Директор НАБУ заробив майже півтора мільйона гривень

9 апреля 2017
1019
последние новости в Украине останні новини в Україні

Крім того, Ситник  помічений у зв’язках із Суркісом та Медведчуком, задекларував будинок бабусі і земельну ділянку дружини у Криму.

Продовжуємо аналіз е-декларацій чиновників. Здійснюємо це для того, щоб громадяни бачили, хто і у який спосіб збагатився, хто яку заробітну плату отримує, який має бути його коефіцієнт відповідальності перед суспільством і який важіль впливу він має. Цього разу під нашим прицілом опинився Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України. Він, як і Наталія Корчак, голова НАЗК, статки якої ми вже проаналізували, покликаний, як ніхто інший в Україні, на своїй посаді боротися з корупцією. 

Читайте також: Скромні пожитки головного радикала Олега Ляшка

2015

Отже, Ситник Артем Сергійович став директором Національного антикорупційного бюро України у квітні 2015 року. До кінця року на цій посаді він заробив 903 914 грн.

З початку ж 2015 року і до квітня у ТОВ «Компас» Ситник отримав заробітну плату 2 290 грн. Невідомо, чому так мало, оскільки, якщо вірити його біографії, з 2011 року і до підписання Президентом Указу про його призначення очільником новоствореного відомства, він був керуючим партнером в адвокатській фірмі «Юридичні гарантії» та юристом у фірмі «Компас». Юристи у нашій країні отримують немалі гроші. Також варто зазначити, що після оприлюднення декларації про доходи Артемом Ситником, у громадськості виникли сумніви щодо правдивості наведених у ній даних.

9f96d6f4e4e05f35eb7522cd3cd4a349Стосовно роботи Артема Ситника в адвокатській компанії «Юридичні гарантії» відомо, що його партнером був колишній перший заступник генпрокурора, прокурор Київської області до 2007 р. Юрій Гайсинський. Донька Гайсинського Оксана є дружиною міського голови Харкова Геннадія Кернеса. У серпні 2015 року Генеральна прокуратура України почала досудове розслідування проти А. С. Ситника за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України за включення сторонніх осіб до складу делегації для поїздки до Лондона.

Можемо зробити висновок, якщо Артем Ситник був партнером Юрія Гайсинського, тобто тестя Кернеса, близького до Суркіса-Медведчука, то і сам він певною мірою відстоював інтереси Суркіса та Медведчука.

Крім того, його дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю у 2015 році склав – 10 000 грн.

Відомо, що Артем Сергійович перебуває у третьому шлюбі, виховує двох дітей, сина Микиту та доньку Поліну. Його дружина Ганна Миколаївна, працюючи у ПАТ «Закарпаттяобленерго» у 2015 році заробила 45 351 грн. Хоча, згідно з даними декларації про доходи у 2014 році, вона заробила більше 100 000 грн.

Зазначенні у відомості і 250 000 грн. готівкових коштів та 10 000 доларів. Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах родини Ситників склала 38 872,74 грн.

Має родина і автомобіль «Hyundai Elantra» 2012 року випуску, який придбали 26.06.2012 року за 178 100 грн. Живе сім’я чиновника у Броварах, під Києвом, у квартирі 82,6 метри кв. Купили квартиру 26.05.2010 року. Тоді її вартість, як зазначив Артем Сергійович, оцінювалася у 295 708 грн.

sevas

У декларації за 2015 рік зазначена і земельна ділянка 416 м2, придбана за 94 300 грн у Севастополі. Придбали її Ситники 12 серпня 2013 року, ще до подій Революції гідності, і оформили на дружину. Напевно, хотіли мати дачу в Криму.

2016

Вже у наступному 2016 році заробітна плата Артема Ситника, отримана за основним місцем роботи, склала 1 454 197 грн. Це в рази більше, ніж минулого року. Відмічається і певна динаміка у прирості його заробітної плати. Якщо раніше вона складала в середньому 122 тисячі грн, то останні місяці Ситник почав отримувати приблизно 135 тисяч грн.   

Дохід від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав) минулого року склав 297 000 грн, дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю 40 000 грн. Хоча невідомо, коли у директора такого важливого відомства, до роботи якого прикута вся суспільна увага, від якого так чекають розкриття безлічі корупційних справ, є час займатися незалежною діяльністю.

Готівкою Ситник вже зберігає 800 000 грн. та всі ті ж 10 000 доларів.

У декларації за 2016 рік і далі можна прослідкувати пристрасть очільника НАБУ до нових автомобілів. 21.01.2017 року він придбав «КІА Sportage»,  рік випуску якого 2017. Вартість авто, як зазначив Ситник, 802 560 грн. Купив він машину в АТ «Україська автомобільна корпорація».

Цікаво, що вказав Артем Сергійович у доповненнях до щорічної декларації і своїх родичів: батька Сергія Пантелійовича, матір Оксану Михайлівну, бабу Ганну Никифорівну та сестру Любов Сергіївну. Утім, ні їхніх статків, ні їхніх заробітків не зазначено. Задекларував тільки Ситник житловий будинок бабусі 70,6 метрів кв, який був придбаний 13.07.2004 року в с. Оріхівка Лубенського району Полтавської області.

Ні коштовностей, ні прикрас, ні будь-чого іншого головний антикорупціонер країни не зазначав. Хоча і так його статки малими не назвеш.

 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц

 

Юрий Николаевич Грымчак родился 30 октября 1965 года в городе Донецк. Украинский

последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк