Директор НАБУ заробив майже півтора мільйона гривень
Крім того, Ситник помічений у зв’язках із Суркісом та Медведчуком, задекларував будинок бабусі і земельну ділянку дружини у Криму.
Продовжуємо аналіз е-декларацій чиновників. Здійснюємо це для того, щоб громадяни бачили, хто і у який спосіб збагатився, хто яку заробітну плату отримує, який має бути його коефіцієнт відповідальності перед суспільством і який важіль впливу він має. Цього разу під нашим прицілом опинився Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України. Він, як і Наталія Корчак, голова НАЗК, статки якої ми вже проаналізували, покликаний, як ніхто інший в Україні, на своїй посаді боротися з корупцією.
Читайте також: Скромні пожитки головного радикала Олега Ляшка
2015
Отже, Ситник Артем Сергійович став директором Національного антикорупційного бюро України у квітні 2015 року. До кінця року на цій посаді він заробив 903 914 грн.
З початку ж 2015 року і до квітня у ТОВ «Компас» Ситник отримав заробітну плату 2 290 грн. Невідомо, чому так мало, оскільки, якщо вірити його біографії, з 2011 року і до підписання Президентом Указу про його призначення очільником новоствореного відомства, він був керуючим партнером в адвокатській фірмі «Юридичні гарантії» та юристом у фірмі «Компас». Юристи у нашій країні отримують немалі гроші. Також варто зазначити, що після оприлюднення декларації про доходи Артемом Ситником, у громадськості виникли сумніви щодо правдивості наведених у ній даних.
Стосовно роботи Артема Ситника в адвокатській компанії «Юридичні гарантії» відомо, що його партнером був колишній перший заступник генпрокурора, прокурор Київської області до 2007 р. Юрій Гайсинський. Донька Гайсинського Оксана є дружиною міського голови Харкова Геннадія Кернеса. У серпні 2015 року Генеральна прокуратура України почала досудове розслідування проти А. С. Ситника за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України за включення сторонніх осіб до складу делегації для поїздки до Лондона.
Можемо зробити висновок, якщо Артем Ситник був партнером Юрія Гайсинського, тобто тестя Кернеса, близького до Суркіса-Медведчука, то і сам він певною мірою відстоював інтереси Суркіса та Медведчука.
Крім того, його дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю у 2015 році склав – 10 000 грн.
Відомо, що Артем Сергійович перебуває у третьому шлюбі, виховує двох дітей, сина Микиту та доньку Поліну. Його дружина Ганна Миколаївна, працюючи у ПАТ «Закарпаттяобленерго» у 2015 році заробила 45 351 грн. Хоча, згідно з даними декларації про доходи у 2014 році, вона заробила більше 100 000 грн.
Зазначенні у відомості і 250 000 грн. готівкових коштів та 10 000 доларів. Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах родини Ситників склала 38 872,74 грн.
Має родина і автомобіль «Hyundai Elantra» 2012 року випуску, який придбали 26.06.2012 року за 178 100 грн. Живе сім’я чиновника у Броварах, під Києвом, у квартирі 82,6 метри кв. Купили квартиру 26.05.2010 року. Тоді її вартість, як зазначив Артем Сергійович, оцінювалася у 295 708 грн.
У декларації за 2015 рік зазначена і земельна ділянка 416 м2, придбана за 94 300 грн у Севастополі. Придбали її Ситники 12 серпня 2013 року, ще до подій Революції гідності, і оформили на дружину. Напевно, хотіли мати дачу в Криму.
2016
Вже у наступному 2016 році заробітна плата Артема Ситника, отримана за основним місцем роботи, склала 1 454 197 грн. Це в рази більше, ніж минулого року. Відмічається і певна динаміка у прирості його заробітної плати. Якщо раніше вона складала в середньому 122 тисячі грн, то останні місяці Ситник почав отримувати приблизно 135 тисяч грн.
Дохід від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав) минулого року склав 297 000 грн, дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю 40 000 грн. Хоча невідомо, коли у директора такого важливого відомства, до роботи якого прикута вся суспільна увага, від якого так чекають розкриття безлічі корупційних справ, є час займатися незалежною діяльністю.
Готівкою Ситник вже зберігає 800 000 грн. та всі ті ж 10 000 доларів.
У декларації за 2016 рік і далі можна прослідкувати пристрасть очільника НАБУ до нових автомобілів. 21.01.2017 року він придбав «КІА Sportage», рік випуску якого 2017. Вартість авто, як зазначив Ситник, 802 560 грн. Купив він машину в АТ «Україська автомобільна корпорація».
Цікаво, що вказав Артем Сергійович у доповненнях до щорічної декларації і своїх родичів: батька Сергія Пантелійовича, матір Оксану Михайлівну, бабу Ганну Никифорівну та сестру Любов Сергіївну. Утім, ні їхніх статків, ні їхніх заробітків не зазначено. Задекларував тільки Ситник житловий будинок бабусі 70,6 метрів кв, який був придбаний 13.07.2004 року в с. Оріхівка Лубенського району Полтавської області.
Ні коштовностей, ні прикрас, ні будь-чого іншого головний антикорупціонер країни не зазначав. Хоча і так його статки малими не назвеш.
Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах.
Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.
З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік.
Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і розвиток подій набуває неочікуваних обертів.
Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.
За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.
Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.
Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.
Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.