Корчак заробила мільйони на держслужбі
Електронне декларування було створене з метою прозорості влади. Громадяни мають знати, які чиновники, яким майном володіють, яким чином вони ним заволоділи, відповідно і робити висновки чиї інтереси вони відстоюють.
Читайте також: Корчак виписувала багатотисячні премії собі і своїм підлеглим
Утім, громадяни рідко зазирають до декларацій посадовців, у них вистачає своїх проблем: високі тарифи, безробіття, низький рівень медицини, кругова корупція. Цей список за потреби можна продовжити, але ми вирішили просто детально проаналізувати звітності деяких чиновників і показати хто є хто.
Читайте також: Перевіряйте свої комунальні квитанції
Для довідки варто зазначити, у Національному агентстві з питань запобігання корупції, яке є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, яке забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику повідомили, що станом на 1 квітня до Реєстру подано 1 млн 188 тисяч 149 щорічних декларацій і ще близько 400 тис документів очікується до 1 травня. Наразі агентство проводить 72 повні перевірки декларацій. З початку року вже проведено понад 3000 перевірок декларацій кандидатів на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. У судах перебуває 66 справи щодо порушень порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії та триває 373 перевірки щодо наявності конфлікту інтересів та порушень вимог законодавства про запобігання корупції.
Аналіз статків можновладців ми вирішили почати з Наталії Корчак, голови Національного агентства з питань запобігання корупції, яка особисто і відповідальна за функціонування електронних серверів. Корчак протягом останнього тижня у всіх на слуху. Спочатку був скандал з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом під час засідання Уряду, далі – «публічне вичитування» народними депутатами у сесійній залі Парламенту. І все через несправність електронної системи. У кінці березня чиновники били на сполох: «Не можливо подати декларацію ні вдень, ні вночі». Та і сама Корчак казала, що не може зробити цього через технічні несправності Реєстру. Утім, все ж таки, їй це вдалося.
Читайте також: НАЗК протринькало гроші
Отже, у минулому році за 2015 рік Наталія Миколаївна подала сукупно 8 електронних документів, постійно вносила якісь правки та доповнення. Так, Корчак задекларувала дві квартири: 88,3 м. кв., яку придбала 27.03.2007 року за 114 680 грн та меншу, в 37,58 м. кв., придбану 22.01.2004 року за 2 909 грн. Останньою чиновниця володіє на двох з сином.
Читайте також: Податок на розкіш при українські зубожілості
Заробітна плата, отримана у Національній академії прокуратури України, у якій Корчак працювала з 2013 року і до того, як очолила НАЗК склала – 218 273 грн.
Головою Національного агентства вона стала 28 березня 2016 року і заробила до кінця року на даній посаді – 695 058 грн. Син Наталії Миколаївни, Ярослав, працюючи у ФОП Павленко Микола Володимирович заробив 8 300 грн, що в 84 рази менше за матір. Про статки чоловіка, Юрія Сергійовича Тімер-Булатова, у декларації нічого не вказано. Натомість зазначено також, що 5 грудня 2016 року Корчак у ТОВ «Фінансова компанія «Столиця», вочевидь, розбагатівши у НАЗК, придбала 3 машиномісця №88, 89, 90. Два – 3,4 м. кв. за 45 900 грн, ще одне – 3,3 м. кв. за 44 550 грн. А от які авто ставить на них – невідомо.
У цьому році за 2016 рік Наталія Миколаївна в е-декларації повідомила, що у Національній академії прокуратури України заробила 57 156 грн, де вона ще працювала декілька місяців минулого року.
Ну, а у НАЗК Корчак збагатилася на 1 млн 325 тис 483 грн. До цієї суми, як повідомила Корчак у Верховній Раді, входять і премії у 200 тис грн. Готівкою вона зберігає 12 тис доларів. Хоча цей факт Корчак приховує, оскільки спочатку в декларації за 28 березня 2017 р. ці гроші зазначені, а через 5 днів в уточненій декларації за 4 квітня вони вже зникли. Містика якась. Син же Ярослав на тому ж самому робочому місці, у ФОП Павленко "Микола Володимирович", заробив уже 17 407 грн. Мав він дохід і від стипендії у Національному авіаційному університеті у розмірі 5 813 грн.
Коштовностей, автомобілів і додаткових квадратних метрів у очільниці новоствореного органу, який покликаний виявляти корупціонерів у нашій країні, за 2016 рік не з’явилося. А можливо і з’явилося. Її декларацію пильно перевірять її ж підопічні.
У наступних публікаціях під нашим прицілом опиняться декларації не менш впливових посадовців.
По теме
Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.
Из года в год депутаты продолжают богатеть, а их многомиллионные состояния уже никого не удивляют. Мы составили рейтинг из десяти народных депутатов, которые задекларировали самые большие состояния за 2018 год.
Их заявления на выделение земельных участков странным образом исчезают, свободной земли для них якобы нет, а та, которая есть, может быть в заболоченной местности. Процессы оформления земли участниками боевых действий длятся по несколько лет и зачастую развитие событий приобретает неожиданных оборотов. На одно из таких дел обратили внимание журналисты АСПИ.
Одесская таможня ГФС не успела оправиться от митингов и разборок из-за давления на экспортеров, как появился очередной скандал - новые схемы заместителя главы Одесской таможни ГФС Владимира Передерия привлекли внимание правозащитников и журналистов.
За последние 4 года Одесская область стала пляжной меккой для украинцев. Лучшим местом отдыха считают побережья от Каролино-Бугаза до Затоки. Но уже скоро эти пляжи могут существенно изменить свой облик, как и право собственности. Жители собственными силами пытаются бороться с незаконным захватом общественных земель. Устраивают акции протеста, перекрывают дороги, железнодорожную колею. А тем временем чиновники продолжают проворачивать свои преступные схемы. О том как забирают пляжи у людей - в расследовании журналистов АСПИ.
Украина стоит на пороге большой приватизации. Уже выбраны советники для большинства государственных предприятий, которые будут реализовываться. То есть вот-вот и народное имущество будет передано в частные руки. Прозрачность этого процесса вызывает большие сомнения. А, как известно - рыба гниет с головы. Поэтому журналистам стало интересно, что представляет собой человек, который управляет таким важным для страны и всех граждан процессом - и.о. председателя Фонда госимущества Виталий Трубаров.
Борьба с коррупцией и советской системой управления в высших учебных заведениях может сделать из человека бездомного с испорченной репутацией. По крайней мере, такой пытается сделать экс-преподавательницу Лидию Макаренко руководство Кременецкой академии. Ректор этого учебного заведения Афанасий Ломакович не считается ни с двумя несовершеннолетними детьми, ни с мужем, который с 2014 года защищает украинскую границу на Донбассе, ни с тем, что другого жилья у семьи нет.
Владелица ювелирного дома Zarina Наталья Нетовкина рассказала новые факты, которые натолкнули журналистов на расследование ее афер.
Американские СМИ считают, что Александр Онищенко не чужой России человек. Связи в ФСБ России со службы в войсках СССР в ГДР, где он был завербован и где познакомился с Владимиром Путиным, обеспечили ему паспорт РФ.
Активисты общественных организаций Одессы призывают к ответу и хотят выгнать из города известного в медиа пространстве лидера структуры «Совета общественной безопасности – РГБ» Марка Гордиенко. Об этом они сообщили в интервью издательству Багнет .