Керівник приватного ЖЕКу вкрав гроші і залишив без опалення елітний житловий комплекс

последние новости в Украине останні новини в Україні

Натомість, цей пройдисвіт-директор вкрав гроші мешканців з рахунку, до якого у нього був доступ, і втік.

Варто зауважити, що проблеми з комунальним господарюванням у житлового комплексу по вул. Коновальця виникли досить давно але лише у 2016 році – це призвело до значних матеріальних збитків для мешканців ЖК.

Початок проблем

Ще у 2011 році мешканці двох сусідніх будинків по вул. Щорса намагалися перехопити управління у приватного ЖЕКу та створити власне ОСББ «Прозорівське» але, як тільки воно було зареєстровано державним реєстратором, забудовник ЗАТ Митець та експлуатуюча організація ЖЕП Щорса,32  від "своїх" мешканців  подали заяву в прокуратуру про те, що ОСББ, на їхню думку, створено зі значними порушеннями.

unnamed1

В свою чергу, прокуратура Печерського району міста Києва в стислі терміни подала позовну заяву в суд з вимогою визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації та припинити діяльність ОСББ "Прозорівське".
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва виносить ухвалу про відкриття провадження у справі та призначає попереднє судове засідання на 01 квітня 2011 року. З моменту державної реєстрації до першого суду пройшло 4 місяці. З того часу суди перманентно точаться… Точаться роками: вироки та ухвали оскаржуються то одною, то іншою стороною, ухвали не виконуються. А на представників ОСББ почали тиснути і правоохоронці, і юристи компанії-забудовника (власника приватного ЖЕКу), і навіть деякі мешканці.

Звернення представників ОСББ до голови КМДА, голови райдержадміністрації, Генеральної прокуратури на жаль, до сьогодні залишається без  відповідей.

Варто додати, що одним з мешканців скандального будинку по вул. Щорса виявився не хто інший, як екс-генпрокурор Віктор Пшонка. До нього свого часу звернулися по допомогу у вирішенні цього питання, і він навіть дав наказ своїм помічникам розібратися у справі. Але потім, раптово, Пшонка змінив своє ставлення до справи, заборонив помічникам навіть звертатися до нього з матеріалами та нагримав на консьєржку, яка дозволила небайдужим активістам вкинути йому до поштової скриньки копії матеріалів по справі ОСББ. Чим були викликані такі кардинальні зміни у настрої Пшонки – таємниця до сьогодні.

Афера керівника приватного ЖЕКу

Вже у 2016 році, коли судові колізії та боротьба за право керувати господарчими процесами заплутали регулювання комунальними розрахунками ЖК, керівник товариства з обмеженою відповідальністю "Об'Єднання Мешканців "Прозоро" Абрашкин Андрій Сергійович, вирішив питання по-своєму.

По-перше, він, прикриваючись потребою сплачувати комунальні рахунки мешканців, спочатку переоформив ліцензію на управління житловим фондом на себе та отримав доступ до рахунків з коштами мешканців. Далі, Абрашкін продав право на управління ТОВ «Прозоро» іншій компанії. Але до цього моменту, всі кошти мешканців, які впродовж тривалого часу (близько півроку) поступали на комунальний рахунок, а це – близько 5 млн грн, він не перераховував далі (компаніям-постачальникам гарячої води та газу), а переказував на власний рахунок.

На певному етапі компанії-постачальники послуг, не отримавши належної плати за газ та гарячу воду, після чисельних попереджень Абрашкіну (як представнику мешканців), відключила житловому комплексу гарячу воду та газ.

Мешканці, стурбовані відсутністю гарячої води та газопостачання почали задавати питання комунальникам. У відповідь вони почули, що відключення мереж відбулося через несплату рахунків. Кинувшись шукати Абрашкіна, вони не знайшли ані його, ані грошей. Заява до поліції та прокуратури теж не вирішила питання з пошуком коштів. Адже Абрашкін, завбачливо здимів разом з грошима (5 млн грн.)

Проте для мешканців житлового комплексу проблеми на цьому не закінчилися. Втікач Абрашкін передав правління новій компанії, представники якої мали вирішувати питання з мешканцями та комунальними службами. Після того, як Абрашкін припинив сплачувати кошти за комунальні послуги, компанії-постачальники газу та води ще впродовж 9 місяців не припиняли співпраці з ЖК, хоча і не отримували платні.

1

Тож тепер, вони вимагають сплати боргу, а мешканці, у свою чергу, відмовляються платити повторно, адже вони вважають, що сплатили за все сповна. Нове керівництво приватного ЖЕКу намагається домовитися з мешканцями про реструктуризацію боргу, адже надії на те, що поліція впіймає злочинця і поверне кошти досить мало. У цей же час, самі мешканці житлового комплексу не дуже бажають виносити свої проблеми на публіку, адже, за їхніми словами: «Це ускладнює перемовини з представниками приватного ЖЕКу, який належить забудовнику.

Компанії-забудовнику теж не вигідно опинитися у центрі скандалу. Адже багаторічні суди та проблеми з ОСББ і так не додають привабливості та позитивного іміджу, а якщо з’ясується, що їхній менеджер Абрашкін, який був найнятий для керування ЖЕКом виявився звичайним пройдисвітом, це ще більше вдарить по хиткому іміджу компанії, яка займається будовою елітного житла у центрі Києва, де найдешевша однокімнатна квартира продається за ціною від 120 тис. грн.

Наразі, мешканці ЖК залишилися зі своїми проблемами наодинці. І перспективи прийти до початку опалювального сезону з холодними трубами – це вже реальність, а не примарлива загроза.

Дехто з мешканців елітного будинку, який залишився без гарячої води та газу (добре, хоч електрика є, адже цим питанням не опікується приватний ЖЕК, мешканці сплачують гроші за послугу на пряму постачальнику) не дуже непокояться з приводу відсутності вище вказаних елементів побуту. Їхні домівки забезпечені автономними котлами для нагріву води, електрика – є. Багато хто мешкає в приватних будинках поза містом, а квартиру купив, аби вкласти гроші і вичікуючи на кращі часи. Але є й ті, хто мешкає там постійно і потерпає від цієї ситуації. Ці люди намагалися боротися: намагалися створити ОСББ, змусити приватний ЖЕК виставити їм адекватні тарифи (затверджені державою, а не взяті з власних розрахунків керівництва ТОВ «Прозорівське». Але, як сказала одна з активісток, яка побажала залишитися невідомою: «У нас не вистачає сил та грошей, щоб домогтися правди через суд бодай по питанням з ОСББ. А тут взагалі ми безсилі проти ЖЕКу, адже купуючи квартири, ми робили все відповідно до умов контракту і через це – залежимо від ЖЕКУ. Тож сподіваємося лише на те, що нам вдасться мирно з ними домовитися».

Варто пам’ятати, що не загорами осінь, холод та початок опалювального сезону. Якщо мешканці на чолі з домовим комітетом не вирішать питання з ЖЕКом та боргами – їм буде непереливки, особливо зимою. 

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.

6 мая 2019

Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ. 

1 февраля 2019

Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.  

29 января 2019

За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.

17 октября 2018

Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.

25 сентября 2018

Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.

13 августа 2018

Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.

3 августа 2018

Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.

23 мая 2018

Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .

18 апреля 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий