Керівник приватного ЖЕКу вкрав гроші і залишив без опалення елітний житловий комплекс

23 липня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Натомість, цей пройдисвіт-директор вкрав гроші мешканців з рахунку, до якого у нього був доступ, і втік.

Варто зауважити, що проблеми з комунальним господарюванням у житлового комплексу по вул. Коновальця виникли досить давно але лише у 2016 році – це призвело до значних матеріальних збитків для мешканців ЖК.

Початок проблем

Ще у 2011 році мешканці двох сусідніх будинків по вул. Щорса намагалися перехопити управління у приватного ЖЕКу та створити власне ОСББ «Прозорівське» але, як тільки воно було зареєстровано державним реєстратором, забудовник ЗАТ Митець та експлуатуюча організація ЖЕП Щорса,32  від "своїх" мешканців  подали заяву в прокуратуру про те, що ОСББ, на їхню думку, створено зі значними порушеннями.

unnamed1

В свою чергу, прокуратура Печерського району міста Києва в стислі терміни подала позовну заяву в суд з вимогою визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації та припинити діяльність ОСББ "Прозорівське".
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва виносить ухвалу про відкриття провадження у справі та призначає попереднє судове засідання на 01 квітня 2011 року. З моменту державної реєстрації до першого суду пройшло 4 місяці. З того часу суди перманентно точаться… Точаться роками: вироки та ухвали оскаржуються то одною, то іншою стороною, ухвали не виконуються. А на представників ОСББ почали тиснути і правоохоронці, і юристи компанії-забудовника (власника приватного ЖЕКу), і навіть деякі мешканці.

Звернення представників ОСББ до голови КМДА, голови райдержадміністрації, Генеральної прокуратури на жаль, до сьогодні залишається без  відповідей.

Варто додати, що одним з мешканців скандального будинку по вул. Щорса виявився не хто інший, як екс-генпрокурор Віктор Пшонка. До нього свого часу звернулися по допомогу у вирішенні цього питання, і він навіть дав наказ своїм помічникам розібратися у справі. Але потім, раптово, Пшонка змінив своє ставлення до справи, заборонив помічникам навіть звертатися до нього з матеріалами та нагримав на консьєржку, яка дозволила небайдужим активістам вкинути йому до поштової скриньки копії матеріалів по справі ОСББ. Чим були викликані такі кардинальні зміни у настрої Пшонки – таємниця до сьогодні.

Афера керівника приватного ЖЕКу

Вже у 2016 році, коли судові колізії та боротьба за право керувати господарчими процесами заплутали регулювання комунальними розрахунками ЖК, керівник товариства з обмеженою відповідальністю "Об'Єднання Мешканців "Прозоро" Абрашкин Андрій Сергійович, вирішив питання по-своєму.

По-перше, він, прикриваючись потребою сплачувати комунальні рахунки мешканців, спочатку переоформив ліцензію на управління житловим фондом на себе та отримав доступ до рахунків з коштами мешканців. Далі, Абрашкін продав право на управління ТОВ «Прозоро» іншій компанії. Але до цього моменту, всі кошти мешканців, які впродовж тривалого часу (близько півроку) поступали на комунальний рахунок, а це – близько 5 млн грн, він не перераховував далі (компаніям-постачальникам гарячої води та газу), а переказував на власний рахунок.

На певному етапі компанії-постачальники послуг, не отримавши належної плати за газ та гарячу воду, після чисельних попереджень Абрашкіну (як представнику мешканців), відключила житловому комплексу гарячу воду та газ.

Мешканці, стурбовані відсутністю гарячої води та газопостачання почали задавати питання комунальникам. У відповідь вони почули, що відключення мереж відбулося через несплату рахунків. Кинувшись шукати Абрашкіна, вони не знайшли ані його, ані грошей. Заява до поліції та прокуратури теж не вирішила питання з пошуком коштів. Адже Абрашкін, завбачливо здимів разом з грошима (5 млн грн.)

Проте для мешканців житлового комплексу проблеми на цьому не закінчилися. Втікач Абрашкін передав правління новій компанії, представники якої мали вирішувати питання з мешканцями та комунальними службами. Після того, як Абрашкін припинив сплачувати кошти за комунальні послуги, компанії-постачальники газу та води ще впродовж 9 місяців не припиняли співпраці з ЖК, хоча і не отримували платні.

1

Тож тепер, вони вимагають сплати боргу, а мешканці, у свою чергу, відмовляються платити повторно, адже вони вважають, що сплатили за все сповна. Нове керівництво приватного ЖЕКу намагається домовитися з мешканцями про реструктуризацію боргу, адже надії на те, що поліція впіймає злочинця і поверне кошти досить мало. У цей же час, самі мешканці житлового комплексу не дуже бажають виносити свої проблеми на публіку, адже, за їхніми словами: «Це ускладнює перемовини з представниками приватного ЖЕКу, який належить забудовнику.

Компанії-забудовнику теж не вигідно опинитися у центрі скандалу. Адже багаторічні суди та проблеми з ОСББ і так не додають привабливості та позитивного іміджу, а якщо з’ясується, що їхній менеджер Абрашкін, який був найнятий для керування ЖЕКом виявився звичайним пройдисвітом, це ще більше вдарить по хиткому іміджу компанії, яка займається будовою елітного житла у центрі Києва, де найдешевша однокімнатна квартира продається за ціною від 120 тис. грн.

Наразі, мешканці ЖК залишилися зі своїми проблемами наодинці. І перспективи прийти до початку опалювального сезону з холодними трубами – це вже реальність, а не примарлива загроза.

Дехто з мешканців елітного будинку, який залишився без гарячої води та газу (добре, хоч електрика є, адже цим питанням не опікується приватний ЖЕК, мешканці сплачують гроші за послугу на пряму постачальнику) не дуже непокояться з приводу відсутності вище вказаних елементів побуту. Їхні домівки забезпечені автономними котлами для нагріву води, електрика – є. Багато хто мешкає в приватних будинках поза містом, а квартиру купив, аби вкласти гроші і вичікуючи на кращі часи. Але є й ті, хто мешкає там постійно і потерпає від цієї ситуації. Ці люди намагалися боротися: намагалися створити ОСББ, змусити приватний ЖЕК виставити їм адекватні тарифи (затверджені державою, а не взяті з власних розрахунків керівництва ТОВ «Прозорівське». Але, як сказала одна з активісток, яка побажала залишитися невідомою: «У нас не вистачає сил та грошей, щоб домогтися правди через суд бодай по питанням з ОСББ. А тут взагалі ми безсилі проти ЖЕКу, адже купуючи квартири, ми робили все відповідно до умов контракту і через це – залежимо від ЖЕКУ. Тож сподіваємося лише на те, що нам вдасться мирно з ними домовитися».

Варто пам’ятати, що не загорами осінь, холод та початок опалювального сезону. Якщо мешканці на чолі з домовим комітетом не вирішать питання з ЖЕКом та боргами – їм буде непереливки, особливо зимою. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій