіоса про приховування декларацій було прийнято 31 березня – за місяць до дедлайну подачі декларацій в Реєстр. 14 квітня стало відомо про зникнення тільки тих декларацій, які були подані в Реєстр до кінця березня. Скільки декларацій, поданих після рішення Матіоса, не було оприлюднено в Реєстрі, не знає ніхто. Чиї це були декларацій – тільки військових прокурорів чи когось щаблем вище, наприклад, з керівництва ГПУ – невідомо. На нашу думку, приховування уже оприлюднених декларацій могло бути зроблене для прикриття більшої кількості співробітників Військової прокуратури, які не хотіли оприлюднювати свої декларації. “Постанова Матіоса” також приховала від очей громадськості всі інші відомості, які подаються в Реєстр: про зміну майнового стану військових прокурорів, їх уточнені декларації», – заявили юристи Центру продитії корупції під час судового засідання.

ЦПК прагне отримати копії цих рішень через суд та скасувати їх, а також змусити НАЗК повернути приховані декларації в публічну частину Реєстру.

«Генеральна прокуратура України, якій підпорядковується Військова прокуратура, пояснює необхідність вилучення декларацій тим, що під час розслідування фактів ведення збройними силами РФ агресивної війни проти України, було отримано інформацію про існування реальної загрози життю та здоров’ю військових прокурорів, які здійснюють ці розслідування. Разом з тим, майнові декларації прокурорів не містять жодної інформації, яка може їм загрожувати», – коментує ситуацію юрист ЦПК Олена Щербан.

 

Нагадаємо, що статки деяких прокурорів, зокрема заступника Матіоса – Дмира Борзих, декларація якого теж була засекречена,  – вже стали предметом антикорупційних розслідувань.

Зі слів представників ЦПК, персональні дані не публікуються в Реєстрі, як і дані про місце проживання та місцезнаходження майна. Посади і імена прокурорів і так є публічними – ними, наприклад, рясніють судові ухвали. До моменту прийняття постанови всі декларації знаходилися у вільному доступі;  будь-хто міг їх скопіювати або завантажити масив даних НАЗК, Сьогодні ці декларації і досі в публічному доступі.

Варто додати, що правомірність приховування інформації співпрацівників СБУ, чиї декларації також закриті від вільного доступу – не викликають нарікань. Адже мова йде про працівників служби безпеки, які виконують, у тому числі, секретні завдання. Але військові прокурори – це досить таки публічні особи. Саме тому, на думку представників ЦПК інформація про стан прокурорських статків має бути відкритою.

За результатами засідання Окружного адміністративного суду, було вирішено перенести наступний розгляд справи на початок вересня 2017 року і провести його у закритому режимі. До того ж, суд відмовився вислухати одного з ключових свідків по справі, журналіста і активіста проекту «Декларації» Дениса Бігуса, який власне і причетний до виявлення того факту, що декларації зникли з публічного доступу.

Перелік вищеозначених факторів ставить під сумніви результативність дій ЦПК, про що, власне і завила юрист Олена Щербан. Адже, як тільки судові розгляди починають переносити, проводити у закритому режимі та всіляко затягувати процес, надія на прозорість та результативність рішень українських суддів пропорційно знижується.

По теме

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018