ЦПК проти Матіоса: затягування справи по деклараціям військових прокурорів

18 липня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

За його словами, він дійсно прийняв постанову про застосування спеціальних засобів безпеки до окремих прокурорів шляхом «заборони видачі та вилучення відомостей про них державними органами», в тому числі НАЗК. Національне агентство виконало цю постанову і своїм рішенням прибрало з публічного Реєстру 72 декларації військових прокурорів.

Наприкінці травня 2017 року Центр протидії корупції подав позов до суду проти головного військового прокурора Анатолія Матіоса та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Трохи більше ніж через місяць,19 липня 2017 року відбулося засідання суду, під час якого юристи Центру протидії корупції намагалися оскаржити дії керівників цих двох органів, що полягають у закритті від громадськості декларацій військових.

У Нацагентстві заявили, що декларації були вилучені з реєстру через рішення головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Водночас, НАЗК не оприлюднює документ, на підставі якого були вилучені декларації, а сам Матіос не коментує це повідомлення агентства.

«Рішення А.Матіоса про приховування декларацій було прийнято 31 березня – за місяць до дедлайну подачі декларацій в Реєстр. 14 квітня стало відомо про зникнення тільки тих декларацій, які були подані в Реєстр до кінця березня. Скільки декларацій, поданих після рішення Матіоса, не було оприлюднено в Реєстрі, не знає ніхто. Чиї це були декларацій – тільки військових прокурорів чи когось щаблем вище, наприклад, з керівництва ГПУ – невідомо. На нашу думку, приховування уже оприлюднених декларацій могло бути зроблене для прикриття більшої кількості співробітників Військової прокуратури, які не хотіли оприлюднювати свої декларації. “Постанова Матіоса” також приховала від очей громадськості всі інші відомості, які подаються в Реєстр: про зміну майнового стану військових прокурорів, їх уточнені декларації», – заявили юристи Центру продитії корупції під час судового засідання.

ЦПК прагне отримати копії цих рішень через суд та скасувати їх, а також змусити НАЗК повернути приховані декларації в публічну частину Реєстру.

«Генеральна прокуратура України, якій підпорядковується Військова прокуратура, пояснює необхідність вилучення декларацій тим, що під час розслідування фактів ведення збройними силами РФ агресивної війни проти України, було отримано інформацію про існування реальної загрози життю та здоров’ю військових прокурорів, які здійснюють ці розслідування. Разом з тим, майнові декларації прокурорів не містять жодної інформації, яка може їм загрожувати», – коментує ситуацію юрист ЦПК Олена Щербан.

 

Нагадаємо, що статки деяких прокурорів, зокрема заступника Матіоса – Дмира Борзих, декларація якого теж була засекречена,  – вже стали предметом антикорупційних розслідувань.

Зі слів представників ЦПК, персональні дані не публікуються в Реєстрі, як і дані про місце проживання та місцезнаходження майна. Посади і імена прокурорів і так є публічними – ними, наприклад, рясніють судові ухвали. До моменту прийняття постанови всі декларації знаходилися у вільному доступі;  будь-хто міг їх скопіювати або завантажити масив даних НАЗК, Сьогодні ці декларації і досі в публічному доступі.

Варто додати, що правомірність приховування інформації співпрацівників СБУ, чиї декларації також закриті від вільного доступу – не викликають нарікань. Адже мова йде про працівників служби безпеки, які виконують, у тому числі, секретні завдання. Але військові прокурори – це досить таки публічні особи. Саме тому, на думку представників ЦПК інформація про стан прокурорських статків має бути відкритою.

За результатами засідання Окружного адміністративного суду, було вирішено перенести наступний розгляд справи на початок вересня 2017 року і провести його у закритому режимі. До того ж, суд відмовився вислухати одного з ключових свідків по справі, журналіста і активіста проекту «Декларації» Дениса Бігуса, який власне і причетний до виявлення того факту, що декларації зникли з публічного доступу.

Перелік вищеозначених факторів ставить під сумніви результативність дій ЦПК, про що, власне і завила юрист Олена Щербан. Адже, як тільки судові розгляди починають переносити, проводити у закритому режимі та всіляко затягувати процес, надія на прозорість та результативність рішень українських суддів пропорційно знижується.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій